Architektura wnętrz studia II stopnia - Kraków

Architektura wnętrz studia II stopnia - Kraków

Architektura wnętrz studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Krakowie?

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz mogą wybierać te osoby, które na swoim koncie posiadają już tytuł zawodowy licencjata. Jest to warunek obligatoryjny, który umożliwi wzięcie udziału w rekrutacji.

Na co musisz się przygotować, jeśli zdecydujesz się na kwalifikacje? Czeka cię przegląd wraz z oceną prac plastycznych oraz rozmowa kwalifikacyjna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

 

Uwielbiasz zwracać uwagę na to, jak mieszkają twoi znajomi? Znaczenie mają dla ciebie najdrobniejsze detale, które wpływają na klimat danego miejsca? Uwielbiasz łączyć ze sobą różnorodne barwy, faktury i elementy wystroju? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to może okazać się, że spełniasz niemal wszystkie wymogi, które uczynią z ciebie doskonałego architekta wnętrz. Pamiętaj jednak, że musisz rzetelnie ocenić swoje umiejętności plastyczne, ponieważ to one odgrywać będą decydujące znaczenie.

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz zadedykowane są dla osób, które kształcenie I stopnia już mają za sobą. Wybierz je wtedy, jeśli chciałbyś kontynuować swoją przygodę z tym profilem i zadbać o kompletność swojego wykształcenia. Pamiętaj, że architektura wnętrz to taka dyscyplina artystyczna, w której odnajdą się osoby o ponadprzeciętnym wyczuciu estetycznym. Jeśli więc sztuka daje ci radość, możesz mieć pewność, że studia na kierunku architektura wnętrz spełnią twoje wszystkie oczekiwania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz mają bardzo specjalistyczny, uzupełniający charakter. Przyszli projektanci przestrzeni powinni bazować nieustannie na wiedzy i umiejętnościach, które zostały przez nich wyniesione z pierwszego etapu kształcenia. W programie dydaktycznym można odnaleźć przedmioty, które rozwijają dodatkowe kwalifikacje związane z projektowaniem. Twoje ogólne kompetencje pozwolą ci na dogłębne zrozumienie jakie znaczenie ma chociażby światło, zieleń, czy detal we wnętrzu architektonicznym. Uczestniczyć będziesz przede wszystkim w ćwiczeniach praktycznych, które pozwolą ci na doskonalenie talentu.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia II stopnia stanowią niejako kontynuację kształcenia po ukończeniu nauki na I stopniu. Mają one uzupełniający charakter, a osoby, które je wybierają, mogą wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności o zupełnie nowe, innowacyjne zagadnienia. Trwają one dwa lata, a więc cztery semestry. Będzie to czas rozwijania kompetencji, które posiadać powinien każdy architekt wnętrz, lecz nie tylko. Ważne będą również przygotowania do obrony pracy dyplomowej – to dzięki niej otrzymasz bowiem prestiżowy tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz zakończysz z sukcesem wtedy, gdy uzyskasz tytuł magistra. To on otworzy przed tobą niemal wszystkie drzwi zawodowego rozwoju. Zastanów się, która z wybranych ścieżek przyniesie ci najwięcej satysfakcji i pomoże rozwinąć na arenie gospodarczej. Śmiało można powiedzieć, że osoby z największym dorobkiem artystycznym i talentem będą miały znaczne szanse na szybkie znalezienie pracy.

Architekci wnętrz zatrudnienie znajdą przede wszystkim w biurach:

 • architektonicznych 
 • projektowych

 

Gdzie będą mogli współpracować także z przedstawicielami innych dyscyplin (architektami, grafikami, czy designerami). Absolwenci tego kierunku znajdą także pracę we wszelkich firmach, które zajmują się wyposażeniem i dekoracją wnętrz. Osoby, które uwielbiają czuć niezależność, mogą także śmiało pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację indywidualnych projektów.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) w Krakowie

 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz

Przedmioty rekrutacyjne

Dla osób chętnych do podjęcia drugiego stopnia architektury wnętrz w Krakowie przedmioty maturalne nie powinny odgrywać większej roli, bowiem kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia poprzedniego cyklu kształcenia wyższego na kierunkach architektonicznych lub pokrewnych. W przypadku dużej konkurencji podczas rekrutacji brane pod uwagę będą oceny z dyplomu.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jako kandydat na architekturę wnętrz drugiego stopnia powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej uczelni wyższej celem zgłębienia szczegółów dotyczących procesu rekrutacji. Kandydaci są zazwyczaj proszeni o stworzenie profilu i uzupełnienie go stosownymi danymi. Następnie uiszczają opłatę rekrutacyjną oraz wybierają kierunki, które chcieliby studiować.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Zastanawiasz się, czy studia drugiego stopnia na kierunku architektura wnętrz będą skrojone na miarę twoich potrzeb? Nim aplikujesz, powinieneś dokładnie zapoznać się z programem kształcenia, a następnie przeanalizować swoje mocne strony, które mógłbyś rozwijać dzięki studiom.

Architektura wnętrz wymaga sporej dozy kreatywności i twórczego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Do tworzenia czytelnych planów architektonicznych z kolei potrzebna jest biegłość we władaniu pismem technicznym, a nawet matematyką.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz

Kierunki drugiego stopnia są adresowane przede wszystkim do osób chcących doskonalić i ciągle wzbogacać cenne kompetencje z obszaru danych studiów. Zapotrzebowanie na dobrze wykształconych architektów wnętrz na współczesnym rynku pracy nie brakuje, dlatego absolwenci, przede wszystkim ci, którzy posiadają tytuł magistra, bez trudu znajdują dobrze płatne i stabilne zatrudnienie.

Po ukończeniu architektury wnętrz drugiego stopnia mogą liczyć na możliwość podjęcia pracy w pracowniach architektonicznych, biurach projektowych, dostają możliwość założenia i poprowadzenia własnej działalności gospodarczej, jeżeli mają w sobie zacięcie biznesowe.

Jak sam widzisz, lista korzyści płynących z realizowania architektury wnętrz drugiego stopnia w Krakowie jest wiele. Studia dają możliwość nie tylko wszechstronnego rozwoju intelektualnego, ale również generują wiele szans zawodowych.

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku architektura wnętrz

Kraków jest jednym z największych polskich ośrodków akademickich. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom jak największej grupy przyszłych i aktualnych studentów, niektóre uczelnie zaproponowały możliwość realizowania architektury wnętrz drugiego stopnia również w trybie niestacjonarnym.

Wybierając studia zaoczne, wybierasz tym samym naukę podczas weekendów. Zjazdy w siedzibie uczelni będą odbywać się prawdopodobnie co kilka tygodni, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na transport oraz regularną naukę w tygodniu roboczym.

Takie rozwiązanie powinno ucieszyć osoby chcące połączyć zdobywanie wyższego wykształcenia z obowiązkami zawodowymi lub rozwijaniem zainteresowań.

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

Komentarze (0)