Studia biologiczne i przyrodnicze Rzeszów

Studia biologiczne i przyrodnicze Rzeszów

Studia biologiczne i przyrodnicze Rzeszów

Największy wybór studiów

biologicznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia biologiczne i przyrodnicze to studia dla ciekawych świata i kochających przyrodę. To studia dla tych, którzy zastanawiają się nad znaczeniem człowieka w środowisku i jaki może mieć na nie wpływ.

Studia biologiczne i przyrodnicze w stolicy Podkarpacia prowadzą dwie publiczne uczelnie, czyli Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska. Odnajdą się na nich badacze, poszukiwacze, ciekawi świata i przemian w nim zachodzących. Zdobędą szeroką wiedzę, która bezsprzecznie odpowie na najważniejsze pytania dotyczące funkcjonowania przyrody. Botanika systematyczna, geomorfologia, immunologia, fizjologia roślin, klimatologia – to tylko niewielki wycinek z szerokiej układanki zagadnień, z którymi zaznajomią się młodzi biolodzy.

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych bywają specjalistami w wąskich dziedzinach, ale potrafią łączyć wiedzę z wielu dyscyplin, przez co mogą liczyć na zdobycie praktycznego zawodu. Na pewno część z nich znajdzie zatrudnienie w laboratoriach naukowych, placówkach ochrony środowiska, stacjach sanitarno- epidemiologicznych, czy też zakładach hodowli roślin i zwierząt.

Studia biologiczne i przyrodnicze w Rzeszowie to pierwszy krok do rozwiązywania problemów współczesnej cywilizacji, która rzuca specjalistom nowe wyzwania, chociażby w temacie utylizacji odpadów, odnowy zasobów naturalnych, czy rozwoju przyjaznych dla środowiska technologii. Na przyszłych studentów czekają liczne koła naukowe, letnie obozy naukowe, a także udział w ciekawych projektach, czy konferencjach. Wybierz kierunek dla siebie i dołącz do grona studentów. Studia biologiczne i przyrodnicze w Rzeszowie czekają.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Rzeszowie

Aby znaleźć się w gronie studentów kształcących się w biologiczno- przyrodniczym zakresie, należy zdawać na maturze następujące przedmioty: biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, lub matematyka. Naturalnie, szansa otrzymanie upragnionego indeksu wzrasta gdy zdajemy egzaminy maturalne na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych w Rzeszowie

Gdzie można znaleźć pracę po ukończeniu studiów biologicznych i przyrodniczych? Absolwenci zostają naukowcami, badaczami zjawisk naturalnych, czy też pracownikami laboratoriów. Znajdują zatrudnienie w szpitalach, poradniach, instytucjach naukowo- badawczych, laboratoriach kontrolnych, jednostkach wykonujących raporty i ekspertyzy biologiczne na zlecenie administracji państwowej, samorządowej lub podmiotów gospodarczych.

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych nierzadko dołączają do różnych organizacji, takich jak WWF czy Greenpeace, bądź odnajdują się w szkolnictwie w roli nauczyciela. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Na wykwalifikowanych biologów czeka praca w roli specjalisty w firmach, które powinny posiadać w swojej strukturze organizacyjnej komórkę zajmującą się ochroną środowiska.

Mogą pracować w Agencjach Ochrony Środowiska, spółkach wodnych, przedsiębiorstwach przemysłowych, leśnictwie, służbach monitorujących stan środowiska, inspekcjach nadzorujących instalacje służące ochronie środowiska, ogrodach botanicznych, parkach, a nawet rezerwatach przyrody.

Ponadto, przed absolwentami otworem stoi przemysł. Farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny, spożywczy, rolniczy – w każdym z nich wykorzystywana jest wiedza biologa. Podobnie jest w laboratoriach badawczo- rozwojowych i diagnostycznych, oraz instytucjach zajmujących się nadzorem i kontrolą jakości środowiska.

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wydział Biologiczno- Rolniczy:

  • Biologia. Specjalności: Biologia eksperymentalna, Biologia środowiskowa, Biologia stosowana, Analityka w naukach biomedycznych;
  • Ochrona środowiska. Specjalności: Biologia w ochronie środowiska, Nauki rolnicze w ochronie środowiska, Analityka i toksykologia środowiska, Ochrona środowiska agrarnego, Ochrona wód powierzchniowych i terenów podmokłych, Ochrona i zarządzanie zasobami przyrody;
  • Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wydział Chemiczny:

  • Biotechnologia. Specjalności: Biochemia stosowana, Oczyszczanie i analiza produktów biotechnologicznych.

dowiedz się więcej 

Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury:

  • Ochrona środowiska,
  • Inżynieria środowiska.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Politechnice Rzeszowskiej

 

Komentarze (0)