Studia na kierunku prawno-ekonomicznym mają innowacyjny charakter, który potwierdza program kształcenia. Siatka godzin obejmuje zajęcia z zakresu realizacji czynności doradczych czy podejmowania rozstrzygnięć z zakresu rozwoju procesów, jakie zachodzą w otoczeniu prawnym i gospodarczym.
W trakcie nauki przekazywane są zarówno informacje na temat bieżących rozwiązań prawnych, jak i zaawansowanych narzędzi biznesowych, jakie umożliwiają określenie strategicznych działań rozwoju podmiotów rynkowych.
Program kształcenia opiera się na przedmiotach z zakresu podejmowania decyzji w warunkach niepewności, podstaw przedsiębiorczości, prawa karnego gospodarczego czy prawa podatkowego. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra nauczycieli akademickich i praktyków zawodowych, którzy dzięki wieloletniej działalności zawodowej potrafią dostosować aktualną wiedzę do wymagań stawianych przez rynek pracy.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawno-ekonomicznym możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie);
-
studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Poznaniu na kierunku prawno-ekonomicznym umożliwiają słuchaczom pogłębienie wiedzy teoretycznej na temat zasad funkcjonowania rynku w układach prawno-ekonomicznych. Absolwenci potrafią w tym celu wykorzystywać podstawowe teorie mikro- oraz makroelementów, a także obowiązujące przepisy prawa.
Po zakończeniu studiów absolwent ma wiedzę z zakresu prawa czy ekonomii zarządzania. Wie, jak przewidywać przebieg procesów czy zjawisk gospodarczych. Wyróżnia się rozbudowaną znajomością technik analizy ekonomicznej i narzędzi statystycznych.
Poza tym absolwenci wiedzą, jak analizować oraz oceniać wzajemne interakcje zewnętrzne i wewnętrzne między niezależnymi od przedsiębiorców czynnikami ekonomicznymi. Potrafią też opracowywać i realizować działania gospodarcze, uwzględniając ich wymiar ekonomiczny oraz prawny.
Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy uzyskanej w trakcie studiów absolwent potrafi również identyfikować i oceniać kierunki zmian w uregulowaniach prawnych, jakie zachodzą w otoczeniu ekonomicznym oraz społecznym.