Studia chemiczne Toruń

Studia chemiczne Toruń

Studia chemiczne Toruń

Największy wybór studiów

chemicznych w Toruniu

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia chemiczne w Toruniu to dobra propozycja dla chcących dogłębnie poznać tę ważną dziedzinę. Dzięki zdobytej wiedzy i wielu umiejętnościom będziecie mogli wybrać spośród wielu ścieżek karier zawodowych. Studia chemiczne prowadzi jedna z najznamienitszych uczelni w kraju, Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Tutaj poznacie chemię wzdłuż i wszerz, między innymi: budowę materii pozwalającą zrozumieć wynikające z niej właściwości i możliwe reakcje, jak bezpiecznie i skutecznie pracować z odczynnikami chemicznymi, jak otrzymać, analizować, charakteryzować i bezpiecznie stosować wyroby chemiczne, metody utrwalania, przetwarzania, przechowywania i pakowania żywności, czy też jak stosować związki chemiczne w naukach medycznych i farmaceutycznych. Ważnym punktem edukacji jest współpraca międzynarodowa. Uniwersytet Mikołaja Kopernika współpracuje z uczelniami z wielu miast, między innymi z Antwerpii, Glasgow, Bordeaux, Kopenhagi, czy Ołomuńca.

Studia chemiczne w Toruniu dają szeroki wachlarz możliwości; najpierw w obszarze praktyk zawodowych, a potem na rynku pracy. Na absolwentów czeka praca w wielu branżach; kosmetycznej, medycznej, czy spożywczej. Jeśli chcesz rozpocząć naukę w znakomitej bazie dydaktycznej, wśród nowoczesnej aparatury badawczej, to wybierz studia chemiczne w Toruniu. Wydział Chemii czeka na Ciebie!

POPULARNE KIERUNKI CHEMICZNE W TORUNIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W TORUNIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI CHEMICZNE W TORUNIU

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Toruniu

Przepustką do studiów chemicznych w Toruniu jest konkurs świadectw. Aby dołączyć do grona studentów należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami nie tylko z chemii, czyli przedmiotu, który wydaje się oczywisty, ale warto także przyłożyć się do biologii, fizyki i matematyki, bo bez nich chemia praktycznie nie istnieje.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych w Toruniu

Praca po studiach chemicznych w Toruniu uzależniona jest od kierunku, w którym się kształciliśmy. Kończąc kierunek Chemia możemy znaleźć zatrudnienie w firmach, przedsiębiorstwach i biznesie w obszarze produkcji, wykorzystania i obrotu substancjami i preparatami chemicznymi, czy też w specjalistycznych laboratoriach analitycznych i przemysłowych. Będąc absolwentem Chemii i technologii żywności możemy pracować w laboratoriach i instytucjach kontrolnych w zakresie oceny jakości i ochrony żywności oraz jednostkach zajmujących się dystrybucją żywności.

Po chemii kosmetycznej możemy znaleźć zatrudnienie w wytwórniach kosmetyków oraz interdyscyplinarnych laboratoriach zajmujących się badaniami i oceną kosmetyków i rynku kosmetycznego. Co możemy robić po chemii kryminalistycznej? Możemy pracować w laboratoriach policyjnych, placówkach współpracujących z Urzędem Celnym czy Strażą Pożarną, zajmować się analizą materiałów dowodowych. Będąc absolwentem chemii żywności jesteśmy przygotowani do pracy w zakładach przetwórstwa spożywczego oraz w laboratoriach zajmujących się kontrolą jakości żywności.

A po chemii medycznej pracować zarówno w różnorodnych gałęziach przemysłu chemicznego, jak i w przemyśle biotechnologicznym, farmaceutycznym, biomedycznym i dziedzinach pokrewnych. Studia chemiczne dają wiele możliwości i nic nie zapowiada, aby tendencja ta uległa zmianie. To dobry sygnał dla wszystkich kandydatów. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA CHEMICZNE

Wydział Chemii zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Chemia;
  • Chemia kryminalistyczna;
  • Chemia medyczna;
  • Chemia kosmetyczna;
  • Chemia i technologia żywności;
  • Materiały współczesnych technologii;
  • Technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)