Dietetyka - Rzeszów

Dietetyka - Rzeszów

Dietetyka - Rzeszów

Studia w Rzeszowie na kierunku

dietetyka 

Odkryj kierunek dietetyka w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dietetyka – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

„Wszystko kiedyś było trudne, zanim stało się łatwe.” Takie hasło można połączyć z wieloma działaniami człowieka. Również z dbaniem o własne zdrowie. Ale czy dbanie o własne zdrowie rzeczywiście jest takie trudne? I tak, i nie, gdyż zaczyna się od najważniejszego czynnika, jakim jest odżywianie. Pomimo, iż jest to banalnie proste i oczywiste niczym oddychanie, to coraz więcej osób przyznaje, że ma z tym nie lada problem.

Szeroka dostępność tanich przekąsek gotowych do spożycia podczas przerwy w pracy, czy szkole, życie w pośpiechu, którego konsekwencją jest brak czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków w zaciszu domowym, a także wygoda wynikająca z odżywiania się w popularnych sieciach fast food – wszystkie te czynniki jedynie utrudniają problem społeczeństwa nie tylko z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, ale również powodują wiele chorób cywilizacyjnych.

Niestety nie na wszystkie współczesna medycyna zna lekarstwo. Udowodniono, że niektóre składniki wysoko przetworzonych produktów spożywczych znacznie zwiększają ryzyko zachorowań na nowotwory, corocznie zbierające żniwo w postaci miliardów ludzi. Na szczęście, jest Dietetyka, czyli kierunek kształcenia, który cieszy się coraz większą popularnością.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Dietetyka w Rzeszowie to przygotowanie do planowania, nadzorowania i stosowania żywienia indywidualnego i zbiorowego dla wszystkich grup ludności. Studenci uczą się stosowania żywienia klinicznego z wykorzystaniem diet naturalnych oraz produktów leczniczych, jak również planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych rodzajów diet. Dietetyka to również przygotowanie do obcowania z pacjentem, co ma szczególne znaczenie w perspektywie odniesienie sukcesu terapeutycznego.

Kierunek dietetyka w Rzeszowie to także zapoznanie się z zasadami kontrolowania prawidłowości przebiegu procesów technologicznych na wszystkich etapach produkcji potraw. A wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Dla kogo te studia

Specyfika, jaką cechują się studia medyczne w Rzeszowie, polegająca na codziennym kontakcie z pacjentem zmagającym się z różnymi stanami chorobowymi sprawia, że idealny kandydat na Dietetykę powinien posiadać kilka kluczowych kompetencji osobistych, poza kompleksową wiedzą zdobytą w trakcie edukacji. Zatem jak stwierdzić, czy jest się odpowiednim aplikantem na opisywany kierunek studiów? Jednym ze sposobów jest odpowiedzenie sobie na kilka znaczących pytań.

Ludzie wokół cenią twoją empatię i często powierzają ci swoje sekrety? Lubisz ludzi, a obcowanie z nimi sprawia ci przyjemność? Od zawsze twoim konikiem były nauki przyrodnicze, a z biologii, chemii i fizyki otrzymywałeś najlepsze oceny? Martwią cię nawyki żywieniowe społeczeństwa i chciałbyś je zmienić?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku Dietetyka w Rzeszowie z dużym prawdopodobieństwem okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Rzeszowie

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Rzeszowie? Przepustką na studia jest, oczywiście, konkurs świadectw, w którym najważniejszymi przedmiotami są: biologia, chemia i fizyka. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Rzeszowie

     Studia w Rzeszowie na kierunku Dietetyka możesz podjąć dwojako – w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Zastanawiasz się, czym dokładnie różnią się te opcje? Tryb stacjonarny pragnie podjąć zdecydowanie większy odsetek kandydujących. Niewątpliwymi zaletami tego wyboru jest regularność i systematyczność zgłębianej wiedzy i umiejętności kierunkowych, bez konieczności uiszczania opłat za czesne.

     Studia niestacjonarne to doskonały wybór głównie dla tych, którzy chcieliby pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia na opisywanym kierunku studiów ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego podczas pełnoetatowej pracy w tygodniu. Przyswojona wiedza i umiejętności oraz możliwości zawodowe po ukończeniu studiów będą identyczne dla każdego z trybów.

      

     Program studiów

     Wszystkie uczelnie w Rzeszowie, na których będziesz mógł podjąć studia na kierunku Dietetyka, posiadają siatkę studiów opracowaną w taki sposób, aby wykształcić grono młodych ekspertów w swojej dziedzinie. Jako że Dietetyka należy do kanonu studiów medycznych, będziesz musiał przygotować się na przyswojenie podstaw teoretycznych, obejmujących swoim zasięgiem niemal wszystkie dziedziny współczesnej medycyny – musisz przyznać, że umiejętność wstępnego zdiagnozowania swojego pacjenta i pokierowanie go do lekarza danej specjalizacji jest niezwykle ważne w perspektywie dalszego leczenia jednostki.

     Wymagania na Dietetykę w Rzeszowie są niemałe, także dlatego by potem, w trakcie nauki poradzić sobie z długą listą przedmiotów do zaliczenia. A znajdują się na niej:

     • psychologia kliniczna,
     • żywienie w stanach chorobowych,
     • enologia,
     • środki spożywcze specjalnego przeznaczenia i suplementy diety,
     • układanie jadłospisów metodami komputerowymi,
     • dzikie rośliny jadalne,
     • substancje dodatkowe w żywności.

      

     Na dalszych etapach swojej przygody z Dietetyką poznasz najczęściej stosowane dodatki do żywności, nauczysz się rozpisywania diety w zależności od zapotrzebowania kalorycznego i stanu zdrowia danego pacjenta, zdobędziesz wiedzę na temat tego, w jaki sposób podejmować współpracę z ludźmi borykającymi się z rozmaitymi dolegliwościami somatycznymi, a także przygotujesz się na przyjmowanie pacjentów dotkniętych chorobami i zaburzeniami psychicznymi, związanymi z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi. Zgłębienie podstaw psychologii jest kluczowe dla każdego cenionego dietetyka.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     DIETETYKA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

     DIETETYKA RZESZÓW STUDIA ZAOCZNE

      

     dietetyka studia Rzeszów podkarpackie

      

     Ile trwają studia na kierunku Dietetyka w Rzeszowie

     Czas trwania, jakim charakteryzują się studia w Rzeszowie na kierunku Dietetyka, jest ściśle uzależniony od regulaminu danej uczelni oraz, przede wszystkim, tytułu, jaki gwarantuje ich ukończenie. Zatem ile czasu poświęcisz na ukończenie Dietetyki?

     Studia te składają się z dwóch komplementarnych etapów, z których ukończenie jednego z nich zagwarantuje możliwość podjęcia pracy w zawodzie. Studia pierwszego stopnia na kierunku Dietetyka mają charakter studiów licencjackich. Złożony z sześciu semestrów cykl nauki zostanie zwieńczony uzyskaniem przez absolwentów wyższego wykształcenia oraz możliwości podjęcia pracy zawodowej zgodnej z kierunkiem kształcenia.

     Studia drugiego stopnia będą trwały dwa lata, które zaprocentują zwiększeniem atrakcyjności każdego z absolwentów w oczach potencjalnych pracodawców. Ponadto tytuł magistra, którego uzyskanie gwarantuje ten etap studiów, to powód do dumy.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     DIETETYKA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

     DIETETYKA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Rzeszowie

     Kierunki studiów w Rzeszowie różnią się od siebie pod wieloma kluczowymi względami. Jednym i najważniejszym z nich, bo wywierającym oczywisty wpływ na wszystkie inne, jest specyfika danego kierunku. Studia medyczne są wyjątkowym odłamem edukacji, w którym poza zgłębieniem wiedzy i umiejętności kierunkowych, należy posiadać zainteresowania i wrodzone predyspozycje do pełnienia niesamowicie odpowiedzialnych ról zawodowych, opierających się na podejmowaniu odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie. Zatem zanim zdecydujesz się aplikować na Dietetykę, musisz zastanowić się, czy posiadasz wystarczająco empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, z którym będziesz mieć do czynienia na co dzień.

     Jeżeli jesteś w stu procentach pewien, że to dziedzina dla ciebie, rozpocznij przygotowania do egzaminu maturalnego już dzisiaj – doskonałe obeznanie w biologii, chemii i fizyce pozwoli ci osiągnąć wysoki wynik maturalny, a ten będzie przepustką do zasilenia grona studentów na jednej z rzeszowskich uczelni.

     Dla kandydatów na studia drugiego stopnia przewidziany jest konkurs dyplomów, a dokładniej średniej ważonej z ocen uzyskanych podczas edukacji na pierwszym stopniu studiów. Udział w olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim może zapewnić ci wolny wstęp na dowolnie wybrane kierunki studiów.

      

     Rekrutacja i wymagane dokumenty

     Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać na drodze do rozpoczęcia Dietetyki w Rzeszowie, jest zarejestrowanie swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznego formularza, zamieszczonego na internetowej stronie każdego z ośrodków akademickich. Warto pamiętać, że podczas informowania o uzyskanych wynikach maturalnych lub ocenach z dyplomu, należy kierować się prawdą. Podanie błędnych informacji będzie skutkowało skreśleniem z listy przyjętych.

     Kolejnym i jednocześnie ostatnim etapem rekrutacji, którego nie należy lekceważyć, jest dostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie. Najczęściej będziesz potrzebować fotografii o standardowych wymiarach do dokumentów, ksera matury lub dyplomu oraz badań lekarskich, potwierdzających posiadanie predyspozycji do pracy w sektorze medycznym.

     zasady rekrutacji na studia

      

     dietetyka studia Rzeszów podkarpackie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Rzeszowie

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Rzeszowie? Absolwent znajdzie zatrudnienie w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, domach opieki społecznej i zakładach żywienia zbiorowego, ośrodkach badawczo- rozwojowych, placówkach sportowych, jednostkach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu żywienia człowieka.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Rzeszowie

     W efekcie długotrwałych rozmyślań na temat najlepiej dopasowanych do naszych potrzeb kierunków studiów, ostatecznie podjęliśmy decyzję o studiowaniu Dietetyki. Ale nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, w którym mieście chcemy ją studiować? Jakie ma kierunek Dietetyka w Rzeszowie opinie?

     Agnieszka, studentka ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Dietetyka, mówi:

     „Rzeszów jest świetnym miastem. Miejscem idealnym do nauki. Spotykam na swojej drodze ciekawych ludzi, od których wiele mogę się nauczyć. Studiuję tutaj najlepszy kierunek studiów już pięć lat i nie wyobrażam sobie spędzić tego czasu gdziekolwiek indziej. Serdecznie polecam ten wybór wszystkim zainteresowanym.”

     KIERUNKI MEDYCZNE W RZESZOWIE

     położnictwo
     Rozwiń

     5 uczelni w Rzeszowie

     Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

      

     Komentarze (0)