Studia chemiczne Bydgoszcz

Studia chemiczne Bydgoszcz

Studia chemiczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

chemicznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia chemiczne w Bydgoszczy to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia chemiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Bydgoszczy

Jeśli marzysz o dołączeniu do grona studentów studiów chemicznych w Bydgoszczy, to solidnie przykładaj się do nauki chemii tak, aby mieć ją w „małym palcu”. Ale to nie wszystko. Warto jeszcze wziąć na poważnie inne dziedziny, takie jak matematyka, fizyka, czy biologia- one także brane są pod uwagę w procesie rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia chemiczne w Bydgoszczy?

Chcesz rozpocząć studia chemiczne, ale nie wiesz w którym mieście? Podróżujesz palcem po mapie i zastanawiasz się, które miasto połączy w sobie dobrą edukację, szansę rozwoju zawodowego i pracę? Tym miastem jest Bydgoszcz, czyli stolica województwa kujawsko- pomorskiego.

Bydgoszcz to dobre miejsce do studiowania kierunków chemicznych. Pierwszoplanowe znaczenie w gospodarce miasta mają usługi i przemysł. Jego struktura jest zdywersyfikowana, lecz najważniejsze znaczenie mają, między innymi, branże chemiczna i spożywcza.

Ponadto, od 2004 roku funkcjonuje Bydgoski Park Przemysłowo- Technologiczny, a sygnatariuszem porozumienia o jego wybudowaniu był, między innymi, Uniwersytet Technologiczno- Przemysłowy. Zatem, tuż po ukończeniu nauki można znaleźć zatrudnienie w miejskim sektorze.

Studia chemiczne w Bydgoszczy to dobry wybór kierunków kształcenia, począwszy od analityki chemicznej i spożywczej, kończąc na Technologii żywności.

 

Praca po studiach chemicznych w Bydgoszczy

Ukończyłeś studia chemiczne i nie wiesz co dalej? Prawdą jest, że rynek pracy nie należy do najłatwiejszych, jednak kiedy już wyspecjalizujesz się w konkretnej dziedzinie pracodawca sam możesz zacząć Cię szukać.

Kolejną prawdą jest to, że na początku kariery zawodowej warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż przedział zarobków chemików jest bardzo duży; niemal od najniższej krajowej do kilkukrotności średniej krajowej pensji.

Swoje umiejętności warto wzbogacić o wiedzę z zakresu informatyki, gdyż współcześnie wiele badań prowadzonych jest z udziałem urządzeń pomiarowych skorelowanych z komputerem. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY W BYDGOSZCZY STUDIA CHEMICZNE

Chcąc poznać wszystko, co z chemią związane należy sprawdzić ofertę Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego. Tutaj, na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej znajdziecie następujące kierunki kształcenia:

  • Analityka chemiczna i spożywcza- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Analityka środowiska oraz Analityka żywności.
  • Inżynieria materiałowa- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnością: Inżynieria materiałów polimerowych.
  • Technologia chemiczna- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Analityka chemiczna i spożywcza, Biotechnologia przemysłowa, Chemia i technologia kosmetyków, Technologia procesów chemicznych.
  • Technologia żywności i żywienie człowieka- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Przetwórstwo rolno- spożywcze, Inżynieria żywności.

dowiedz się więcej 

Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy prowadzi także studia podyplomowe, na kierunku: Technologia wody i zarządzanie zasobami wodnymi.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)