Studia chemiczne Katowice

Studia chemiczne Katowice

Studia chemiczne Katowice

Największy wybór studiów

chemicznych w Katowicach

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Katowice | woj. śląskie

Dlaczego warto wybrać studia chemiczne w Katowicach? Głównym ośrodkiem studiów chemicznych w tym regionie jest Politechnika Śląska, w ramach której działa 70-letni Wydział Chemiczny, kształcący na wielu akredytowanych kierunkach kategorii naukowej A, czyli najlepszej. Wydział Chemiczny w Katowicach to wg rankingu Perspektywy bardzo prestiżowe miejsce studiowania, zajmuje pierwsze miejsce w województwie śląskim.

Profesjonalna kadra, nowoczesne laboratoria zachęcają do poznawania tajników wiedzy chemiczne i tworzenia innowacyjnych produktów. Chemia obecna jest w każdej dziedzinie życia, dziś żadna dziedzina nie może obejść się bez ingerencji chemików - nawet przemysł żywieniowy. To ważne, by chemicy, którzy pracują w branżach takich jak farmakologia, medycyna, czy procesy produkcji żywności, byli odpowiednio wykształceni i ukształtowani moralnie do pracy - działali na rzecz dobra, a nie szkodzili.

Chemia bowiem ma w sobie dwie strony mocy, można ją niecnie wykorzystać dla korzyści majątkowych, czego oczywiście nie polecamy. Studenci studiów chemicznych podczas nauki eksperymentują, uczą się poprzez doświadczenia, poszukują nowego. To bardzo twórcze i ciekawe studia, dające przy tym konkretne wykształcenie do wykorzystania. Podczas studiów poznacie najróżniejsze metody, techniki, narzędzia wykorzystywane w laboratoriach, pojmiecie najtrudniejsze zjawiska i procesy, z jakimi mamy do czynienia na co dzień, a nad którymi zazwyczaj się nie zastanawiamy.

Studia chemiczne to prawdziwa przygoda dla odważnych. Wymagają samodzielności, odpowiedzialności i odwagi do przekraczania granic - w wyniku takiej mieszanki osobowości z wiedzą i umiejętnościami prowadzi do odkrywania nowego, nieznanego i przydatnego - materia chemiczna wciąż ma przed nami sporo tajemnic! Jesteście gotowi na przygodę z chemią? Sprawdźcie, gdzie w Katowicach możecie podjąć studia chemiczne.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Katowicach i Gliwicach

Marzysz o karierze chemika? Chcesz zostać szalonym naukowcem? Dołóż wszelkich starań, by osiągnąć jak najlepsze wyniki na maturze z chemii i matematyki. To one są kartą wstępu na studia chemiczne w Gliwicach i Katowicach.

W ramach rekrutacji na studia chemiczne obowiązuje konkurs świadectw, podczas którego komisja kwalifikacyjna ma za zadanie wyłonić najlepszych kandydatów na studia, czyli takich, którzy już w czasie licealnym zasłużyli sobie na wysokie wyniki w nauce. Nie zapominajcie o języku obcym, najlepiej wybierzcie angielski, który z pewnością przyda Wam się podczas nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach chemicznych

Studia, studiami, ale co potem? Dokąd się udać z dyplomem inżyniera chemii? Najprościej do laboratorium - to tu najwięcej osób zdobywa zatrudnienie. Instytuty badawcze i ośrodki naukowe, prowadzące ważne badania powiązane z chemią, to także odpowiednie miejsca dla katowickich absolwentów chemii. Jak wcześniej wspominaliśmy, chemia jest wszędzie, praktycznie w każdej dziedzinie życia, dlatego nie trudno zdobyć pracę z takim wykształceniem. Chemików potrzebuje przemysł farmakologiczny - do opracowywania nowych formuł leków i kosmetyków, dermokosmetyków i tym podobnych, przemysł żywieniowy - do opracowywania lepszych metod konserwowania żywności i procesów produkcji żywności przetworzonej. Również branża medyczna i nowe technologie w leczeniu potrzebują dobrze przygotowanych do pracy chemików.

Dzięki wiedzy i umiejętności chemicy zmieniają świat produktów i usług. Ułatwiają, ale i dbają o środowisko, troszczą się o nasze zdrowie - abyśmy jedli mniej “chemii”, a więcej właściwych dla nas i prozdrowotnych substancji naturalnych. Człowiek ingerując w naturę zaburza jej sposób funkcjonowania, dzięki chemikom możliwe zastopowanie konsekwencji naszych działań, a także opracowywanie takich rozwiązań, by człowieka działania jak najmniej ingerowały w naturalny porządek rzeczy. Dlatego jeśli tylko poczujecie smykałkę do chemii, nie kłóćcie się z tym głosem, idźcie w kierunku misji chemicznej, która pozwoli Wam spełnić się zawodowo, a i przyczynić do dobrostanu ogółu.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA STUDIA CHEMICZNE

Wydział Chemiczny

  • biotechnologia - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, spec. biotechnologia przemysłowa
  • chemia - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, spec. bioanalityka, materiały i substancje specjalne, chemia farmaceutyczna i kosmetyczna,
  • inżynieria procesowa i aparatura przemysłowa - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie,
  • technologia chemiczna - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, spec. technologia nieorganiczna i elektrochemia, technologia chemiczna organiczna, technologia polimerów i tworzyw sztucznych, analityka w kontroli jakości i ochronie środowiska
  • technologia i inżynieria chemiczna - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, studia w języku angielskim
  • technologia materiałów wybuchowych - studia podyplomowe
  • antyterroryzm bombowy - kurs specjalny na Wydziale Chemii

dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA CHEMICZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

  • chemia - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • chemia budowlana - studia II stopnia, stacjonarne
  • technologia chemiczna - studia inżynierskie, stacjonarne

dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)