Studia medyczne Rzeszów

Studia medyczne Rzeszów

Studia medyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

medycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Medycyna w Polsce to jeden z najbardziej wymagających kierunków ze wszystkich, które oferowane są przez krajowe uczelnie publiczne i prywatne. Pomimo to w tym samym czasie, co rok na studia medyczne próbują się dostać tysiące chętnych, sprawiając, że o jedno miejsce stara się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim renomą i niezwykłym prestiżem, jaki mają w kraju nie tylko lekarze, ale nawet studenci medycyny.

Studiowanie medycyny postrzegane jest jako jeden z lepszych wyborów dotyczących kariery i przyszłości, ponieważ lekarze, szczególnie specjaliści, nie tylko nie muszą martwić się o znalezienie pracy, ale też zarabiają o wiele więcej niż ustaloną średnią krajową. Dlatego też warto iść na studia medyczne w Rzeszowie. Poniżej podpowiemy, gdzie iść i jak się na nie dostać.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MEDYCZNE W RZESZOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne

Rekrutacja na medycynę nie odbiega od rekrutacji związanej z innymi kierunkami studiów. Przede wszystkim brane są pod uwagę punkty z matury ze wszystkich lub z części ścisłych przedmiotów maturalnych, tj. biologii, chemii, fizyki oraz matematyki.

Warto zdawać sobie sprawę, że studia medyczne w Rzeszowie znajdują się w czołówce najbardziej obleganych przez chętnych, dlatego progi punktowe znajdują się dosyć wysoko, w okolicach osiemdziesięciu-dziewięćdziesięciu procent. Dlatego należy postarać się o jak najlepszą zdawalność z tych przedmiotów, pamiętając jednocześnie, że matura to dopiero początek prawdziwej nauki na bardzo wymagających studiach medycznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych

Zawód, jaki będziemy wykonywać po studiach medycznych w Rzeszowie związany jest z kilkoma wyborami, jakich musimy dokonać po drodze. Jest to decyzja dotycząca wydziału (np. lekarskiego, farmaceutycznego) i kierunku. Po zakończonych studiach wszyscy studenci, którzy chcą znaleźć pracę w zawodzie, zobowiązani są do zdania egzaminu, który pozwoli na kształcenie się na dalszych specjalizacjach. Warto podjąć ten wysiłek, ponieważ każdy stopień wyżej pozwala na znalezienie ciekawszej i bardziej rozwojowej, a przede wszystkim lepiej płatnej pracy.

Pracować po studiach medycznych w Rzeszowie można m. in. w takich zawodach jak chirurdzy, radiolodzy, położnicy, optycy, pielęgniarze, stomatolodzy, protetycy słuchu, lekarze rodzinni, asystenci osób starszych lub niepełnosprawnych, dietetycy, fizjoterapeuci, farmaceuci, rehabilitanci, laboranci, analitycy laboratoryjni, ratownicy medyczni, konsultanci medyczni, pracownicy socjalni, przedstawiciele medyczni lub farmaceutyczni, rejestratorzy medyczni czy nawet reprezentanci ds. odszkodowań.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Rzeszów może i nie być metropolią, jeśli myśli się o studiach medycznych, jednak w mieście znajduje się kilka placówek, które oferują możliwość nauki na kierunkach związanych z medycyną.

 

UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA MEDYCZNE

Największą rzeszowską uczelnią, na której można uczęszczać na studia medyczne jest Uniwersytet Rzeszowski. Otwarty na nim Wydział Medyczny pozwala na kształcenie się na kierunku Lekarskim oraz w instytutach Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu, Położnictwa i Ratownictwa Medycznego oraz Fizjoterapii. Najprężniej działającymi kierunkami są tutaj: Dietetyka, Elektroradiologia, Fizjoterapia, Lekarski, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo medyczne oraz Zdrowie publiczne.

Drugim wydziałem Uniwersytetu Rzeszowskiego, który uruchomił studia medyczne jest Wydział Matematyczno - Przyrodniczy, gdzie można studiować na kierunku Systemy diagnostyczne w medycynie. Interesująco przedstawia się również oferta możliwości nauki Biotechnologii w Pozawydziałowym Zamiejscowym Instytucie Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych.

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA MEDYCZNE

Kolejną uczelnią, która daje swoim studentom szansę na naukę medycyny jest Politechnika Rzeszowska, gdzie na Wydziale Chemicznym otwarty jest kierunek Biotechnologii. Natomiast na Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej mogą wybrać się wszyscy ci, którzy czują, że odnajdą się w techniczno-medycznym, interdyscyplinarnym kierunku, jakim jest Inżynieria medyczna.

dowiedz się więcej

 


MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA STUDIA MEDYCZNE

Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie oraz Policealna Szkoła Medyczno - Społeczna dla Dorosłych działają wspólnie pod szyldem Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie. W tej pierwszej można kształcić się do zawodu Asystentki stomatologicznej, Higienistki stomatologicznej, Opiekunki dziecięcej, Protetyka słuchu, Technika dentystycznego, Technika elektroradiologa, Technika farmaceutycznego, Technika masażysty i Technika usług kosmetycznych. W szkole dla dorosłych otwarte są natomiast kursy na Opiekuna medycznego oraz Opiekuna osoby starszej.

 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA STUDIA MEDYCZNE

Kolejną rzeszowską uczelnią z profilem medycznym jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Odbywają się tu zajęcia na kierunkach: Fizjoterapii, Dietetyki, Kosmetologii oraz Zdrowia publicznego.

 


TEB EDUKACJA STUDIA MEDYCZNE

Na studia medyczne można także iść do rzeszowskiego oddziału TEB Edukacja. Ta placówka organizuje bezpłatne i płatne kursy medyczne. Do bezpłatnych należą takie kierunki zawodowe, jak: Asystentka stomatologiczna, Higienistka stomatologiczna, Opiekun medyczny, Technik farmaceutyczny, Technik masażysta z certyfikatami oraz Terapeuta zajęciowy.

 

 

 

Komentarze (0)