Studia chemiczne Białystok

Studia chemiczne Białystok

Studia chemiczne Białystok

Największy wybór studiów

chemicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Białystok | woj. podlaskie

Studiowanie chemii to coś zupełnie innego niż lekcje chemii w liceum. Na szczęście. Studia chemiczne to przygoda obfitująca w badania i eksperymenty, służące wykształceniu jak najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Studia chemiczne w Białymstoku to dobry pomysł dla tych, których interesują substancje tworzące świat materialny oraz przemiany w nich zachodzące.

Studia chemiczne w Białymstoku realizowane są na Uniwersytecie Białostockim, który dostosowuje program nauczania do obecnych wymagań rynku pracy, a plany studiów przygotowywane są przy udziale specjalistów, między innymi z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie. Ponadto, najwięksi pasjonaci mogą dołączyć do Koła Naukowego „Pozyton”, które może pochwalić się wieloma publikacjami, a także organizacją warsztatów, pokazów i konferencji.

Podczas nauki poznacie chemię wzdłuż i wszerz. Zobaczycie na czym polega analiza żywności, analiza chromatograficzna materiałów dowodowych, formulacja leków, czy też spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego w identyfikacji substancji odurzających. Brzmi ciekawie, prawda? Po solidnym zgłębieniu tych oraz innych zagadnień, bez problemów znajdziecie pracę w laboratoriach analitycznych, w zakładach produkcyjnych, czy firmach farmaceutycznych.

Jak pisał Terry Pratchett: „Życie to tylko chemia. Tu kropla, tam strużka, a wszystko się zmienia.” Nie musisz wierzyć słynnemu pisarzowi na słowo. Sam przekonaj się na czym polega chemia. Wybierz studia chemiczne w Białymstoku.

POPULARNE KIERUNKI CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Białymstoku

Biletem wstępu na studia chemiczne w Białymstoku to pozytywne przebrnięcie przez dobrze znany konkurs świadectw. Na maturze należy zdawać chemię i, co wydaje się oczywiste, na poziomie rozszerzonym. Innymi przedmiotami, które brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacji są: fizyka, matematyka i biologia, które jest nierozerwalną częścią nauk chemicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych w Białymstoku

Studia chemiczne w Białymstoku przygotowują do pracy w różnych specjalnościach. Absolwenci Chemii kryminalistycznej zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu technik śledczych, jak i metod analitycznych stosowanych współcześnie w kryminalistyce. Mogą podjąć pracę w służbach kryminalnych, śledczych i laboratoriach działających na zlecenie wymiaru sprawiedliwości.

Kończąc Chemię medyczną możemy szukać zatrudnienia w sektorze farmaceutycznym, ale także poza nim. W biznesie lub nauce w sektorze chemicznym, kosmetycznym lub spożywczym, w roli specjalisty do spraw badań i rozwoju, w działach produkcji, patentów, regulacji, badań i rejestracji, a także w dziale finansów, sprzedaży, marketingu i zarządzania. Gdzie pracować po Chemii żywności?

Absolwent może znaleźć pracę jako specjalista w ośrodkach badawczych, pracowniach, laboratoriach i administracji branży spożywczej, specjalista do opracowywania i optymalizacji tworzenia nowych produktów spożywczych, czy też zostać pracownikiem kontroli obrotu, jakości i bezpieczeństwa żywności, w takim miejscach jak Państwowa Inspekcja Handlowa czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Absolwenci studiów chemicznych w Białymstoku mogą także znaleźć pracę w innych branżach, takich jak: petrochemiczna, czy biotechnologiczna, zdobyć kwalifikacje nauczycielskie i zarażać swoją pasją nowe pokolenia, albo pozostać na uczelni i oddać się pracy naukowej.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET BIAŁOSTOCKI STUDIA CHEMICZNE

Wydział Biologiczno- Chemiczny:

  • Chemia: studia I i II- stopnia. Specjalności: Chemia, Chemia medyczna, Chemia kryminalistyczna, Chemia żywności.

dowiedz się więcej 

Wydział prowadzi także studia podyplomowe z dziedziny chemii.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)