Informatyka techniczna - Kraków

Informatyka techniczna - Kraków

Informatyka techniczna - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka techniczna

Odkryj kierunek informatyka techniczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Informatyka techniczna - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka techniczna w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Informatyka techniczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie informatykę techniczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH).
 

Opis kierunku

Choć zapotrzebowanie na specjalistów IT jest wysokie, często warto wyróżnić się na rynku pracy dodatkowymi kompetencjami. Kierunek pozwala nie tylko na zdobycie wiedzy informatycznej, ale również daje możliwość zgłębienia kwestii związanych z matematyką i fizyką. Języki programowania, algorytmy, sieci komputerowe, bazy danych – te zagadnienia nie są tajemnicą dla absolwentów studiów informatyka techniczna.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Umiejętności, które zdobywa się w trakcie studiów, mogą okazać się przydatne nie tylko w branży IT, ale również w przemyśle. Absolwenci mogą pracować jako programiści, czy administratorzy baz danych i sieci komputerowych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka techniczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INFORMATYKA TECHNICZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka techniczna w Krakowie?

Tuż przed kandydaturą na dowolnie wybrane studia informatyczne, powinieneś zapoznać się z regulaminem uczelni, na której chciałbyś je podjąć. Znajdziesz tam aktualnie obowiązujące ustalenia, które odnoszą się do procesu rekrutacji. W ten sposób oszczędzisz sobie ewentualnych rozczarowań, wynikających z niewiedzy.

Przedmiotami, które najprawdopodobniej wezmą udział w procesie rekrutacji na informatykę techniczną, będą: matematyka, informatyka, fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka techniczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

 

Informatyka techniczna jest propozycją edukacyjną, którą możesz rozpocząć w Krakowie. Przygoda z tym kierunkiem zagwarantuje ci taki komplet wiedzy i umiejętności, który w znacznym stopniu odpowie na specyfikę potrzeb współczesnego rynku informatycznego. Kompetencje posiadane przez absolwentów informatyki technicznej są doceniane przez pracodawców na całym świecie. Jeżeli ostatecznie zdecydujesz się na rozpoczęcie tego niezwykle przyszłościowego kierunku, uzyskasz cenny tytuł inżyniera, a jak zapewne wiesz, to właśnie inżynierowie kształtują kierunek rozwoju nowoczesnych technologii, którymi otoczony jest niemal każdy współczesny człowiek.

Każdy kandydat, który rozważa podjęcie Informatyki technicznej w Krakowie powinien posiadać naturalną zdolność do szybkiej nauki przedmiotów ścisłych, a przede wszystkim matematyki. Niezwykle cenne okażą się kompetencje, które odnoszą się do analitycznego i logicznego myślenia, pozwalającego na rozwiązywanie skomplikowanych problemów informatycznych. Ponadto informatyczne kierunki studiów w Krakowizawierają w sobie interdyscyplinarne zagadnienia, dlatego kandydaci powinni wyróżniać się wszechstronnym uzdolnieniem kierunkowym. Jeżeli w opisie idealnego kandydata na informatykę techniczną odnajdujesz siebie, nie wahaj się dłużej i aplikuj w najbliższym możliwym terminie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie dążą do wykształcenia wyspecjalizowanych fachowców, dysponujących wszechstronnymi kompetencjami kierunkowymi. Informatyka techniczna zapewni ci uzyskanie umiejętności, dzięki którym będziesz w stanie przeprowadzać analizy procesów produkcyjnych z wykorzystaniem metod i technik inżynierskich. Nauczysz się:

  • optymalizować systemy komputerowe
  • tworzyć nowe oprogramowania i optymalizować istniejące

 

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób projektować nowe systemy produkcyjne, dzięki czemu staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia na kierunku informatyka techniczna w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka techniczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Informatyka techniczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA TECHNICZNA?

Niemal każdy kandydat na studia w Krakowie wie, że interdyscyplinarność wszystkich dziedzin technicznych i informatycznych gwarantuje wszechstronne spektrum możliwości zawodowych. Jeżeli ukończysz informatykę techniczną, będziesz mógł pomyśleć o rozpoczęciu pracy w:

  • jednostkach gospodarczych i administracyjnych
  • przedsiębiorstwach produkcyjnych
  • międzynarodowych pracowniach informatycznych

 

A nawet założyć własną działalność gospodarczą, dzięki której dasz sobie szansę na realizację własnych celów i postanowień.

Gdzie studiować na kierunku informatyka techniczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka techniczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek informatyka techniczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Informatyka techniczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka techniczna Kraków studia i stopnia

Informatyka techniczna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka techniczna Kraków studia stacjonarne

Informatyka techniczna Kraków studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Informatyka techniczna w miastach

Nadchodzące wydarzenia