Administracja studia niestacjonarne Poznań

Administracja studia niestacjonarne Poznań

Administracja studia niestacjonarne Poznań

Studia niestacjonarne w Poznaniu

na kierunku administracja

Odkryj administrację w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Administracja - studia niestacjonarne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Administracja studia niestacjonarne Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek administracja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Administracja w Poznaniu

Studia na kierunku Administracja w trybie niestacjonarnym są propozycją płatną, podobnie jak wszystkie inne studia, na których istnieje możliwość kształcenia zaocznego. W związku z tym jednym z podstawowych obowiązków przyszłych kandydatów jest zapoznanie się z cennikiem, zamieszczanym na stronie internetowej każdej z poznańskich uczelni, oraz przygotowanie odpowiedniego zaplecza finansowego do regularnej opłaty za możliwość kształcenia.

Pamiętaj, że ceny opłat za czesne są bardzo zróżnicowane, dlatego poznanie regulaminu studiów na wybranej uczelni może okazać się zbawienne w perspektywie zyskania większej świadomości na temat przyszłej edukacji.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Administracja w Poznaniu - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku administracja (niestacjonarne) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja (niestacjonarne) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Poznaniu

Administrować znaczy zarządzać. A jako że zarządzanie jest dość ogólnym pojęciem, wniosek powinien nasunąć się sam – studia na kierunku Administracja wyróżniają się względnie dużą wszechstronnością, a podanie jej dokładnej definicji staje się trudne. Studia administracyjne to propozycja edukacyjna, na którą decyduje się każdego roku wielu zainteresowanych. W Poznaniu kierunek ten można zgłębiać zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność oraz uniwersalność studiów administracyjnych sprawia, że w spektrum zainteresowania tej dziedziny znajduje się kilka różnych, aczkolwiek wzajemnie uzupełniających się dziedzin. Absolwent opisywanego kierunku jest osobą, która w bardzo dobrym stopniu opanowała prezentowany materiał dydaktyczny, z zakresu ekonomii, prawa, statystyki oraz podstaw nauk społecznych. Szczegółowa siatka studiów najpewniej będzie się różniła w zależności od tego, na jaką uczelnię ostatecznie się zdecydujesz, jednak prawdopodobnie spotkasz na swojej drodze następujące przedmioty:

 • postępowanie administracyjne,
 • makro i mikroekonomia,
 • historia administracji,
 • podstawy statystyki,
 • konstytucyjny system organów państwowych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że grupą docelową, do której adresowane są studia na wybranym kierunku, są osoby, których sylwetki pokrywają się w istotnym stopniu z przedmiotem zainteresowania studiów. Czy istnieje idealny kandydat na Administrację? Być może.

Pewne jest jednak to, że cechy takie jak ambicja, skrupulatność, wszechstronne zainteresowania dziedzinami ekonomicznymi, prawnymi i gospodarczymi oraz chęć pobierania nauki w niektóre weekendy, z pewnością zwiększą prawdopodobieństwo czerpania zadowolenia ze studiowania Administracji w trybie niestacjonarnym.

Zatem jeżeli uważasz, że Administracja została skrojona na miarę twoich potrzeb, zapoznaj się z programem edukacyjnym, prezentowanym przez poszczególne uczelnie w Poznaniua następnie aplikuj na tę, która w największym stopniu odpowiada twoim aspiracjom.

Administrację w Poznaniu na niektórych uczelniach możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, który jest częściej wybierany przez przyszłych kandydatów, oraz zaoczny, który w ostatnim czasie również cieszy się zainteresowaniem. Niestacjonarny tryb kształcenia na większości kierunków, w tym na Administracji, ma charakter weekendowy. Zatem co to oznacza w praktyce?

Zjazdy, podczas których studenci zgłębiają swoją wiedzę, odbywają się najczęściej co dwa – trzy tygodnie i trwają kilka godzin. W przeciwieństwie do studiów stacjonarnych, podczas których zajęcia i wykłady są rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi, studiowanie weekendowe, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z nauką od piątku do niedzieli.

 

4. Program studiów

Dzięki przedmiotom, które są obecne w siatce studiów na kierunku Administracja w Poznaniu, będziesz miał okazję zgłębić interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, dzięki którym staniesz się właściwie wykwalifikowanym przyszłym pracownikiem zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dorobek naukowy Administracji zawiera w sobie takie dziedziny, jak między innymi ekonomię, prawo oraz zagadnienia gospodarcze. W związku z tym, ty jako student staniesz przed zadaniem opanowania każdego z elementów składowych opisywanego kierunku studiów.

Programy kształcenia na poszczególnych uczelniach mogą się różnić, jednak pewne podstawy pod rozwój specjalistycznych kompetencji kierunkowych pozostają niezmienne. Jako student spotkasz się z blokiem przedmiotów teoretycznych, które stanowią doskonałą podstawę pod kształtowanie umiejętności praktycznych, bez których praca na stanowiskach administracyjnych byłaby niemożliwa.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Poznaniu

Studia na kierunku administracja w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas trwania, jakim cechują się poszczególne kierunki studiów w Poznaniuzależy w głównej mierze od tytułu, gwarantowanego przez ukończenie pierwszego stopnia edukacji. Jako że Administracja jest kierunkiem niejednolitym, to składa się z dwóch cykli kształcenia.

Pierwszy z nich ma wymiar studiów licencjackich. Zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, trwają one trzy lata i kończą się wraz z obroną pracy licencjackiej, która gwarantuje wykształcenie wyższe.

Studia drugiego stopnia kończą się po przejściu przez dwuletni cykl nauki, o ile dany student nie zdecydował się na skorzystanie z urlopu dziekańskiego oraz zdał wszystkie egzaminy w terminie. Po tym czasie, każdy absolwent dysponuje dyplomem magistra.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Administracja w Poznaniu

Uniwersalność i wszechstronność studiów na kierunku Administracja powoduje, że absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w placówkach o różnorodnej specyfice. Jako że większość istniejących firm i innych działalności potrzebuje osoby, znającej się na zapleczu ekonomicznym i prawniczym, które zapewni dobre perspektywy, jeżeli zakończysz edukację na Administracji, będziesz mógł liczyć na przyszłościowe zatrudnienie.

Absolwenci Administracji w Poznaniu znajdują zatrudnienie we wszystkich sektorach, które odnoszą się do administracji samorządowej, rządowej, wszelkich instytucji państwowych, przedsiębiorstwach. Mogą oni pełnić funkcje kierownicze w służbie cywilnej, administracji gmin i miast, a także w kancelariach prawno-finansowych. Ponadto jeżeli zdecydujesz się na podjęcie opisywanego kierunku, otworzą się przed tobą możliwości rozpoczęcia kariery politycznej oraz własnej działalności gospodarczej.

Przykładowymi stanowiskami, które ponadto mogą zajmować absolwenci Administracji w Poznaniu, są: Specjalista ds. Administracji, Inspektor Pracy, Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej, otrzymasz gwarancję stabilnego zatrudnienia oraz prawdopodobnie nie będziesz narzekał na swoje zarobki.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Administracja w Poznaniu

W procesie rekrutacji na kierunek administracja w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Administrację w Poznaniu możesz podjąć na kilku różnych uczelniach, które ustanawiają własne procedury rekrutacyjne. W związku z tym najpewniej będą się one różnić oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na zakwalifikowanie się na Administrację, zapoznaj się z regulaminem na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Administracja w Poznaniu

Jeżeli zadajesz sobie pytanie „co należy sprawdzić przed rozpoczęciem wybranego kierunku studiów”, to prawdopodobnie treść tego akapitu rozwieje twoje wszelkie wątpliwości. Podjęcie Administracji powinno wynikać z adekwatnych predyspozycji, zainteresowań oraz planów na przyszłość. Dlatego zanim aplikujesz, zastanów się, czy:

 • Potrafisz zarządzać i organizować przestrzeń wokół siebie?
 • Interesuje cię edukacja na niezwykle uniwersalnym kierunku?
 • Administracja to coś, z czym chciałbyś związać przyszłość?

Jeżeli tak, to postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników maturalnych, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z następujących przedmiotów: matematyki, języka angielskiego, historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie, gdyż są one brane pod uwagę podczas rekrutacji na Administrację wykładanej na większości poznańskich uczelni. Ponadprzeciętnie uzdolnieni w dziedzinie tematycznie pokrywającej się z zainteresowaniem Administracji, powinni rozważyć wzięcie udziału w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Takie konkursy, jak na przykład:

 • Olimpiada Matematyczna,
 • Olimpiada Historyczna,
 • Olimpiada Geograficzna,

 

mogą dostarczyć wielu cennych punktów kwalifikacyjnych, a tytuł finalisty lub laureata najprawdopodobniej pozwoli ci na podjęcie Administracji w priorytetowej kolejności.

 

Zapisy na studia

Zanim definitywnie postanowisz aplikować na studia administracyjne na dowolnej uczelni w Poznaniu, staniesz przed obowiązkiem zgłoszenia swojej kandydatury za pomocą internetowego formularza zgłoszeniowego. Znajdziesz go na stronie internetowej każdej z placówek edukacyjnych, które oferują możliwość podjęcie tego kierunku. Prawidłowa aplikacja wymaga uzupełnienia odpowiedniego formularza swoimi danymi osobistymi oraz wynikami uzyskanymi podczas egzaminu maturalnego.

Tuż po tym, jak zdobędziesz pewność, że znalazłeś się na liście przyjętych na opisywany kierunek studiów, pozostanie ci już tylko terminowe skompletowanie kilku wymaganych dokumentów. Będziesz potrzebował najpewniej:

 • dowodu osobistego,
 • świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • zdjęcia do legitymacji studenckiej.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Poznaniu

Niektóre uczelnie w Poznaniu zdecydowały się na wprowadzenie do kanonu oferowanych kierunków Administracji w trybie niestacjonarnym. O renomie tych studiów świadczą opinie samych studentów oraz absolwentów.

Małgorzata, absolwentka Administracji w Poznaniu, mówi:

„Chociaż Administrację ukończyłam dosyć niedawno, mam dobrą pracę, która daje mi wiele przyjemności. Nauka na tym kierunku jest wymagająca i zawiera wiele treści o szerokim spektrum zainteresowania, jednak właśnie dzięki temu gwarantuje doskonałe referencje.”

Kierunki prawnicze i administracja w Poznaniu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Komentarze (0)