Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Łódź

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Łódź

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Fizjoterapia w Łodzi to studia magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia w Łodzi powinieneś zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego, matematyki i biologii. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, których listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

 

Fizjoterapeuta to osoba o wszechstronnym wykształceniu i przygotowaniu medycznym, która na co dzień zajmuje się świadczeniem usług rehabilitacyjnych w celu utrzymania, rozwijania i przywracania pełnej sprawności pacjentom o ograniczonych funkcjach ruchowych. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest obecnie bardzo duże i prawdopodobnie będzie sukcesywnie rosnąć. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek fizjoterapia w Łodzi, którzy kształci specjalistów posiadających gruntowną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny interesować się naukami ścisłymi i biologicznymi. W zawodzie fizjoterapeuty bardzo ważne jest powołanie oraz pełne zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to kierunek fizjoterapia w Łodzi będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia jednolite magisterskie
 •  

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne mają bardzo długą tradycje i dobrą renomę, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i stabilną pozycję na rynku pracy. Podobnie jest z fizjoterapią. Obecnie kierunek ten możesz realizować na wybranych łódzkich uczelniach. Ich dokładną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy aplikują na kierunek fizjoterapia będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobyć cenne umiejętności praktyczne. W siatce zajęć znajdą się takie przedmioty jak:

 • anatomia
 • biochemia
 • fizjologia
 • biologia medyczna 
 • statystyka medyczna

 

Jako student zdobędziesz także zdolności psychologiczne, które są niezwykle istotne w pracy z pacjentem i rodziną chorego. Program kształcenia zakłada także realizacje przedmiotów klinicznych i zawodowych, dzięki którym poznasz techniki masażu, fizykoterapii i arteterapii. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje.

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 2 lata (studia II stopnia) 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Studia w Łodzi kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku fizjoterapia, którzy dzięki zdobytej wiedzy i kompetencjom mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas pracy w:

 • specjalistycznych szpitalach
 • gabinetach rehabilitacyjnych
 • zakładach opieki zdrowotnej

 

Równie ciekawą opcją może być praca w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach spa i wellness oraz w gabinetach masażu. Absolwenci idealnie odnajdują się jako pracownicy uzdrowisk i sanatoriów oraz klinik zdrowia i urody. Ponadto możesz pracować w placówkach sportowych, klubach i przychodniach sportowo-lekarskich. Abiturienci często decydują się na założenia własnej działalności gospodarczej lub pracę w środowisku międzynarodowym.

Gdzie studiować na kierunku Fizjoterapia w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Łodzi

 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku fizjoterapia?

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Proces rekrutacyjny na kierunku fizjoterapia może przebiegać w różny sposób na poszczególnych uczelniach. Niejednokrotnie duże znaczenie ma fakt, czy dana placówka akademicka ma charakter publiczny lub niepubliczny.

Kandydaci na studia medyczne w zakresie fizjoterapii muszą zdać obowiązkowe egzaminy maturalne z przedmiotów na poziomie podstawowym. Warto jednak pokusić się także o dobre wyniki z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Uczelnie biorą pod uwagę zwłaszcza egzaminy, obejmujące nauki ścisłe, chociażby chemiczno-fizyczne. Przyszli studenci muszą także przejść badania lekarskie, które poświadczą brak przeciwwskazań do podjęcia edukacji w zakresie fizjoterapii. Uczelnie niepubliczne kładą nacisk na złożenie wymaganych dokumentów w wyznaczonym terminie.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Fizjoterapia skupia się nie tylko na kulturze fizycznej, ale i na medycynie czy naukach o zdrowiu. Wykwalifikowani absolwenci zajmują się przywracaniem pełnej sprawności fizycznej pacjentom oraz promowaniem zdrowego stylu życia.

Odnajdą się tutaj osoby, które są komunikatywne i otwarte na pracę z drugim człowiekiem, jednocześnie te, które są odporne na stres. Ważne są zdolności manualne i siła fizyczna, ale równie istotna wydaje się umiejętność perswazji.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku fizjoterapia?

Fizjoterapia to popularny kierunek medyczny, bazujący w dużej mierze na rehabilitacji i pomagający osobom po wypadkach, które doznały urazu bądź cierpią na różnego rodzaju schorzenia.

Mimo że tego typu studia opierają się w dużej mierze na wiedzy z zakresu nauk medycznych, kandydaci powinni być także nastawieni na ćwiczenia ruchowe i manualne, które w pracy rehabilitacyjnej są niezwykle ważne.

Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń i seminariów, a odbywają się zarówno na wydziałach, jak i w szpitalach, chociażby w prosektorium. Studenci mają okazję zapoznać się zarówno z fizjoterapią ogólną, jak i fizjoterapią w onkologii i medycynie paliatywnej oraz w kardiochirurgii, a także z odnową biologiczną czy podstawami neurologii.

Kierunek umożliwia wybór najbardziej satysfakcjonującej ścieżki kariery, co oznacza, że możesz zajmować się zarówno rehabilitacją dziecięcą, jak i chorobami cywilizacyjnymi czy geriatrią.

Fizjoterapeuci pracują z ludźmi podlegającymi pod różne kategorie, to znaczy z osobami zdrowymi, ze sportowcami, pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi, kardiologicznymi, ortopedycznymi.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku fizjoterapia

Studia w Łodzi na kierunku fizjoterapia realizowane są zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia zaoczne odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne odbywają się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

Pamiętaj, że niestacjonarna forma kształcenia podlega opłacie, a ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez łódzkie ośrodki akademickie.

Kandydatów na jedno miejsce jest wielu, ale nawet na studiach niestacjonarnych liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne. Przyszli studenci muszą obowiązkowo przedstawić wyniki z podstawowych dla wszystkich egzaminów dojrzałości. Na niektórych uczelniach może obowiązywać kolejność zgłoszeń.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)