Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

 Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

Największy wybór studiów

biologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice | woj. śląskie

Marzycie o zostaniu biologiem, bądź biotechnologiem? Zdrowie naszego środowiska nie jest Wam obojętne? Chcecie dołożyć swoją cegiełkę do zdroworozsądkowego rozwoju nowych technologii w biologii i w przyrodzie? Powinniście więc wybrać się na studia biologiczne lub przyrodnicze do Katowic czy Gliwic. Politechnika Śląska, podobnie jak Uniwersytet Śląski stawiają na rozwój nowych technologii i użyteczne, praktyczne kształcenie przyszłych naukowców, specjalistów, techników, którzy przyczynią się dzięki swojej wiedzy i umiejętności do zrównoważonego rozwoju świata. To dlatego studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach są tak skonstruowane, by kształcić przede wszystkim praktyków, a nie teoretyków. Choć po ukończeniu tutejszych uczelni, ścieżka kariery naukowej, czy dydaktycznej, będzie dla Was, oczywiście, otwarta.

Katowickie uczelnie współpracują z licznymi przedsiębiorstwami, mającymi zapewnić studentom możliwość praktycznego sprawdzenia się w zawodzie biotechnologa czy inżyniera biomedycznego. Uczelnie uczestniczą w międzynarodowych projektach, ukierunkowanych na rozwój współpracy z najważniejszymi ośrodkami badawczymi. Tylko dzięki wymianie doświadczeń i wspólnemu działaniu możemy realnie zatroszczyć się o środowisko i rozwój naszej planety. Dlatego tak dużo energii współcześnie uczelnie wyższe poświęcają na budowanie dobrych relacji z zagranicznymi placówkami naukowymi i budują mosty dla wymian studenckich.

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i Gliwicach z pewnością pomogą Wam w rozwoju Waszej obranej drogi zawodowej, dostarczą Wam niezbędnej wiedzy, dadzą możliwość zdobycia umiejętności do wykorzystania w pracy zawodowej. Jeśli więc czujecie, że nauki biologiczne czy przyrodnicze to Wasz konik, to nie wahajcie się, składajcie papiery na studia kierunkowe. Sprawdźcie, jakie kierunki macie do wyboru na tutejszych uczelniach.

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KATOWICACH I GLIWICACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach

Aby dostać się na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach czy Gliwicach musicie porządnie przygotować się do egzaminów maturalnych, w ramach rekrutacji organizowany jest tu znany Wam za pewne konkurs świadectw. Komisja kwalifikacyjna ma za zadanie wyłonić na podstawie złożonych świadectw maturalnych, kandydatów z najlepszymi wynikami maturalnymi z takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka i matematyka (oczywiście w zależności od kierunku studiów, dane przedmioty są punktowane), nie musicie zdawać wszystkich przedmiotów na maturze. Przed podjęciem decyzji o wyborze przedmiotów maturalnych sprawdźcie w wytycznych danego kierunku, jakie przedmioty są najcenniejsze w walce o przyjęcie na studia biologiczne i przyrodnicze na Śląsku.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych

Czym zajmują się biolodzy i przyrodnicy po studiach? Przede wszystkim badaniami laboratoryjnymi stanu zdrowia organizmów ludzkich, zwierzęcych, jak i przyrody. To wykształceni analitycy laboratoryjni, jak i terenowi. Zbierają materiał badawczy i poddają jego wyniki analizom, które pozwalają odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Inżynierowie biologii medycznej opracowują przełomowe lekarstwa, szczepionki, zwalczają wirusy, bakterie i grzyby - znajdują zatrudnienie w przemyśle farmakologicznym, jak i żywieniowym czy chemicznym.

Na absolwentów studiów biologicznych czeka praca w laboratoriach, instytutach badawczych, ośrodkach innowacji technologicznej, jak i praca w fabrykach - przy opracowywaniu nowych technologii wytwarzania danych produktów. Absolwenci tego rodzaju studiów czuwają nad bezpieczeństwem zdrowotnym ludzi i zwierząt. Część osób, które ukończyły studia biologiczne, znajduje zatrudnienie w laboratoriach kryminalistycznych, w policji, czy w wojsku, a i w instytutach sanitarno-epidemiologicznych - mając możliwość angażowania się w duże śledztwa kryminalistyczne. Studia przyrodnicze to najlepszy start do rozpoczęcia pracy w organizacjach pozarządowych, fundacjach proekologicznych, związanych ze środowiskiem naturalnym, jak i ze zwierzętami.

Studia biologiczne i przyrodnicze to bardzo konkretna ścieżka zawodowa, umożliwiająca znalezienie odpowiedniej pracy - o ile studenci wiedzą, co lubią robić i czego chcą. Obranie odpowiedniego kierunku rozwoju jeszcze podczas studiów pozwala na zdobycie satysfakcjonującej pozycji zawodowej w życiu. 

POPULARNE KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KATOWICACH I GLIWICACH

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Studia biologiczne i przyrodnicze realizować możecie na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

 • biologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biologia żywności i żywienia - studia II stopnia stacjonarne
 • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biotechnology - studia II stopnia, w języku angielskim, stacjonarne
 • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Biology - Advanced Methods in Biotechnology and Biodiversity - studia doktoranckie
 • inżynieria zagrożeń środowiskowych - studia I stopnia, stacjonarne - na Wydziale Nauk o Ziemi
 • Inżynieria biomedyczna - studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Studia biologiczne i przyrodnicze prowadzi również Politechnika Śląska w Gliwicach.

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

 • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 

Wydział Chemiczny

 • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

 • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)