Geoinformatyka - Kraków

Studia w Krakowie

geoinformatyka

Odkryj geoinformatykę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Geoinformatyka studia Kraków 2023| woj. małopolskie

Studia na kierunku geoinformatyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku geoinformatyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku geoinformatyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Geoinformatyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie geoinformatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH), Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki PK), Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji URK).
 

Opis kierunku

Jakie techniki przetwarzania cyfrowych geodanych i hydrodanych wykorzystują eksperci w dziedzinie geoinformatyki? Tego można dowiedzieć się, wybierając kierunek. Studenci dowiadują się, w jaki sposób gromadzić informacje o poszczególnych geosferach, czy dane z zakresów hydroinżynierii i geoinżynierii. Dowiadują się również, w jaki sposób analizować i interpretować takie informacje.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, mają szansę na pracę w przedsiębiorstwach geoinżynieryjnych i hydroinżynieryjnych, czy w firmach, pracujących nad technologiami z zakresu ochrony środowiska. Absolwenci sprawdzą się również w instytucjach gromadzących i przetwarzających dane z zakresu geografii.

czytaj dalej wszystko o Geoinformatyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek GEOINFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Geoinformatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Geoinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie geoinformatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Leśnictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku leśnictwo

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek geoinformatyka w Krakowie?

Geoinformatyka jest kierunkiem cieszącym się dużym zainteresowaniem na studia wyższe. Jeżeli chciałbyś dołączyć do grona studentów pierwszego stopnia, postaraj się o wysokie wyniki maturalne. Jeśli natomiast myślisz o aplikacji na studia magisterskie drugiego stopnia, zadbaj o dobre oceny na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu nauki.

Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego na kierunek geoinformatyka w Krakowie znajdziesz na stronie internetowej każdej z uczelni, posiadającej te studia w swojej ofercie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Geoinformatyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku geoinformatyka w Krakowie?

Geoinformatyka jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który w doskonały sposób znajduje wspólny mianownik dla dziedzin geograficznych i geologicznych oraz informatycznych.

W praktyce oznacza to, że studenci będą uczyli się analizowaniem i przetwarzaniem geoinformacji przy użyciu nowoczesnych technologii informatycznych oraz programów multimedialnych, służących do nawigacji i mapowania.

Osoby wybierające geoinformatykę mogą znaleźć zatrudnienie w wielu obszarach zawodowych, ponieważ dziedzina ta znajduje zastosowanie między innymi w geodezji, kartografii, mapowaniu, nawigacji fotogrametrii oraz analizie danych przestrzennych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku geoinformatyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z krakowską geoinformatyką najczęściej wybierają studia pierwszego stopnia. Wówczas ich nauka trwa trzy i pół roku, a zwieńczona zostaje uzyskaniem dyplomu z tytułem inżyniera. Chcąc kontynuować zdobywanie cennych kompetencji zdecydujesz się na studia drugiego stopnia. Trwają one dwa lata i kończą się wraz z uzyskaniem tytułu magistra.

Kierunek geoinformatyka w Krakowie możesz realizować ramach studiów stacjonarnych. Co to oznacza w praktyce? Jako student będziesz uczył się od poniedziałku do piątku podczas tygodnia roboczego. Taki charakter kształcenia zapewni ci regularność i systematyczność pogłębianej wiedzy i umiejętności.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Przedmioty obecne w siatce kształcenia na kierunku geoinformatyka w Krakowie pozwolą studentom na zdobycie szerokiej i dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu geografii, geologii, informatyki i dziedzin pokrewnych.

Jako student nauczysz się podstaw geodezji, które wprowadzą cię w tajniki pracy terenowej z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi pomiarowych, zdobędziesz wiedzę na temat programowania proceduralnego, przetwarzania i interpretowania danych środowiskowych oraz zapoznasz się z geozagrożeniami.

Warsztatowe zajęcia praktyczne pozwolą ci na zaznajomienie się ze specjalistycznymi narzędziami informatycznymi, używanymi podczas projektowania i programowania urządzeń nawigacyjnych oraz swobodne poruszanie się w obszarze sztuki kartografii.

Ile trwają studia na kierunku geoinformatyka w Krakowie?

Studia na kierunku geoinformatyka trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Geoinformatyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku geoinformatyka w Krakowie?

Absolwenci tak przyszłościowych kierunków, jakim niewątpliwie jest geoinformatyka, nie powinni narzekać na brak atrakcyjnych możliwości zawodowych. Ścieżkę swojej kariery ukształtujesz wedle aspiracji, zainteresowań i umiejętności.

Jeśli ukończysz geoinformatykę w Krakowie, będziesz mógł związać przyszłość z jednostkami naukowo-badawczymi, zajmującymi się badaniem i analizami geologicznymi. Osoby zainteresowane pracą terenową będą mogły rozważyć zatrudnienie w firmach geodezyjnych lub postarać się o założenie własnej.

Absolwenci biegli w sztuce kartograficznej bez trudu podejmą pracę w wydawnictwach map, atlasów i przewodników turystycznych lub zatrudnią się w przedsiębiorstwach produkujących i programujących urządzenia nawigacyjne.

Jeżeli chciałbyś przekazywać posiadaną wiedzę i doświadczenie dalej, po wykonaniu odpowiednich kursów znajdziesz zatrudnienie na stanowisku nauczyciela w placówkach oświatowych lub postarasz się o pracę jako wykładowca akademicki na uczelni wyższej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geoinformatyka:

 • Jednostki naukowo-badawcze,

 • Firmy geodezyjne,

 • Przedsiębiorstwa informatyczne,

 • Przemysł kartograficzny,

 • Przedsiębiorstwa związane z produkcją urządzeń nawigacyjnych,

 • Wydawnictwa kartograficzne,

 • Placówki oświatowe,

 • Uczelnie wyższe.

Gdzie studiować na kierunku geoinformatyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz jako specjalność na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować geoinformatykę:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek geoinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki) stacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Wydział Leśny URK) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Geoinformatyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Geoinformatyka Kraków studia i stopnia

Geoinformatyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Geoinformatyka Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia