Studia biologiczne i przyrodnicze Białystok

Studia biologiczne i przyrodnicze Białystok

Studia biologiczne i przyrodnicze Białystok

Największy wybór studiów

biologicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia biologiczne i przyrodnicze Białystok | woj. podlaskie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia biologiczne i przyrodnicze Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 16 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów może zależć od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Biologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Ekobiznes stacjonarne I stopnia
Jakość i bezpieczeństwo środowiska stacjonarne I stopnia
Mikrobiologia stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

BIOLOGIA
EKOBIZNES
JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA

POKAŻ WIĘCEJ

Politechnika Białostocka

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

BIOTECHNOLOGIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku

Aby dostać się na studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku, należy wziąć udział w konkursie świadectw. A na świadectwie trzeba pochwalić się bardzo dobrymi wynikami, przede wszystkim, z takich przedmiotów jak: biologia, matematyka, czy chemia. Warto zadbać także o język obcy, który można pojawić się podczas nauki na studiach, na przykład na specjalności Biologia eksperymentalna i molekularna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W BIAŁYMSTOKU

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku?

Jeśli zastanawiasz się nad studiami biologicznymi i przyrodniczymi, to zadaj sobie pytanie czy chciałbyś pomagać naszej planecie, dbać o środowisko, albo odkryć jaki faktycznie wpływ na życie człowieka mają wirusy, o których tak wiele się mówi? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na te pytania, to wszystko jest jasne.

Czekają na ciebie studia biologiczne i przyrodnicze w Białymstoku. A dlaczego akurat w Białymstoku? Bo zgłębianie wiedzy o tym, co nas otacza w miejscu uznawanym za „Zielone płuca Polski” to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Studia biologiczno- przyrodnicze zakładają zgłębienie wiedzy o zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym, biochemii mikroorganizmów, waloryzacji siedlisk przyrodniczych, mikrobiologii żywności i leków, biologicznych bazach danych, czy też badaniach pokrewieństwa i identyfikacji osobniczej, czyli czynnikach medycyny sądowej.

Studia biologiczno- przyrodnicze to studia dla ludzi cierpliwych i skrupulatnych, gdyż z racji tego, że opierają się na obserwowaniu świata, do najłatwiejszych nie należą, ale do satysfakcjonujących, jak najbardziej, tak. Kształcenie oferują dwie publiczne uczelnie: Uniwersytet Białostocki, oraz Politechnika Białostocka, które mogą pochwalić się ciekawymi pomysłami na edukację.

Warto podkreślić rangę tych studiów słowami rzymskiego poety Horacego: „Choćbyś naturę widłami wypędzał, ona i tak powróci.” Zatem, zobacz ile do zaoferowania mają studia biologiczno- przyrodnicze w Białymstoku.

 

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych w Białymstoku

Ukończyłeś studia biologiczno- przyrodnicze i nie wiesz co dalej? Zacznijmy od tego, że możesz podjąć pracę w zawodzie nauczyciela biologii na każdym etapie nauczania, gdyż studia odpowiednio do tego przygotowują.

Kończąc kierunek Ekobiznes możesz prowadzić własną działalność gospodarczą bazująca na wykorzystaniu potencjału przyrodniczego oraz innowacyjnych technologii środowiskowych, szczególnie w zakresie produkcji żywności, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, gospodarowania odpadami.

Możesz także prowadzić działalność konsultingową w zakresie ocen oddziaływania na środowisko, monitoringu środowiska, czy też analizy ryzyka ekonomiczno- ekologicznego. Kończąc specjalność Rekultywacja i ochrona wód możesz znaleźć zatrudnienie w instytucjach monitorujących, takich jak: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, czy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, parkach narodowych i krajobrazowych, ogrodach botanicznych, zakładach przemysłowych, a dokładnie w komórkach zajmujących się ochroną środowiska, biurach projektowych i firmach konsultingowych.

Warto wspomnieć, że w Polsce działa wiele instytutów badawczych i laboratoriów, w których absolwenci studiów biologiczno- przyrodniczych będą mile widziani; także w tych jednostkach, w których wykonuje się badania związane z medycyną. Ponadto, swoją przyszłość zawodową można związać z agroturystyką, przemysłem rolnym albo spożywczym, albo z zakładem medycyny sądowej. Bez względu na miejsce zatrudnienia, zawód biologa jest bardzo pożądany, a więc i przyszłościowy.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET BIAŁOSTOCKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Pierwszą uczelnią publiczną, która oferuje kształcenie z zakresu biologii i przyrody jest Uniwersytet Białostocki.

Wydział Biologiczno- Chemiczny:

  • Biologia- studia I i II- stopnia. Specjalności: Mikrobiologia z biotechnologią, Agrobiologia, Biologia sądowa, Biologia eksperymentalna i molekularna, Ekologia i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym.
  • Ochrona środowiska – studia I i II- stopnia. Specjalności: Ocena oddziaływania na środowisko, Rekultywacja i ochrona wód, Gospodarka odpadami, Ocena stanu środowiska.
  • Ekobiznes

dowiedz się więcej 

Uniwersytet Białostocki prowadzi także kształcenie w zakresie studiów podyplomowych, na kierunkach: Biologia oraz Nauczyciel przyrody.

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Drugą uczelnią państwową, która oferuje studia biologiczne i przyrodnicze jest Politechnika Białostocka. Tutaj znajdziecie:

  • Biologia- studia I i II- stopnia (stacjonarne i niestacjonarne). Specjalność: Biotechnologia w przetwórstwie rolno- spożywczym;
  • Ekoinżynieria;
  • Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska;
  • Inżynieria rolno- spożywcza i leśna;
  • Inżynieria środowiska;
  • Ochrona środowiska. Specjalności: Ekoinżynieria, Kształtowanie środowiska;
  • Leśnictwo. Specjalność: Gospodarowanie na obszarach przyrodniczo cennych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować