Studia chemiczne Opole

Studia chemiczne Opole

Studia chemiczne Opole

Największy wybór studiów

chemicznych w Opolu

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Opole | woj. opolskie

Po co tak właściwie studiować chemię? Dla zysków finansowych? Czy może dla przyjemności? Można te elementy połączyć razem! Dzięki wiedzy chemicznej i umiejętnościom dokonywania eksperymentów badawczych, wyciągania wniosków i opracowywania rozwiązań palących problemów możecie ułożyć swoją karierę zawodową w dość wygodny sposób - pod względem higieny pracy i warunków finansowych. Studia chemiczne w Opolu to możliwość wejścia w tajniki pracy chemików, doświadczania różnego rodzaju przeżyć związanych z łączeniem, rozdzielaniem, powielaniem substancji o różnym działaniu.

To także możliwość wspólnego eksperymentowania z różnymi zagranicznymi grupami badawczymi. To otwarta droga do zdobycia konkretnych umiejętności powiązanych z chemią, która jest wszędzie - otacza nas, korzystamy z jej dorobku podczas każdej naszej aktywności życiowej. Studia chemiczne w Opolu pomogą Wam zdobyć zawód, wiedzę i zebrać doświadczenia, niezbędne do znalezienia pracy zaraz po studiach. Poznajcie kierunki studiów chemicznych w Opolu, jakie możecie wybrać już przy najbliższej rekrutacji!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI CHEMICZNE W OPOLU

chemia
nutribiochemia

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Opolu

Aby dostać się na studia chemiczne w Opolu musisz podjąć wyzwanie zdania egzaminu dojrzałości na bardzo wysokim poziomie. Chemia, fizyka czy matematyka - to zestaw idealny dla przyszłego chemika. Wystarczy, że po maturze weźmiesz udział w konkursie świadectw i przegonisz swoją konkurencję wybitnymi wynikami z matury.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach chemicznych

Gdzie pracują chemicy? Przede wszystkim w  laboratoriach i instytutach badawczych, opracowując nowe medykamenty, lekarstwa czy substancje stosowane w gospodarstwach domowych i przemyśle. Chemicy są potrzebni w większości gałęzi przemysłu, w medycynie, w kosmetologii, w farmakologii - to specjaliści, znający się na łączeniu różnych substancji, niwelujący zagrożenia, produkujący nowoczesne środki chroniące nas przed zagrożeniami.

Chemicy pracują również w przemyśle zbrojeniowym, opracowując nowe rodzaje broni, a także w przemyśle mechanicznym, pomagając konstruktorom samochodów opracować bardziej ekonomiczne pojazdy. Chemicy dokładają swoją cegiełkę do tworzenia nowych materiałów budowlanych. Absolwenci chemii mają również możliwość zaangażowania się w ratowanie świata i podjąć działania proekologicznie. Tworząc zamienniki cennych substancji naturalnych, przyczyniają się do ochrony środowiska.

To, jakiego plastiku używamy do produkcji większości rzeczy stosowanych w naszych domach ma kluczowe znaczenie - czy jest to materiał pochodzący z recyklingu czy kolejne, nowe produkty, które nie rozłożą się przez kolejne setki lat. Na to wszystko wpływ mają chemicy. Ich umiejętności przydają się w bardzo wielu dziedzinach. Praca po studiach chemicznych, o ile jest powiązana z kierunkiem studiów i łączy się z ważną rolą dla społeczeństwa, jest dobrze opłacana. Jeśli tylko czujecie pociąg do chemii - to polecamy za nim podążyć! 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA CHEMICZNE

Jeśli chcesz wybrać się na studia chemiczne to poznaj ofertę Uniwersytetu Opolskiego i Wydziału Chemii. Możesz tu wybrać kierunki takie jak:

  • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • chemia i analityka żywności - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA CHEMICZNE

Możesz również zainteresować się studiami inżynierskimi, prowadzonymi na Politechnice Opolskiej na Wydziale Mechanicznym, dostępny jest tu kierunek:

  • inżynieria chemiczna i procesowa - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)