Studia chemiczne Szczecin

Studia chemiczne Szczecin

Studia chemiczne Szczecin

Największy wybór studiów

chemicznych w Szczecinie

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Lubisz nauki ścisłe? Jest między wami chemia? Jeśli tak, to wybierz studia chemiczne! W którym mieście? W Szczecinie. Dlaczego stolica województwa zachodniopomorskiego jest atrakcyjna dla przyszłych studentów? Przede wszystkim dlatego, że zdobytą wiedzę mogą wykorzystać na miejscu, w warunkach, których poza okolicami pomorskimi nie znajdą nigdzie indziej.

Studia chemiczne w Szczecinie to możliwość nauki na prestiżowej uczelni, opierającej kształcenie na badaniach naukowych i dostosowanej do potrzeb gospodarki rynkowej. Tą uczelnią, jedyną która oferuje kształcenie z zakresu studiów chemicznych, jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, powstały w 2009 roku, z połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej. Biały fartuch, wielkie okulary i mnóstwo dymiących się fiolek, poustawianych w każdym kącie- czy tak wygląda chemik? Chemia jest bardzo obszerną dziedziną wiedzy, która na dodatek wciąż dynamicznie się rozwija, zatem zmienia się obraz współczesnego chemika oraz program studiów, dostosowany do obecnej rzeczywistości.

A czy istnieje wzór chemiczny idealnego chemika? Wzoru chemicznego nie ma, natomiast pewne jest, że każdy kandydat na studia chemiczne musi wykazywać się swoistym połączeniem umysłu ścisłego, cierpliwości, dyscypliny, logicznego myślenia i ciekawości świata. Na bazie pracy chemików opiera się wiele gałęzi przemysłu, między innymi paliwowy czy spożywczy. Chcesz dołączyć do bardzo ważnych dla przemysłu naukowców? Jeśli tak, to zobacz co proponują kandydatom studia chemiczne w Szczecinie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W SZCZECINIE

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Szczecinie

Łatwo zgadnąć, że w procesie rekrutacyjnym na studia chemiczne biorą udział ci, z dobrymi wynikami z chemii. Ale to nie koniec wytężonych przygotowań na studia. Warto postarać się o dobre wyniki z  biologii, matematyki i fizyki, czyli przedmiotów, z którymi chemia się łączy i dlatego również są brane podczas procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach chemicznych w Szczecinie

Chemików można spotkać w wielu branżach. Pracują w przedsiębiorstwach chemicznych, paliwowych, farmaceutycznych, spożywczych, sanitarno- epidemiologicznych, czy wodociągowych. Praca czeka także w licznych ośrodkach badawczych, bądź na uczelniach, na których absolwenci studiów mogą kontynuować swoją karierę naukową. I wielu właśnie taką drogę zawodową wybiera, pracując nad odkryciami, które zrewolucjonizują rynek.  

Szczególnym sektorem (z branży spożywczej), w którym chemicy znajdują zatrudnienie jest żywność dla dzieci. Jest ona wielokrotnie badana i testowana, gdyż powinna zawierać jak najmniej szkodliwych substancji. Kompleksowe ujęcie produktów zapewnia bezpieczeństwo spożycia również w przypadku alergików, czy osób z nietolerancją, na przykład laktozy, czy glutenu. Dokładnie określona praca uzależniona jest od ukończonego kierunku i specjalności, lecz pewnym jest, że chemicy na nudę nie mogą narzekać.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE STUDIA CHEMICZNE

Wydział Technologii i Inżynierii Chemii:

  • Chemia- studia I i II- stopnia. Specjalności: Chemia ogólna i analityka chemiczna, Chemia bioorganiczna;
  • Inżynieria Chemiczna i Procesowa- studia I- stopnia;
  • Nanotechnologia- studia I i II- stopnia. Specjalności: Nanomateriały funkcjonalne, Polimerowebio- i nanomateriały, Nanonauki i Nanotechnologie, Nano- biomateriały, Nanokompozyty.
  • Technologia chemiczna- studia I i II- stopnia. Specjalności: Technologia chemiczna nieorganiczna, Technologia chemia organiczna, Technologia polimerów, Biopolimery i biomateriały, Biotechnologia przemysłowa, Technologia leków i pestycydów, Technologia nieorganiczna, Technologia podstawowej syntezy organicznej, Technologia środków pomocniczych i kosmetyków, Technologia tworzyw sztucznych, włókien i elastomerów, Technologia wody i inżynierii środowiska, Technologie jądrowe, Inorganic Chemical Technology.
  • Ochrona środowiska- studia I i II- stopnia. Specjalności: Procesy i aparaty w ochronie środowiska, Analityka w ochronie środowiska, Technologie ochrony środowiska i materiałów ekologicznych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)