Studia chemiczne Częstochowa

Studia chemiczne Częstochowa

Studia chemiczne Częstochowa

Największy wybór studiów

chemicznych w Częstochowie

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Częstochowa | woj. śląskie

Jeśli między Tobą a naukami ścisłymi jest chemia, to właśnie ten kierunek kształcenia może być dla Ciebie odpowiedni. Studia chemiczne to ciekawe i innowacyjne studia, dające możliwości rozwoju, a później zdobycia dobrego zawodu. Pierwiastki, substancje, mieszaniny, reakcje. Brzmi ciekawie?

Chociaż chemia zaliczana jest do najtrudniejszych i najmniej pojmowanych przez uczniów szkół średnich przedmiotów, to na szczęście zgłębianie jej na studiach różni się diametralnie od tej licealnej formy. Studia chemiczne skierowane są do tych, którzy pragną odkrywać, badać, eksperymentować. Z każdym krokiem poznania tej dziedziny, staje się ona coraz bardziej fascynująca i rozwijająca umiejętności logicznego myślenia i przewidywania możliwych wyników.

Jeśli już zdecydujemy w jakiej dziedzinie chcemy się kształcić, kolejnym krokiem jest wybór miejsca, które da nam taką możliwość. Studia chemiczne można podjąć w Częstochowie, ważnym ośrodku akademickim położonym nad rzeką Wartą, w których przoduje UHP im. Jana Długosza, sięgają swoją historią 1971 roku.

Studia chemiczne w Częstochowie nie należą do najłatwiejszych i takich, przez które można przemknąć bez najmniejszego wysiłku, ale na pewno należą do satysfakcjonujących, dających różne możliwości poprowadzenia kariery zawodowej. Technologia żywności, mikrobiologia skóry, histologia, chemia biomedyczna, analiza leków – to tylko niewielka cząstka zagadnień, które można poznać w trakcie nauki, a potem wykorzystać w życiu zawodowym, bądź właśnie na nich oprzeć swoją karierę. Świat chemii jest bardzo ciekawy i nierozerwalny ze światem człowieka. Wszystkie gałęzie przemysłu korzystają z osiągnięć chemii oraz wiedzy i doświadczenia chemików. Chcesz mieć wpływ na współczesną cywilizację i rozwój wielu gałęzi przemysłu? Jeśli tak, to wybierz studia chemiczne w Częstochowie.

POPULARNE KIERUNKI CHEMICZNE W CZĘSTOCHOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI CHEMICZNE W CZĘSTOCHOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Częstochowie

Aby rozpocząć studia chemiczne w Częstochowie należy pozytywnie przejść proces rekrutacji, czyli pochwalić się dobrym świadectwem w tzw. konkursie świadectw. Jakie przedmioty należy zdawać na maturze? Oczywiście chemię (na poziomie rozszerzonym!). Do niej należy dodać język obcy, biologię, czy matematykę, która jest bardzo ważną dziedziną w nauce chemii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych w Częstochowie

Po ukończeniu studiów chemicznych w Częstochowie można podjąć pracę w szkolnictwie, nauczając tego przedmiotu i dokładając starań do tego, by chemia stała się ulubionym przedmiotem uczniów. Ale kariera nauczyciela to nie jedyna możliwość, która czeka absolwenta tych studiów. Ważna jest specjalność, w której się kształcił i w której dalej chce się rozwijać. Przykładów może być wiele.

Nieustanny rozwój różnych gałęzi przemysłu przetwórczego: chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, metalurgicznego, energetycznego, maszynowego, oraz wprowadzenie nowoczesnych technologii powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistów, na przykład z dziedziny inżynierii chemicznej i procesowej. Mogą oni projektować i realizować w skali laboratoryjnej i przemysłowej procesy fizyczne, chemiczne i biotechnologiczne, które prowadzą do przekształcenia surowców w produkty o wymaganych właściwościach. Współpracują z konstruktorami, energetykami, informatyki i specjalistami do spraw ochrony środowiska. Kolejne przykłady nasuwają się same.

Absolwenci studiów chemicznych zdobywają zatrudnienie w przedsiębiorstwach związanych z przemysłem kosmetycznym, firmach produkujących kosmetyki, działach kontroli jakości, sieciach dystrybucji kosmetyków, instytucjach zajmujących się kontrolą żywności, pracowniach projektowych, biurach inżynierskich. Wielu absolwentów wybiera także inną drogę, drogę naukową.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY STUDIA CHEMICZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Chemia: studia I i II- stopnia. Specjalności: Analityka środowiska i żywności, Chemia biopolimerów i biomateriałów, Chemia kosmetyków, Chemia leków, Chemia podstawowa, Ziołowe produkty naturalne, Nauczanie przyrody, Chemia nowych materiałów, Agrochemia.
  • Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa: studia I- stopnia. Specjalność: Chemia w kryminalistyce.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA CHEMICZNE

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów:

  • Inżynieria chemiczna i procesowa: studia I- stopnia. Specjalności: Ekstrakcja i recykling metali, Chemia żywności, Chemia kosmetyków.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Politechnice Częstochowskiej

 

Komentarze (0)