Studia prawnicze Gorzów Wielkopolski

Studia prawnicze Gorzów Wielkopolski

Studia prawnicze Gorzów Wielkopolski

Największy wybór studiów

prawniczych w Gorzowie Wlkp.

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Studia prawnicze w Gorzowie Wielkopolskim to kierunek, o którym marzysz? Uważasz, że byłbyś świetnym prawnikiem? Jeśli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wybierasz kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich.

Studiowanie prawa to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także potrzeba stałego trzymania ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie. Ponieważ jeśli chodzi o prawo, każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zniwelować kilka miesięcy nauki. Dlatego właśnie warto zdawać sobie sprawę, że studia prawnicze w Gorzowie Wielkopolskim stworzone zostały dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji. Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę prawa. Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie. Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż przyszli prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko okres pięcioletnich studiów na prawie, ale i późniejsze aplikacje.

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PRAWNICZE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Rekrutacja i wymagnia na studia prawnicze

Rekrutacja na prawo przebiega identycznie, jak na pozostałych kierunkach. Warto jednak pamiętać o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych przez tysiące osób, czyli średnio przez kilka, a czasami nawet kilkanaście osób na jedno miejsce.

To sprawia, że na studia prawnicze w Gorzowie Wielkopolskim wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury. Uczelnie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone.

Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego, oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi są tutaj: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA PRAWNICZE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach prawniczych

Wszyscy studenci w pewnym momencie muszą wejść na rynek pracy i nie inaczej jest po studiach prawniczych. Jak jest więc ze znalezieniem pracy, kiedy ukończy się studia prawnicze w Gorzowie Wielkopolskim? Wbrew pozorom całkiem nieźle.

Absolwenci prawa i administracji mogą szukać pracy w jednym z bardzo wielu zawodów. Można zdobyć zatrudnienie na przykład jako urzędnik sądowy, sędzia, prokurator, notariusz, adwokat, radca prawny, doradca podatkowy, urzędnik podatkowo-prawny w przedsiębiorstwie, księgowy rachunkowy, sprawozdawca finansowy, urzędnik skarbowy, doradca prawny, pracownik więziennictwa, pracownik kancelarii prawnej albo firmy konsultingowej, urzędnik administracji państwowej, doradca inwestycyjny, audytor, urzędnik służby cywilnej, wyższy stopniem pracownik policji, pracownik organizacji pozarządowej, konsultant w dziale prawnym firmy konsultingowej, referent ds. windykacji, referent ds. obsługi klienta, specjalista ds. roszczeń, specjalista ds. prawnych, negocjator z zespole prac gospodarczych, specjalista ds. umów, agent celny, specjalista ds. obsługi egzekucji komorniczej, administrator kontraktów, Security Risk Analyst, konsultant w dziale doradztwa prawnego, asystent prawny zarządu, przedstawiciel ds. rozliczeń, kontroler należności czy menedżer ds. Compliance.

WARTO TO WIEDZIEĆ

Gorzów Wielkopolski nie jest metropolią, jeśli chodzi o studia prawnicze, nie oznacza to jednak, że nie można w tym mieście studiować prawa. Akademia Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego organizuje zajęcia na kierunkach:

  • Administracja, studia pierwszego stopnia, profil praktyczny. W ramach kierunku oferowane są następujące specjalności: Administracja europejska, Administracja gospodarcza i finansowa oraz Administracja publiczna.
  • Bezpieczeństwo narodowe, studia pierwszego stopnia, profil praktyczny. W ramach kierunku oferowane są następujące specjalności: Administrowanie bezpieczeństwem, Bezpieczeństwo globalne i regionalne, Edukacja dla bezpieczeństwa oraz Zarządzanie kryzysowe w regionie.
  • Bezpieczeństwo narodowe, studia drugiego stopnia, profil praktyczny (po uzyskaniu zgody MNiSW).W ramach kierunku oferowane są następujące specjalności: Administrowanie bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, Służby państwowe w systemie bezpieczeństwa oraz Zarządzanie bezpieczeństwem państwa i sytuacjami kryzysowymi.

Uniwersytet Szczeciński, Zamiejscowy Wydział Społeczno-Ekonomiczny w Gorzowie Wielkopolskim oferuje możliwość studiowania na kierunku Administracja - studia licencjackie I stopnia (ze specjalnościami: Administracja publiczna oraz Administracja gospodarcza) oraz na studiach II stopnia (ze specjalnościami: Administracja ogólna i Służby publiczne).

 

WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU STUDIA PRAWNICZE

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim oferuje studia prawnicze podyplomowe na kierunkach: Zarządzanie w administracji publicznej z elementami prawa oraz Zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne.

 

Komentarze (0)