Dietetyka - Rzeszów

Dietetyka - Rzeszów

Dietetyka studia - Rzeszów

„Wszystko kiedyś było trudne, zanim stało się łatwe.” Takie hasło można połączyć z wieloma działaniami człowieka. Również z dbaniem o własne zdrowie. Ale czy dbanie o własne zdrowie rzeczywiście jest takie trudne? I tak, i nie, gdyż zaczyna się od najważniejszego czynnika, jakim jest odżywianie. Pomimo, iż jest to banalnie proste i oczywiste niczym oddychanie, to coraz więcej osób przyznaje, że ma z tym nie lada problem. Na szczęście, jest Dietetyka, czyli kierunek kształcenia, który cieszy się coraz większą popularnością.
Kierunek Dietetyka w Rzeszowie to przygotowanie do planowania, nadzorowania i stosowania żywienia indywidualnego i zbiorowego dla wszystkich grup ludności. Studenci uczą się stosowania żywienia klinicznego z wykorzystaniem diet naturalnych oraz produktów leczniczych, jak również planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych rodzajów diet.  
Kierunek dietetyka w Rzeszowie to także zapoznanie się z zasadami kontrolowania prawidłowości przebiegu procesów technologicznych na wszystkich etapach produkcji potraw. A wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Rzeszowie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Dietetyka w Rzeszowie? Przepustką na studia jest, oczywiście, konkurs świadectw, w którym najważniejszymi przedmiotami są: biologia, chemia i fizyka. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na Dietetykę w Rzeszowie są niemałe, także dlatego by potem, w trakcie nauki poradzić sobie z długą listą przedmiotów do zaliczenia. A znajdują się na niej: psychologia kliniczna, żywienie w stanach chorobowych, enologia, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia i suplementy diety, układanie jadłospisów metodami komputerowymi, dzikie rośliny jadalne, substancje dodatkowe w żywności.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Rzeszowie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Dietetyka w Rzeszowie? Absolwent znajdzie zatrudnienie w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, domach opieki społecznej i zakładach żywienia zbiorowego, ośrodkach badawczo- rozwojowych, placówkach sportowych, jednostkach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu żywienia człowieka.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Rzeszowie?

Podjęliśmy decyzję o studiowaniu Dietetyki. Ale nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, w którym mieście chcemy ją studiować? Jakie ma kierunek Dietetyka w Rzeszowie opinie? Agnieszka, studentka Dietetyki mówi:
„Rzeszów jest świetnym miastem. Miejscem idealnym do nauki. Spotykam na swojej drodze ciekawych ludzi, od których wiele mogę się nauczyć. „
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W RZESZOWIE

KIERUNKI MEDYCZNE W RZESZOWIE

położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)