Studia biologiczne i przyrodnicze Słupsk

Studia biologiczne i przyrodnicze Słupsk

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia biologiczne i przyrodnicze Słupsk | woj. pomorskie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia biologiczne i przyrodnicze Słupsk
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku rozpocznie się 20 czerwca 2022 r. i potrwa do 16 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów może zależć od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W SŁUPSKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Biologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Florystyka ze sztuką ogrodową stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Ochrona środowiska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Słupsku są studia biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pomorska w Słupsku

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

BIOLOGIA
FLORYSTYKA ZE SZTUKĄ OGRODOWĄ
OCHRONA ŚRODOWISKA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W SŁUPSKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku

Myśląc o studiach biologiczno- przyrodniczych w Słupsku należy mocno przykładać się do nauki biologii, gdyż to właśnie ten przedmiot traktowany jest priorytetowo w procesie rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W SŁUPSKU

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku?

Chciałbyś poznać techniki wytwarzania energii? Zrozumieć procesy zachodzące w środowisku? Nauczyć się prowadzenia doświadczeń laboratoryjnych w oparciu o najnowsze techniki badawcze? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że musisz zainteresować się studiami biologicznymi i przyrodniczymi w Słupsku.

Studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku to studia skierowane do osób ciekawych świata, chcących obserwować przyrodę i procesy w niej zachodzące. Lista zagadnień do zgłębienia nie jest krótka, lecz zawiera bardzo interesujące dziedziny, takie jak: Etnobiologia i fitoterapia ludowa, Fizjologia człowieka z bezpieczeństwem, ergonomią i higieną pracy, Propedeutyka nauk medycznych, Ochrona i monitoring obszarów chronionych, czy Rekultywacja krajobrazu.

A gdzie można znaleźć zatrudnienie posiadając taką wiedzę? W instytucjach związanych z ochroną przyrody i ochroną środowiska, laboratoriach badawczych, zakładach przyrodoleczniczych, parkach krajobrazowych.

Studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku to czas pozbawiony nudy, spędzony na Akademii Pomorskiej, najstarszej uczelni w mieście. Nauczysz się analizy i oceny wpływu człowieka na środowisko, wdrażać programy na rzecz oszczędnego korzystania z dóbr środowiska, obsługiwać aparaturę badawczą. Ponadto, miasto leżące nad rzeką Słupią oddalone jest o 18 kilometrów od Morza Bałtyckiego, co stanowi świetne warunki do wypoczynku i chwili oddechu od nauki. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to wybierz kierunek dla siebie. Studia biologiczne i przyrodnicze w Słupsku czekają.

 

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych w Słupsku

Studia, studia i po studiach. Co dalej? Będąc absolwentem studiów biologicznych i przyrodniczych w Słupsku posiadasz duży bagaż wiedzy i umiejętności.

Gdzie szukać pracy? Wszystko zależy od kierunku i specjalności, które ukończyłeś. Na przykład, kierunek Biologia medyczna z rozwiniętymi zagadnieniami promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej oraz analityki medycznej, przygotowuje do pracy w placówkach służby zdrowia, placówkach naukowo- badawczych, pedagogicznych, placówkach ochrony przyrody, ośrodkach terapii uzależnień, czy też służbach mundurowych. Ponadto, w laboratoriach badawczych, laboratoriach kontrolnych i laboratoriach diagnostycznych.

Kończąc kierunek Ziołolecznictwo znajdziesz zatrudnienie w firmach związanych z zarządzaniem zasobami biologicznymi dla celów kulturalnych i społecznych, zakładach przyrodoleczniczych, w przemyśle zajmującym się ziołowymi produktami leczniczymi, ich przetwarzaniem, przechowywaniem oraz sprzedażą.

Będąc absolwentem Biomonitoringu można pracować w: jednostkach administracji rządowej i samorządowej różnych szczebli zajmujących się ochroną środowiska, w ośrodkach badań realizujących programy monitoringu zintegrowanego, w inspektoratach i delegaturach inspektoratów ochrony środowiska, w parkach narodowych i parkach krajobrazowych, społecznych organizacjach ekologicznych, jednostkach nadzorujących lasy państwowe, firmach doradczych zajmujących się wykonywaniem ocen oddziaływania na środowisko inwestycji, firmach wykonujących ekspertyzy przyrodnicze, w szczególności ekspertyzy waloryzacji przyrodniczej.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Biologia. Specjalności: Biologia medyczna, Przyroda, Ziołolecznictwo;
  • Ochrona środowiska. Specjalności: Biomonitoring, Ekoenergetyka, Ochrona przyrody i krajobrazu, Ochrona środowiska w administracji publicznej.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)