Studia prawnicze Toruń

Studia prawnicze Toruń

Studia prawnicze Toruń

Największy wybór studiów

prawniczych w Toruniu

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia prawnicze Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia prawnicze w Toruniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są Studia prawnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W TORUNIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA W TORUNIU

Rekrutacja na studia prawnicze

Rekrutacja na studia prawnicze w Toruniu przebiega identycznie, jak na pozostałych kierunkach. Warto jednak pamiętać o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych przez tysiące osób, czyli średnio przez kilka, a czasami nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. To sprawia, że na prawo wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury.

Uczelnie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone. Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego, oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi są tutaj: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA PRAWNICZE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

A
E
P
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia prawnicze w Toruniu?

Marzysz o dostaniu się na studia prawnicze w Toruniu? Jeśli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wybierasz kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich. Studiowanie prawa to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także stałe trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie.

Ponieważ jeśli chodzi o studia prawnicze, każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zniwelować kilka miesięcy nauki. Dlatego właśnie warto wiedzieć, że prawo zostało stworzone dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji.

Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę studiów prawniczych. Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie.

Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko okres pięcioletnich studiów prawniczych, ale i późniejsze aplikacje.

 

Praca po studiach prawniczych

Studia prawnicze w Toruniu to jedno, aplikacje to drugie, ale jak jest z pracą? Wbrew pozorom całkiem nieźle. Absolwenci prawa i administracji mogą szukać pracy w jednym z bardzo wielu zawodów.

Można zdobyć zatrudnienie na przykład jako: urzędnik sądowy, sędzia, prokurator, notariusz, adwokat, radca prawny, doradca podatkowy, urzędnik podatkowo-prawny w przedsiębiorstwie, księgowy rachunkowy, sprawozdawca finansowy, urzędnik skarbowy, doradca prawny, pracownik więziennictwa, pracownik kancelarii prawnej albo firmy konsultingowej, urzędnik administracji państwowej, doradca inwestycyjny, audytor, urzędnik służby cywilnej, wyższy stopniem pracownik policji, pracownik organizacji pozarządowej, konsultant w dziale prawnym firmy konsultingowej, referent ds. windykacji, referent ds. obsługi klienta, specjalista ds. roszczeń, specjalista ds. prawnych, negocjator z zespole prac gospodarczych, specjalista ds. umów, agent celny, specjalista ds. obsługi egzekucji komorniczej, administrator kontraktów, Security Risk Analyst, konsultant w dziale doradztwa prawnego, asystent prawny zarządu, przedstawiciel ds. rozliczeń, kontroler należności czy menedżer ds. Compliance.

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

WARTO TO WIEDZIEĆ

W Toruniu studia prawnicze dostępne są przede wszystkim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na tej uczelni można studiować na kierunkach:

 • Administracja I i II stopnia (studia stacjonarne)
 • Administracja i zarządzanie (studia stacjonarne)
 • Doradztwo podatkowe (studia stacjonarne)
 • Europeistyka I i II stopnia (studia stacjonarne)
 • Europeistyka z filologią włoską (studia stacjonarne)
 • Prawo (studia stacjonarne)
 • Prawo ochrony środowiska (studia stacjonarne)
 • Administracja I i II stopnia (studia niestacjonarne)
 • Doradztwo podatkowe (studia niestacjonarne)
 • Europeistyka (studia niestacjonarne)
 • Prawo (studia niestacjonarne)

W Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika prowadzone są również liczne studia prawnicze podyplomowe, w zakresie:

 • Egzekucji Administracyjnej
 • Prawa Bankowego i Bankowości
 • Administracji Publicznej
 • Prawa i Finansów Samorządowych
 • Prawa Pracy
 • Prawa Handlowego
 • Prawa Europejskiego
 • Prawa Rynku Kapitałowego
 • Prawa Zamówień Publicznych
 • Prawa Podatkowego
 • Prawa Medycznego
 • Prawa i Pośrednictwa Ubezpieczeniowego
 • Postępowania Administracyjnego
 • Gospodarki Przestrzennej i Rozwoju Regionalnego
 • Partnerstwa Publiczno - Prywatnego

 

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU STUDIA PRAWNICZE

Kolejną uczelnią, na której odbywają się studia prawnicze jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Otwartym kierunkiem jest Prawo w biznesie (studia I stopnia), wraz ze specjalnościami: International business, Prawo i finanse w praktyce, Prawo i zarządzanie w praktyce oraz Prawo podatkowe w firmie.

 

KOLEGIUM JAGIELLOŃSKIE STUDIA PRAWNICZE

Kolegium Jagiellońskie proponuje swoim studentom możliwość uczenia się na licencjackich studiach na kierunku Administracji, jak również na kierunku Administracyjno-ekonomicznym oraz na studiach magisterskich z Bezpieczeństwa narodowego. Ten ostatni kierunek uruchomiony został wraz z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu

Komentarze (0)