Analityka medyczna jednolite studia magisterskie - Łódź

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie - Łódź

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

analityka medyczna

Odkryj analitykę medyczną w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Analityka medyczna w Łodzi to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna jednolite studia magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek analityka medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku analityka medyczna powinieneś zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego, matematyki, biologii oraz z chemii lub fizyki. Laureaci olimpiad z przedmiotów ścisłych mogą liczyć na specjalne przywileje. Wszystkie informacje na temat procesu rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka medyczna w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

 

Diagnostyka laboratoryjna to niezwykle ważny dział medycyny, który zajmuje się określaniem składu materiałów biologicznych pobranych od pacjenta. Od sprawnej pracy specjalistów z zakresu tej dziedziny zależy rozpoznanie jednostki chorobowej oraz szybkość wdrożenia odpowiedniego leczenia. Dlatego do wykonywania tego zawodu niezbędna jest wszechstronna wiedza i kompleksowe przygotowanie zawodowe. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek analityka medyczna w Łodzi, który kształci profesjonalnych diagnostów laboratoryjnych.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby interesujące się naukami biologicznymi, chemicznymi, ścisłymi oraz naukami o zdrowiu. Istotną kwestią jest także odpowiednie nastawienie oraz takie cechy jak: odpowiedzialność, dokładność i zaangażowanie. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne mają niezwykle długą i bogatą tradycję, a współcześnie wciąż cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów. Dlatego też uczelnie w Łodzi coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Aktualną listę łódzkich szkół wyższych, w których możesz zrealizować kierunek analityka medyczna, znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku analityka medyczna obejmuje treści związane z naukami biologicznymi, chemicznymi i medycznymi. Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru:

 • wirusologii
 • mikrobiologii
 • biologii molekularnej
 • czy hematologii

 

co da Ci podstawy do dalszego rozwijania swoich kwalifikacji. Na dalszym etapie nauczania, wykształcisz umiejętności wykonywania badań laboratoryjnych oraz rozpoznania konkretnych jednostek chorobowych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i poznasz branżę medyczną.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Analityka medyczna w Łodzi trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).

 

 

Jednolite studia magisterskie na kierunku analityka medyczna trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Gdzie studiować na kierunku Analityka medyczna w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku analityka medyczna?

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Studia w Łodzi w zakresie analityki medycznej są bardzo popularne wśród osób, które chcą kształcić się w ramach nauk medycznych, ale zawodowo wolą działać w branży z ukrycia.

Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać także przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Wśród wymaganych przedmiotów w rankingu punktowym uwzględnia się zwłaszcza te z zakresu nauk ścisłych.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Kandydaci zakwalifikowani na analitykę medyczną będą musieli przedstawić badania lekarskie, które poświadczą możliwość podjęcia kształcenia w tym zakresie oraz zdolność do wykonywania zawodu.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Diagnostyka laboratoryjna to idealna propozycja kształcenia dla osób, które chcą rozwijać umiejętności analityczne, są skrupulatne i odpowiedzialne, interesują się nie tylko medycyną i branżą farmaceutyczną, ale również najnowszymi technologiami.

Jeśli pragniesz zgłębiać wiedzę na temat ludzkiego organizmu, a w przyszłości chcesz pracować w laboratorium, z pewnością są to studia dla Ciebie.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na obecnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku analityka medyczna, którzy dzięki swojej gruntownej wiedzy, mają wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego i związania swojej przyszłości z medycznym laboratorium diagnostycznym, gdzie wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas licznych zajęć i warsztatów praktycznych. Równie ciekawą opcją może być praca na stanowisku:

 • przedstawiciela medycznego 
 • konsultanta medycznego

 

Abiturienci mają także kwalifikacje do kierowania zespołem medycznym, dzięki czemu sprawdzą się na stanowiskach menedżerskich. Co więcej będziesz mógł podjąć zatrudnienie w zakładach opieki zdrowotnej, a nawet w jednostkach administracji publicznej. 

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku analityka medyczna?

Kierunek analityka medyczna w Łodzi, czy też inaczej diagnostyka laboratoryjna, to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy nauki medyczne, biologiczne i biochemiczne.

Jest to idealna propozycje kształcenia dla osób, które chcą poznawać ludzki organizm pod mikroskopem. W ramach diagnostyki czekają Cię zajęcia w obszarze hematologii laboratoryjnej, serologii, transfuzjologii, cytologii klinicznej mikrobiologii czy koagulologii.

Studia medyczne w tym zakresie stawiają na praktyczny wydźwięk swoich zajęć. Poszczególne przedmioty realizowane są w odpowiednio przystosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych, ale przede wszystkim w nowoczesnych laboratoriach.

Studenci zdobywają potrzebną wiedzę i umiejętności do tego, by w kompetentny sposób przeprowadzać działania, zmierzające do ustalenia zgodności tkankowej, badania, służące do identyfikacji nosiciela genu odpowiedzialnego za chorobę, a także testy, wykrywające genetyczne predyspozycje lub podatność na zachorowanie.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku analityka medyczna

W Łodzi znajdziesz wiele propozycji kształcenia, które możesz realizować zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Studia dziennie odbywają się od poniedziałku do piątku, studia zaoczne zaś w weekend w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni.

Niektóre kierunki medyczne mogą być realizowane także wieczorowo. Pamiętaj, że niestacjonarna forma kształcenia jest płatna, a ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez dany ośrodek akademicki.

Kształcenie w zakresie analityki medycznej odbywa się przede wszystkim stacjonarnie, a wszelkie zajęcia obowiązkowe i fakultatywne uzupełniane są praktykami zawodowymi, które umożliwiają zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych. 

Program studiów na studiach zaocznych jest nieco okrojony, dlatego wymaga od studentów zaangażowania i dużego nakładu pracy we własnym zakresie. Nie wszystkie kierunki niestacjonarne wymagają wyrobienia praktyk zawodowych.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)