Informatyka techniczna - Kraków

Informatyka techniczna - Kraków

Informatyka techniczna - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka techniczna

Odkryj kierunek informatyka techniczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Informatyka techniczna - studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka techniczna w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Informatyka techniczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek informatyka techniczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 2 lata • 3,5 roku • 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka techniczna w Krakowie?

Tuż przed kandydaturą na dowolnie wybrane studia informatyczne, powinieneś zapoznać się z regulaminem uczelni, na której chciałbyś je podjąć. Znajdziesz tam aktualnie obowiązujące ustalenia, które odnoszą się do procesu rekrutacji. W ten sposób oszczędzisz sobie ewentualnych rozczarowań, wynikających z niewiedzy.

Przedmiotami, które najprawdopodobniej wezmą udział w procesie rekrutacji na informatykę techniczną, będą: matematyka, informatyka, fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 12.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 21.06.2021
do 21.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 21.07.2021
do 27.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 23.08.2021
do 15.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku informatyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
4 lata
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA TECHNICZNA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

INFORMATYKA TECHNICZNA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka techniczna na poszczególnych uczelniach

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

fizyka, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA TECHNICZNA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA TECHNICZNA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku informatyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
120
II stopnia:
75
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
30
II stopnia:
30
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek informatyka techniczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
600-699
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku informatyka techniczna w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka techniczna w Krakowie

  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

 

Informatyka techniczna jest propozycją edukacyjną, którą możesz rozpocząć w Krakowie. Przygoda z tym kierunkiem zagwarantuje ci taki komplet wiedzy i umiejętności, który w znacznym stopniu odpowie na specyfikę potrzeb współczesnego rynku informatycznego. Kompetencje posiadane przez absolwentów informatyki technicznej są doceniane przez pracodawców na całym świecie. Jeżeli ostatecznie zdecydujesz się na rozpoczęcie tego niezwykle przyszłościowego kierunku, uzyskasz cenny tytuł inżyniera, a jak zapewne wiesz, to właśnie inżynierowie kształtują kierunek rozwoju nowoczesnych technologii, którymi otoczony jest niemal każdy współczesny człowiek.

Każdy kandydat, który rozważa podjęcie Informatyki technicznej w Krakowie powinien posiadać naturalną zdolność do szybkiej nauki przedmiotów ścisłych, a przede wszystkim matematyki. Niezwykle cenne okażą się kompetencje, które odnoszą się do analitycznego i logicznego myślenia, pozwalającego na rozwiązywanie skomplikowanych problemów informatycznych. Ponadto informatyczne kierunki studiów w Krakowizawierają w sobie interdyscyplinarne zagadnienia, dlatego kandydaci powinni wyróżniać się wszechstronnym uzdolnieniem kierunkowym. Jeżeli w opisie idealnego kandydata na informatykę techniczną odnajdujesz siebie, nie wahaj się dłużej i aplikuj w najbliższym możliwym terminie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie dążą do wykształcenia wyspecjalizowanych fachowców, dysponujących wszechstronnymi kompetencjami kierunkowymi. Informatyka techniczna zapewni ci uzyskanie umiejętności, dzięki którym będziesz w stanie przeprowadzać analizy procesów produkcyjnych z wykorzystaniem metod i technik inżynierskich. Nauczysz się:

  • optymalizować systemy komputerowe
  • tworzyć nowe oprogramowania i optymalizować istniejące

 

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób projektować nowe systemy produkcyjne, dzięki czemu staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka techniczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

Niemal każdy kandydat na studia w Krakowie wie, że interdyscyplinarność wszystkich dziedzin technicznych i informatycznych gwarantuje wszechstronne spektrum możliwości zawodowych. Jeżeli ukończysz informatykę techniczną, będziesz mógł pomyśleć o rozpoczęciu pracy w:

  • jednostkach gospodarczych i administracyjnych
  • przedsiębiorstwach produkcyjnych
  • międzynarodowych pracowniach informatycznych

 

A nawet założyć własną działalność gospodarczą, dzięki której dasz sobie szansę na realizację własnych celów i postanowień.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)