Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Studia w Poznaniu 

zarządzanie i prawo w biznesie

Odkryj zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Zarządzanie i prawo w biznesie studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 11 lipca 2023 r. | Zarządzanie i prawo w biznesie Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu zarządzanie i prawo w biznesie możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM).

 

Opis kierunku

Kierunek łączy w sobie dziedziny, których znajomość może okazać się niezbędna, by prowadzić własną działalność gospodarczą. Studenci zgłębiają m.in. podstawy zarządzania, finansów, ekonomii oraz prawa (np. podatkowego, czy ochrony środowiska). Analizowanie różnych czynników (społecznych, prawnych czy gospodarczych), które mogą wpłynąć na sytuację przedsiębiorstwa, nie powinno stanowić żadnego problemu dla absolwenta studiów.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyte wykształcenie stanowi dobrą podstawę do założenia własnej działalności. Jednak absolwenci kierunku mają więcej możliwości rozwoju kariery np. na stanowiskach kierowniczych w różnych przedsiębiorstwach, czy w administracji publicznej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i prawo w biznesie - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zarządzanie i prawo w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie?

Studenci, którzy chcą aplikować na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie najczęściej muszą zaliczyć egzamin maturalny z geografii, historii, języka angielskiego, matematyki, wiedzay o społeczeństwu. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie uczestnictwo w wybranych olimpiadach naukowych. W przypadku studiów drugiego stopnia, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie?

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie posiadają bogaty program kształcenia, w którym można odnaleźć zagadnienia dotyczące:

  • mikroekonomii i makroekonomii
  • prawa publicznego w zarządzaniu
  • rachunkowości finansowej
  • prawa podatkowego 
  • zarządzania projektami

 

W harmonogramach zajęć widnieją także przedmioty związane z analizą i zarządzaniem inwestycjami, prawem ubezpieczeniowym, czy statystyką matematyczną. Szeroki program, złożony z licznych tematów, ma na celu jak najlepsze przygotowanie do znalezienia pracy na konkurencyjnym rynku.

 

3. Nabywane umiejętności

Zarządzanie i prawo w biznesie jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Taki charakter nie wynika jedynie z połączenia zagadnień z zakresu zarządzania i prawa, ponieważ studia obejmują także zagadnienia związane z ekonomią, finansami, czy marketingiem.

Zarządzanie i prawo w biznesie to propozycja dla osób, którym tradycyjne zarządzanie może nie wystarczać i poszukują możliwości na zdobycie dodatkowych umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność w zakresie tworzenia i prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.

 

4. Dla kogo ten kierunek?

W obecnych czasach, pracodawcy coraz bardziej doceniają kompleksowe wykształcenie oraz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, co przekłada się na wieloaspektowe podejście do powierzonego zadania i lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Tendencje te przejawiają się także w wyborach studentów, którzy decydują się na realizację studiów skupionych wokół dwóch odrębnych, a mimo to uzupełniających się dziedzin. Kierunek zarządzanie i prawo w biznesie jest tego idealnym przykładem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia zarządzanie w Poznaniu powinny interesować się tematyką oscylującą wokół nauk prawniczych, humanistycznych, społecznych i ekonomicznych. Dużym atutem będzie posiadaniem, takich cech jak: dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, zaangażowanie, skrupulatność czy rozwinięte zdolności interpersonalne. Jeżeli ten opis idealnie do Ciebie pasuje, to studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

5. Program studiów i gdzie studiować

Studia zarządzanie od lat zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Obecnie, zarządzanie i prawo w biznesie możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnia te wyróżniają się długą i bogatą tradycją naukową, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program studiów został w pełni dopasowany do współczesnych realiów i obecnego rynku pracy. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą mieli możliwość rozwoju na kilku płaszczyznach jednocześnie. Tematyka zajęć będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z ekonomią, finansami, naukami prawnymi czy marketingiem. W siatce zajęć przewidziano wiele insertujących przedmiotów, takich jak: mikroekonomia, prawo cywilne, podatki i prawo podatkowe, zarządzanie projektami oraz wiele innych. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także zdolności interpersonalne i komunikacyjne, które są niezwykle istotne w pracy z ludźmi.

 

6. Praca po studiach

Studia zarządzanie w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Absolwenci kierunku zarządzanie i prawo w biznesie również mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Co więcej, idealnie sprawdzisz się jako pracownik działów marketingu i reklamy czy PR. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z sektorem finansowym i pełnienie obowiązków analityka finansowego i gospodarczego, księgowego czy audytora. Inne możliwości to między innymi praca w firmach doradczych i konsultingowych, agencjach reklamowych, bankach czy firmach kredytowych. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuacje nauki na studiach drugiego stopnia.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie?

Studia na kierunku Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie i prawo w biznesie jest kierunkiem, który bez problemu odnajdziemy na studiach pierwszego i drugiego stopnia, czyli na studiach licencjackich i magisterskich.

Studia licencjackie trwają 3 lata, a studia magisterskie 2 lata. Można studiować w ciągu, czyli łącznie 5 lat, albo zdecydować się tylko na jeden ze stopni. Naturalnie, aby wybrać studia magisterskie należy mieć ukończone wcześniej studia pierwszego stopnia. 

Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek zarządzanie i prawo w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i prawo w biznesie w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów


Kierunki prawnicze i administracja w Poznaniu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia