Studia chemiczne Białystok

Studia chemiczne Białystok

Studia chemiczne Białystok

Największy wybór studiów

chemicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia chemiczne Białystok | woj. podlaskie

Studia chemiczne w Białymstoku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia chemiczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia chemiczne w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 16 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Chemia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Chemia kryminalistyczna i sądowa stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia chemiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Białymstoku

Biletem wstępu na studia chemiczne w Białymstoku to pozytywne przebrnięcie przez dobrze znany konkurs świadectw. Na maturze należy zdawać chemię i, co wydaje się oczywiste, na poziomie rozszerzonym. Innymi przedmiotami, które brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji są: fizyka, matematyka i biologia, które jest nierozerwalną częścią nauk chemicznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU

Jak wyglądają studia chemiczne w Białymstoku?

Studiowanie chemii to coś zupełnie innego niż lekcje chemii w liceum. Na szczęście. Studia chemiczne to przygoda obfitująca w badania i eksperymenty, służące wykształceniu jak najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Studia chemiczne w Białymstoku to dobry pomysł dla tych, których interesują substancje tworzące świat materialny oraz przemiany w nich zachodzące.

Studia chemiczne w Białymstoku realizowane są na Uniwersytecie Białostockim, który dostosowuje program nauczania do obecnych wymagań rynku pracy, a plany studiów przygotowywane są przy udziale specjalistów, między innymi z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie. Ponadto, najwięksi pasjonaci mogą dołączyć do Koła Naukowego „Pozyton”, które może pochwalić się wieloma publikacjami, a także organizacją warsztatów, pokazów i konferencji.

Podczas nauki poznacie chemię wzdłuż i wszerz. Zobaczycie na czym polega analiza żywności, analiza chromatograficzna materiałów dowodowych, formulacja leków, czy też spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego w identyfikacji substancji odurzających. Brzmi ciekawie, prawda? Po solidnym zgłębieniu tych oraz innych zagadnień, bez problemów znajdziecie pracę w laboratoriach analitycznych, w zakładach produkcyjnych, czy firmach farmaceutycznych.

Jak pisał Terry Pratchett: „Życie to tylko chemia. Tu kropla, tam strużka, a wszystko się zmienia.” Nie musisz wierzyć słynnemu pisarzowi na słowo. Sam przekonaj się na czym polega chemia. Wybierz studia chemiczne w Białymstoku.

 

Praca po studiach chemicznych w Białymstoku

Studia chemiczne w Białymstoku przygotowują do pracy w różnych specjalnościach. Absolwenci Chemii kryminalistycznej zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu technik śledczych, jak i metod analitycznych stosowanych współcześnie w kryminalistyce. Mogą podjąć pracę w służbach kryminalnych, śledczych i laboratoriach działających na zlecenie wymiaru sprawiedliwości.

Kończąc Chemię medyczną możemy szukać zatrudnienia w sektorze farmaceutycznym, ale także poza nim. W biznesie lub nauce w sektorze chemicznym, kosmetycznym lub spożywczym, w roli specjalisty do spraw badań i rozwoju, w działach produkcji, patentów, regulacji, badań i rejestracji, a także w dziale finansów, sprzedaży, marketingu i zarządzania. Gdzie pracować po Chemii żywności?

Absolwent może znaleźć pracę jako specjalista w ośrodkach badawczych, pracowniach, laboratoriach i administracji branży spożywczej, specjalista do opracowywania i optymalizacji tworzenia nowych produktów spożywczych, czy też zostać pracownikiem kontroli obrotu, jakości i bezpieczeństwa żywności, w takim miejscach jak Państwowa Inspekcja Handlowa czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Absolwenci studiów chemicznych w Białymstoku mogą także znaleźć pracę w innych branżach, takich jak: petrochemiczna, czy biotechnologiczna, zdobyć kwalifikacje nauczycielskie i zarażać swoją pasją nowe pokolenia, albo pozostać na uczelni i oddać się pracy naukowej.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET BIAŁOSTOCKI STUDIA CHEMICZNE

Wydział Biologiczno- Chemiczny:

  • Chemia: studia I i II- stopnia. Specjalności: Chemia, Chemia medyczna, Chemia kryminalistyczna, Chemia żywności.

dowiedz się więcej 

Wydział prowadzi także studia podyplomowe z dziedziny chemii.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)