Dietetyka studia II stopnia - Rzeszów

Dietetyka studia II stopnia - Rzeszów

Dietetyka studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

dietetyka

Odkryj dietetykę w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku dietetyka w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dietetyka

Rekrutacja na dietetykę oraz inne studia medyczne drugiego stopnia, zakłada przyjęcie kandydatów spełniających odgórnie narzucone wymagania. Najważniejszym jest posiadanie dyplomu potwierdzającego ukończenie pierwszego stopnia kształcenia na wybranych kierunkach medycznych.

Ponadto warto postarać się o uzyskanie wysokiej średniej ocen na dyplomie – w przypadku dużej liczby kandydatów właśnie ona odegra szczególną rolę. Aktualny regulamin znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Rzeszowie

Studia I stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka?

Problemy natury żywieniowej, również te związane z pewnymi zaburzeniami psychicznymi, w obecnych czasach mogą spotkać każdego. Niejednokrotnie pogoń za idealną sylwetką z okładek retuszowanych magazynów wpędza ludzi w kompleksy, co przekłada się na nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

Również siedzący tryb pracy, spędzanie czasu wolnego w sposób bierny oraz szeroki dostęp do słodkich przekąsek powoduje problemy z sylwetką i samopoczuciem. Głównym zadaniem dietetyków jest niesienie pomocy ludziom dotkniętym różnymi problemami natury żywieniowej oraz szerzenie profilaktyki zdrowotnej w obszarze żywienia i zbilansowanego stylu życia.

Dla kogo są studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka w Rzeszowie? Przede wszystkim dla osób posiadających tytuł licencjata w obszarze pokrewnych nauk medycznych lub społecznych. Ponadto warto dysponować szeroko rozwiniętą empatią, umiejętnością wysłuchania problemów ludzi, zamiłowaniem do nauki biologii, chemii i fizyki, a także wykazywać zainteresowanie dziedzinami medycznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dietetyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów

Program kształcenia prezentowany przez poszczególne uczelnie w Rzeszowie jest nastawiony na wykwalifikowanie grona ekspertów w wybranej dziedzinie. Studia na kierunku dietetyka oferują złożony, interdyscyplinarny program kształcenia. Jako przyszły magistrant zgłębisz podstawy wielu nauk medycznych w celu zrozumienia procesów fizjologicznych, zachodzących w ludzkim organizmie.

Poznasz wpływ poszczególnych składników żywności na zdrowie człowieka, a dzięki zajęciom praktycznym nauczysz się komponowania pełnowartościowych posiłków w zależności od zapotrzebowania, płci, stanu zdrowia oraz aktywności fizycznej klienta.

Przyszli dietetycy zapoznają się z alergologią i dermatologią jako naukami pokrywającymi się w znacznej mierze z samą dietetyką. Ponadto zapoznają się z podstawami psychologii celem zrozumienia problemów osób dyskryminowanych ze względu na nawyki żywieniowe oraz cierpiących na wszelkiego rodzaju zaburzenia. Przedmioty obecne w siatce kształcenia, to na przykład:

  • dietetyka specjalistyczna,
  • psychologia osobowości,
  • fitoterapia,
  • leczenie żywieniowe w chirurgii,
  • żywność ekologiczna.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku dietetyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Medyczne studia w Rzeszowie na drugim stopniu kształcenia stanowią czasowe dopełnienie pierwszego etapu kształcenia do pięciu lat. W praktyce oznacza to, że na uzyskanie tytułu magistra dietetyki będziesz musiał zagospodarować pięć lat i postarać się o terminowe uporanie ze wszystkimi zaliczeniami – w przeciwnym wypadku czas trwania kształcenia może się nieco wydłużyć.

Jaka praca po studiach na kierunku dietetyka?

Jakie możliwości zawodowe otworzą się przed tobą, jeżeli zdecydujesz się na medyczne kierunki studiów w Rzeszowie jako ścieżkę kształcenia magisterskiego? Przede wszystkim przyszłościowe, stabilne, dobrze płatne i obiecujące zyskanie społecznego poważania.

Zatem jeżeli ukończysz rzeszowską dietetykę, pomyślisz o zatrudnieniu w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach zajmujących się ochroną zdrowia i szerzeniem profilaktyki w tym obszarze, a także prywatnych i publicznych gabinetach dietetycznych – również tych założonych samodzielnie.

Absolwenci dietetyki w Rzeszowie będą mogli podjąć współpracę z ośrodkami dla sportowców, niektórych jednostkach administracyjnych, placówkach nastawionych na udzielanie profesjonalnego poradnictwa żywieniowego, jako wsparcie dla pracy chirurgów plastycznych i kosmetologów, słowem – wszędzie tam, gdzie fachowa wiedza i umiejętności z prężnie rozwijającego się obszaru dietetyki będą miały szczególne znaczenie.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

Rozwiń

Komentarze (0)