Studia chemiczne Kielce

Studia chemiczne Kielce

Studia chemiczne Kielce

Największy wybór studiów

chemicznych w Kielcach

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia chemiczne Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia chemiczne w Kielcach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA CHEMICZNE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Chemia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia chemiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Kielcach

Chcesz dostać się na studia chemiczne w Kielcach? Zdaj wystarczająco dobrze maturę z chemii i dodatkowego przedmiotu ścisłego i przystąp do rekrutacji. Aby dostać się na studia chemiczne musisz przejść konkurs świadectw. Komisja rekrutacyjna wybiera najlepszych pretendentów do studiów na podstawie wyników z egzaminu dojrzałości. Dlatego nie lekceważcie matury, jeśli chcecie zostać szalonymi naukowcami-badaczami!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI CHEMICZNE W KIELCACH

Jak wyglądają studia chemiczne w Kielcach?

Chcesz zostać chemikiem i poznać tajne receptury na zdrowie, urodę i dobre samopoczucie? Zacznij studia chemiczne w Kielcach. Na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego możesz podjąć studia kierunkowe, by zostać magistrem chemii kosmetycznej, fizykochemii lub analitykiem środowiska. Każda z tych specjalności to wiedza i umiejętności praktyczne do wykorzystania. 

Dzięki licznym zajęciom w nowoczesnych laboratoriach, badaniom terenowym i konwersacjom, studia chemiczne w Kielcach wspaniale przygotują Cię do przyszłego zawodu. Studiowanie chemii jest co najmniej ciekawym zajęciem - różnorodność, tajemniczość przeplatają się z fascynacją i poszukiwaniem odpowiedzi.

Studia chemiczne wymagają od adeptów niemałej cierpliwości i uważności. Obserwacja zachodzących reakcji chemicznych czasem naprawdę długo trwa. Jeśli to Cię nie odstrasza, to sprawdź dokładnie, gdzie w Kielcach możesz podjąć studia tego typu.

 

Praca po studiach chemicznych

A tak w rzeczywistości to czym zajmuje się absolwent chemii? Po całym okresie studiowania tajników chemii, możesz postarać się o zdobycie pracy w zawodzie. Pamiętaj, że może pomóc Ci ją zdobyć Twoje doświadczenie zawodowe. Jak je zdobyć podczas studiów? Przede wszystkim realizując praktyki studenckie, staże, dostępne w ramach oferty studiowania na każdej uczelni.

Uczelnie współpracują z przedsiębiorcami, by zapewnić swoim absolwentom jak najlepszy start w przyszłość. Praktyki najczęściej są dobrowolne, dlatego wciąż mało osób z nich korzysta - podpowiemy Wam jednak, że jest to opłacalna inwestycja Waszego czasu. W szczególności, jeśli chcecie rozpocząć pracę chemika w przemyśle kosmetycznym - produkować kosmetyki czy substancje pielęgnacyjne.

To dość oblegany kierunek, niezwykle potrzebny i opłacalny pod względem finansowym. Branża kosmetyczna i farmakologiczna to jedne z najlepiej rozwijających się przemysłów. Po studiach chemii możecie oczywiście zrobić specjalizację nauczycielską i starać się o pracę nauczyciela chemii w podstawówce, gimnazjum lub liceum. Możecie również wybrać pracę w laboratoriach badawczych - opisywać wyniki badań laboratoryjnych na cele medyczne, bądź na zlecenie sanepidu czy inspekcji handlu.

Każda substancja wzbudzająca podejrzenie wymaga zbadania i określenia czy aby na pewno jest bezpieczna dla zdrowia i dla naszego środowiska. Jeśli czujecie bluesa do chemii, to nie czekajcie aż stanie się cud, tylko postarajcie się o przyjęcie na studia chemiczne w Kielcach! Z pewnością Wam się ta przygoda naukowa spodoba!

POPULARNE KIERUNKI W KIELCACH POLECANE DLA CIEBIE

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYSTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA CHEMICZNE

Chemię możecie studiować na wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunki, jakie możecie wybrać to:

  • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: analityka środowiska, chemia kosmetyczna i fizykochemia - adsorpcja, chromatografia, spektroskopia

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)