Studia biologiczne i przyrodnicze w Opolu

Studia biologiczne i przyrodnicze w Opolu

Studia biologiczne i przyrodnicze w Opolu

Największy wybór studiów

biologicznych w Opolu

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze Opole | woj. opolskie

Studia biologiczno- przyrodnicze w Opolu to studia dla tych, których interesuje życie organizmów żywych; ludzi, roślin i zwierząt, i to w najmniejszym nawet szczególe. Studenci zdobywają wiedzę pozwalającą zrozumieć zjawiska przyrodnicze, zagrożenia przyrody ożywionej i nieożywionej, czy też poznać dogłębnie fizjologię organizmów zwierzęcych i roślin. To tylko część sztandarowych celów, jakie zakładają studia w tej materii. A czym wyróżniają się studia biologiczno- przyrodnicze w Opolu? Studenci kierunku Biologia biorą udział w pracach wykopaliskowych w Krasiejowie (województwo opolskie), gdzie znajduje się jedno z najcenniejszych stanowisk paleontologicznych na świecie. Studenci Biotechnologii organizują prace badawcze, sesje naukowe, obozy i wycieczki oraz dodatkowe praktyki zawodowe, a ponadto uczą się w nowoczesnym budynku Collegium Biotechnologicum.

Jako kolejny atut warto wymienić fakt, iż pracownicy Katedry Biosystematyki corocznie publikują szereg prac w czasopismach indeksowanych w Journhttps://www.otouczelnie.pl/artykul/461/Studia-biologiczne-i-przyrodniczeal Citation Reports, a w Polsce przyjęło się to przyjmować jako podstawowe narzędzie do oceny merytorycznej jakości czasopism. Coraz częściej mniejsze ośrodki akademickie dorównują prestiżem i poziomem edukacji tym większym, bardziej medialnym uczelniom. Przykładem na to jest właśnie Opole, które z każdym rokiem doskonali zarówno metody kształcenia oraz obiekty i infrastrukturę. Warto przekonać się jak wiele miasto nad Odrą ma do zaoferowania. Sprawdźcie studia biologiczno- przyrodnicze w Opolu, zaglądając na dwie największe uczelnie w tym mieście.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W OPOLU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczno- przyrodnicze w Opolu

Rekrutacja na studia biologiczno- przyrodnicze jest bardzo przejrzysta i nie ma w niej żadnych niespodzianek. Aby dołączyć do grona studentów należy pochwalić się bardzo dobrym wynikiem z biologii oraz drugiego przedmiotu do wyboru spośród następujących: informatyka, matematyka, chemia, fizyka lub język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach biologiczno- przyrodniczych w Opolu

Absolwent studiów biologiczno- przyrodniczych posiada wiele dróg wyboru kariery zawodowej, a jest ich dokładnie tyle, ile specjalności, w których się kształcił. Po kierunkach biologicznych można znaleźć zatrudnienie w instytucjach naukowo-badawczych, laboratoriach, jednostkach diagnostycznych, parkach narodowych i krajobrazowych, zakładach przetwórstwa rolno- spożywczego, nadleśnictwach, jednostkach zajmujących się ochroną środowiska, izbach rolnych, organizacjach pozarządowych, ośrodkach hodowli zwierząt i roślin, biotechnologicznych jednostkach projektowych, w szkole czy też na uczelni. Lista zawodów może być równie długa; począwszy od nauczyciela biologii i przyrody, po pracownika Ministerstwa Środowiska.

Ważne jest także to, że znając języki obce można dbać o naturę w dowolnym miejscu na świecie, a wykwalifikowany specjalista zawsze będzie mile widziany. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Uczelnią, która oferuje kształcenie na studiach biologicznych i przyrodniczych jest Uniwersytet Opolski.

 

Wydział Przyrodniczo- Techniczny:

 • Biologia- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Biologia podstawowa i Biologia eksperymentalna.
 • Biologia medyczna- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
 • Biologia nauczycielska- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
 • Biologia i Gospodarka środowiskiem przyrodniczym- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
 • Paleobiology- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Kierunek realizowany w języku angielskim.
 • Biotechnologia – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
 • Biotechnologia medyczna- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
 • Biotechnologia kosmetologiczna- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
 • Biotechnologia stosowana- studia II- stopnia, prowadzone w trybie niestacjonarnym, podzielone na trzy moduły. Moduł I: pogłębia wiedzę w zakresie zastosowań współczesnych technik biologii molekularnej. Moduł II: pogłębia wiedzę w zakresie biotechnologii środowiska. Moduł III: pogłębia wiedzę biotechnologiczną w wybranych branżach przetwórstwa rolno- spożywczego.
 • Biotechnologia żywności i leków – studia II- stopnia, prowadzone w trybie niestacjonarnym.
 • Rolnictwo- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Ochrona agrocenoz oraz Rolnictwo ekologiczne i agroturystyka.
 • Ochrona środowiska- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Gleboznawstwo i ochrona gleb, Gospodarka odpadami i ściekami, Monitoring i zarządzanie środowiskiem, Zagospodarowanie przestrzenne.

dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Opolski, na Wydziale Przyrodniczo- Technicznym prowadzi także kształcenie na studiach podyplomowych, na kierunku: Biotechnologia.

 

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA BIOLOGICZNO- PRZYRODNICZE

Uczelnia techniczna, czyli Politechnika Opolska oferuje kandydatom studia na kierunku o nazwie Systemy biotechniczne. Są to studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, a kończą się uzyskaniem dyplomu inżyniera. W ramach nauki poznaje się następujące zagadnienia: botanika rolnicza, mikrobiologia techniczna, podstawy biotechnologii i hodowli roślin, biomechanika gleby, rolnicze surowce energetyczne.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)