Pielęgniarstwo - Rzeszów

Pielęgniarstwo - Rzeszów

Pielęgniarstwo - Rzeszów

Studia w Rzeszowie na kierunku

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Pielęgniarstwo – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Umiejętności kadry medycznej rosły na przestrzeni wieków. Począwszy od zapewnianiu ludziom podstawowej opieki, bez znajomości oddziaływania poszczególnych składników medycznych na ludzki organizm, co w większości poważniejszych przypadków prowadziło do zgonu pacjentów. Dzisiejszy rozwój gospodarki oraz cywilizacji, a z nimi także medycyny, sprawił, że każdy z nas może liczyć na fachową opiekę medyczną z wysoką gwarancją powodzenia leczenia. Wszystko jest zasługą między innymi absolwentów Pielęgniarstwa.

Pomimo wielu trudów, jakie niesie za sobą praktykowanie Pielęgniarstwa, w ostatnich latach stało się ono jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów przez abiturientów szkół średnich. Każdego roku na jedno miejsce startuje nawet kilkunastu chętnych, czyniąc z Pielęgniarstwa kierunek z rygorystycznymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Jednak jedno jest pewne – kiedy uda ci się im sprostać, rozpoczniesz edukację na niesamowicie ciekawym i rozwijającym kierunku.

 

Czego się nauczysz na studiach

Mało kto mający do czynienia z Pielęgniarstwem powie, że jest to nauka łatwa, a wykonywanie zawodu to bułka z masłem. Z czego to wynika? Głównie z interdyscyplinarności i charakteru tej wyjątkowej dziedziny. Jako student będziesz miał okazję przyswoić podstawową wiedzę o ludzkim organizmie oraz w niedługim czasie uzupełnić ją o kierunkowe umiejętności. Przedmiotami, z którymi prawdopodobnie spotkasz się na studiach, będą między innymi:

 • podstawy anestezjologii,
 • podstawy psychologii,
 • etyka zawodu pielęgniarki i pielęgniarza,
 • techniki informacyjne,
 • opieka paliatywna.

 

Dla kogo te studia

Jeżeli myślisz o podjęciu Pielęgniarstwa, przede wszystkim zwróć uwagę na zakres odpowiedzialności, nieodłącznie związany ze specyfiką wykonywanego zawodu. Gdyby odpowiedzialność miała swoją wartość na skali, ta przypisana opisywanemu kierunkowi niezaprzeczalnie sięgałaby szczytu. Zatem jeżeli jesteś empatyczny, zorganizowany, biologia, chemia oraz fizyka od zawsze były twoim konikiem, pragniesz łączyć życie zawodowe z niesieniem pomocy potrzebującym, a ponadto umiesz wysłuchać problemów każdego człowieka, to studia pielęgniarskie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Wszystkie medyczne kierunki studiów w Rzeszowie w jasny sposób przedstawiają wymagania rekrutacyjne – przedmiotami wiodącymi, czyli takimi, które warto zdać na rozszerzonej maturze, są biologia, chemia oraz fizyka. Tylko uzyskanie wysokiego wyniku procentowego może zagwarantować upragnione miejsce na Pielęgniarstwie wykładanym przez kilka rzeszowskich uczelni.

     Aby być w pełni przygotowanym do aplikacji na opisywany kierunek studiów, należy zawczasu zgłębić prezentowane przez stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego wymagania, gdyż mogą się one różnić w zależności od uczelni oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     KIERUNKI MEDYCZNE W RZESZOWIE

     Rozwiń

     WAŻNE TEMATY

     Jak wyglądają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Uczelnie w Rzeszowie, które oferują możliwość podjęcia Pielęgniarstwa, ułatwiają studentom życie poprzez zapewnienie dwojakiego podjęcia tego kierunku – w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego. Zastanawiasz się, który z nich w najbardziej adekwatny sposób odpowie na twoje potrzeby?

     Studia stacjonarne generują ogromną konkurencję, jest to bowiem opcja najczęściej brana pod uwagę. Niewątpliwym atutem tego trybu jest gwarancja systematyczności i regularności zdobywanej wiedzy – nauka odbywa się przez pięć dni w tygodniu i nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat.

     Wybór studiów zaocznych wiąże się z obowiązkiem regularnego uczęszczania na wykłady i zajęcia, odbywające się w ramach weekendowych zjazdów najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Wybór tej jest bardzo często podejmowany przez kandydatów, którzy chcieliby pogodzić pełnoetatową pracę zawodową z edukacją na uczelni wyższej.Zatem jeśli posiadasz jakiekolwiek zobowiązania, które najpewniej pochłoną znaczną ilość twojego czasu, powinieneś zdecydować się na ten tryb. Pamiętaj jednak, że zostaniesz zobowiązany do uiszczania systematycznych opłat za czesne.

      

     Program studiów

     Siatka studiów, prezentowana przez Pielęgniarstwo w Rzeszowie, została stworzona w celu wykształcenia kompetentnego grona młodych pielęgniarek i pielęgniarzy, zdolnych do wzięcia odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów. W związku z tym wniosek nasuwa się niemal automatycznie – każdy ze studentów będzie musiał zmierzyć się z bardzo długą listą przedmiotów, na której z pewnością znajdą się zagadnienia z pogranicza wszystkich nauk medycznych.

     Poza podstawami, takimi jak ludzka fizjologia i anatomia, jako student staniesz przed koniecznością przyswojenia umiejętności praktycznych z zakresu wykonywania wszelkich zabiegów medycznych, do jakich uprawniania mogą posiąść absolwenci Pielęgniarstwa.

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     PIELĘGNIARSTWO RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

     PIELĘGNIARSTWO RZESZÓW STUDIA NIESTACJONARNE

     Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Studia medyczne na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie należą do szerokiego grona kierunków, których przebieg można zobrazować za pomocą dwóch komplementarnych etapów, z których ukończenie jednego z nich daje kompetencje wystarczające do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

     Pierwszy stopień studiów na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie uposaży cię w kompleksową wiedzę i umiejętności, uprawniającą do podjęcia pracy w zawodzie. Po ukończeniu trzyletniego cyklu edukacji będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich, których czas trwania wyniesie jedynie dwa lata, a w znacznym stopniu uatrakcyjni twoją sylwetkę w oczach potencjalnych pracodawców.

     Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

     PIELĘGNIARSTWO RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

     PIELĘGNIARSTWO RZESZÓW STUDIA II STOPNIA

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikację na studia w Rzeszowie na kierunku Pielęgniarstwo, powinieneś zapoznać się z prezentowaną przez wybraną uczelnię ofertą edukacyjną oraz wymaganiami rekrutacyjnymi. Istotne jest również, abyś odpowiedział sobie na poniższe pytania:

     • Czy niesienie pomocy ludziom za wynagrodzenie często niewspółmierne do włożonych trudów to twoje marzenie?
     • Jesteś empatyczny i gotów do poświęceń?

     Jeżeli tak, to śmiało przejdź do dalszej części artykułu.

     Jako że Pielęgniarstwo należy do kanonu studiów medycznych, do rozpoczęcia edukacji na pierwszym stopniu potrzebne będą dobre wyniki maturalne z przedmiotów przyrodniczych, takich jak biologia, chemia i fizyka. Oceny z dyplomu ukończenia pierwszego stopnia edukacji będą kluczowe dla rozpoczęcia studiów magisterskich.

     Jeśli marzysz o możliwości podjęcia edukacji oferowanej przez dowolne uczelnie w Rzeszowiewarto, abyś rozważył udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Być może poszczęści ci się na tyle, że uzyskasz tytuł finalisty lub laureata, a wówczas wszystkie furtki edukacyjne staną przed tobą otworem.

      

     Proces rekrutacji i dokumenty

     Aby zgłosić swoją kandydaturę na Pielęgniarstwo w Rzeszowie, należy najpierw wybrać uczelnię oferującą ten kierunek i najbardziej odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Następnym krokiem jest wejście na stronę internetową danego ośrodka akademickiego i uzupełnienie znajdującego się tam formularza aplikacyjnego. Pamiętaj, że wpisując otrzymane wyniki maturalne lub oceny z dyplomu pierwszego etapu edukacji, trzeba posługiwać się jedynie prawdziwymi informacjami – nawet niecelowe, umieszczenie błędnych wartości będzie najpewniej skutkować odrzuceniem aplikacji danego kandydata.

     Kiedy po zakończeniu procesu rekrutacyjnego uda ci się znaleźć swoje nazwisko na jednej z list przyjętych na Pielęgniarstwo, skieruj swoje kroki ku fotografowi, celem wykonania zdjęcia do legitymacji. Wraz z nim dostarcz kserokopię świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia w odgórnie ustalonym terminie.

     zasady rekrutacji na studia

     Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Oczywistym skojarzeniem, pojawiającym się po usłyszeniu słowa „pielęgniarka”, jest „szpital”. I właśnie te placówki medyczne są najczęściej wybieranym miejscem pracy większości absolwentów studiów na kierunku Pielęgniarstwo. Jednak tak oczywista i bezpieczna opcja, bo gwarantująca stabilne zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów, nie jest jedyną. Zatem jaką pracę będziesz mógł podjąć po ukończeniu studiów pielęgniarskich w Rzeszowie?

     Pielęgniarki i pielęgniarze, dzięki fachowej, szerokiej wiedzy obejmującej swoim spektrum niemal wszystkie dziedziny wiedzy medycznej, stają się prawą ręką każdego lekarza, wykonując często więcej pracy niż on sam. Dlatego praca w gabinetach i przychodniach lekarskich będzie czekała na ciebie otworem.

     Praca na oddziałach chirurgicznych w specjalistycznych szpitalach, oddziałach ratunkowych, a nawet w gabinetach medycyny estetycznej przybliży cię do praktycznego poznania istoty ludzkiego ciała oraz dostarczy sporej dawki adrenaliny, podobnie jak praca w pogotowiu.

     Kwalifikacja pielęgniarek i pielęgniarzy pozwala im z powodzeniem rozpocząć pracę w żłobkach, przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych oraz innych placówkach związanych z oświatą. Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, generowane przez ukończenie Pielęgniarstwa w Rzeszowie, są niezwykle szerokie. Jednak to nie wszystko, co można robić po tym kierunku. Każdy z absolwentów będzie mógł zatrudnić się w:

     • hospicjach,
     • domach pomocy społecznej,
     • domach starości,
     • domach dziecka,
     • placówkach opiekuńczych,
     • placówkach rehabilitacyjnych,

     oraz wielu, wielu innych miejscach związanych bezpośrednio ze świadczeniem szeroko pojętych usług zdrowotnych.

     Jakie opinie mają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Rzeszowie

     Wybór kierunku studiów jest dla niektórych bardzo trudnym zadaniem. Stąpanie po nieznanym gruncie z zasłoniętymi oczami nie ułatwia sprawy, dlatego poznanie opinii studentów danego kierunku może nieco rozjaśnić ścieżkę, którą chcemy podążać.

     Urszula, studentka drugiego roku Pielęgniarstwo w Rzeszowie, mówi:

     „Pielęgniarstwo wiąże się z wewnętrzną motywacją do pełnienie swego rodzaju misji, niesienia pomocy potrzebującym ludziom. Ja taką motywację czułam od najmłodszych lat, dlatego wybór kierunku kształcenia nie był dla mnie problematyczny. W przeciwieństwie do wyboru miasta. Po zapoznaniu się z ofertami edukacyjnymi różnych uczelni, wybrałam Rzeszów. Polecam wszystkim.”

     5 uczelni w Rzeszowie

     Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

           #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia medyczne wybrać

     Co zdawać na maturze

     Komentarze (0)