Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie i prawo w biznesie

Odkryj zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i prawo w biznesie studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zarządzanie i prawo w biznesie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i prawo w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie?

Studenci, którzy chcą aplikować na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie najczęściej muszą zaliczyć egzamin maturalny z geografii, historii, języka angielskiego, matematyki, wiedzay o społeczeństwu. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie uczestnictwo w wybranych olimpiadach naukowych. W przypadku studiów drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie?

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie posiadają bogaty program kształcenia, w którym można odnaleźć zagadnienia dotyczące:

 • mikroekonomii i makroekonomii
 • prawa publicznego w zarządzaniu
 • rachunkowości finansowej
 • prawa podatkowego 
 • zarządzania projektami

 

W harmonogramach zajęć widnieją także przedmioty związane z analizą i zarządzaniem inwestycjami, prawem ubezpieczeniowym, czy statystyką matematyczną. Szeroki program, złożony z licznych tematów, ma na celu jak najlepsze przygotowanie do znalezienia pracy na konkurencyjnym rynku.

 

3. Nabywane umiejętności

Zarządzanie i prawo w biznesie jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Taki charakter nie wynika jedynie z połączenia zagadnień z zakresu zarządzania i prawa, ponieważ studia obejmują także zagadnienia związane z ekonomią, finansami, czy marketingiem.

Zarządzanie i prawo w biznesie to propozycja dla osób, którym tradycyjne zarządzanie może nie wystarczać i poszukują możliwości na zdobycie dodatkowych umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność w zakresie tworzenia i prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.

 

4. Dla kogo ten kierunek?

W obecnych czasach, pracodawcy coraz bardziej doceniają kompleksowe wykształcenie oraz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, co przekłada się na wieloaspektowe podejście do powierzonego zadania i lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Tendencje te przejawiają się także w wyborach studentów, którzy decydują się na realizację studiów skupionych wokół dwóch odrębnych, a mimo to uzupełniających się dziedzin. Kierunek zarządzanie i prawo w biznesie jest tego idealnym przykładem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia zarządzanie w Poznaniu powinny interesować się tematyką oscylującą wokół nauk prawniczych, humanistycznych, społecznych i ekonomicznych. Dużym atutem będzie posiadaniem, takich cech jak: dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, zaangażowanie, skrupulatność czy rozwinięte zdolności interpersonalne. Jeżeli ten opis idealnie do Ciebie pasuje, to studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

5. Program studiów i gdzie studiować

Studia zarządzanie od lat zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Obecnie, zarządzanie i prawo w biznesie możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnia te wyróżniają się długą i bogatą tradycją naukową, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program studiów został w pełni dopasowany do współczesnych realiów i obecnego rynku pracy. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą mieli możliwość rozwoju na kilku płaszczyznach jednocześnie. Tematyka zajęć będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z ekonomią, finansami, naukami prawnymi czy marketingiem. W siatce zajęć przewidziano wiele insertujących przedmiotów, takich jak: mikroekonomia, prawo cywilne, podatki i prawo podatkowe, zarządzanie projektami oraz wiele innych. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także zdolności interpersonalne i komunikacyjne, które są niezwykle istotne w pracy z ludźmi.

 

6. Praca po studiach

Studia zarządzanie w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Absolwenci kierunku zarządzanie i prawo w biznesie również mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Co więcej, idealnie sprawdzisz się jako pracownik działów marketingu i reklamy czy PR. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z sektorem finansowym i pełnienie obowiązków analityka finansowego i gospodarczego, księgowego czy audytora. Inne możliwości to między innymi praca w firmach doradczych i konsultingowych, agencjach reklamowych, bankach czy firmach kredytowych. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuacje nauki na studiach drugiego stopnia.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie?

Studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie i prawo w biznesie jest kierunkiem, który bez problemu odnajdziemy na studiach pierwszego i drugiego stopnia, czyli na studiach licencjackich i magisterskich.

Studia licencjackie trwają 3 lata, a studia magisterskie 2 lata. Można studiować w ciągu, czyli łącznie 5 lat, albo zdecydować się tylko na jeden ze stopni. Naturalnie, aby wybrać studia magisterskie należy mieć ukończone wcześniej studia pierwszego stopnia. 

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE - ważne informacje

zarządzanie i prawo w biznesie studia

studia prawnicze w Poznaniu

studia prawnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

data science
finance
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)