Studia biologiczne w Łodzi

Studia biologiczne w Łodzi

Studia biologiczne w Łodzi

Największy wybór studiów

biologicznych w Łodzi

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne Łódź | woj. łódzkie

Gdyby nie biologia, to świat stałby w miejscu, wirusy pożerałyby nas, a bakterie zjadały nasze pożywienie - i w efekcie nas. Studia biologiczne są niezwykle cenne – uczą, jak żyć z innymi organizmami żywymi, jakie mechanizmy sterują światem przyrody i przede wszystkim jak organizm człowieka powinien funkcjonować. W Łodzi studia biologiczne mają niezwykle użytkowy wymiar, oscylują wokół nauk praktycznych, czyli biotechnologii, biogospodarki, genetyki. Dzięki biologom świat przyrody staje się nam bliski, umiemy chronić środowisko, jak i walczyć ze szkodnikami.

O przydatności biologów w życiu moglibyśmy wiele napisać, jednak myślę, że osoby poszukujące informacji o studiach biologicznych już wiedzą, czy są przekonane, że bez biologów świat byłby jednym wielkim zagrożeniem. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z konkretnymi informacjami na temat kierunków studiów biologicznych w Łodzi i możliwości, jakie daje nam ich ukończenie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W ŁODZI

SORTOWANIE:

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W ŁODZI

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne w Łodzi

Rekrutacja na studia biologiczne przebiega bez dodatkowych egzaminów wstępnych wystarczy dobrze zdać maturę. My trzymamy za wszystkich zdających biologię, czy chemię, kciuki, to te przedmioty królują w rekrutacyjnych statystykach. Polecamy również zająć się matematyką, której wynik nie powinien się ociągać gdzieś z tyłu. Wszystkie przedmioty ścisłe są mile widziane, które konkretnie należy zdać, by dostać się na konkretny kierunek to należy sprawdzić. Miejsc na uczelniach publicznych jest sporo, gdyż absolwenci studiów biologicznych są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie – przemyśle farmaceutycznym, żywieniowym, czy ekologicznym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE NIESTACJONARNE W ŁODZI

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

B
C
M
N
Z

Praca po studiach biologicznych w Łodzi

Studia biologiczne dają spore możliwości absolwentom – przede wszystkim w laboratoriach, koncernach żywieniowych i farmaceutycznych, jak i w szkołach w roli nauczyciela przyrody. Dzięki dyplomowi ukończenia biotechnologii i genetyki macie szansę na zatrudnienie się w wielkich firmach kosmetycznych czy np. w zoo, gdzie często prowadzone są różnego rodzaju badania komórek, czy też badania związane z ochroną środowiska. Równie mile widziani są absolwenci biologii w urzędach miejskich w wydziale ochrony środowiska. Biolodzy czuwają nad bezpieczeństwem naszej planety ziemi.

Liczne ruchy ekologiczne także potrzebują wsparcia swoich szeregów. Praca biologa często wiąże się z wyjazdami, projektami badawczymi, czy niebezpiecznymi wyjazdami w poszukiwaniu nowych bakterii i wirusów. Zarobki biologów mają tak duży rozstrzał, że nie jesteśmy w stanie Wam przybliżyć średniej wysokości płac. Jeśli już dziś wiecie, w jakim miejscu moglibyście w przyszłości pracować, to sprawdźcie, jaki kierunek kształcenia najlepiej obrać i przekonajcie się, czy macie szansę przedrzeć się do tego niezwykle intrygującego i potrzebnego zawodu. 

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA BIOLOGICZNE

Uniwersytet Łódzki zaprasza zainteresowanych dziedziną biologii na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie prowadzone są studia:

 • Biologii (w kierunku nauczycielskim) – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Biomonitoring (nowość!) – studia I stopnia, stacjonarne
 • Biotechnologia (w specjalnościach: medyczna, mikrobiologiczna i roślinna) – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Genetyka – studia II stopnia, stacjonarne
 • Mikrobiologia medyczna oraz immunologia i diagnostyka laboratoryjna – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Ochrona środowiska – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Międzyobszarowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze - studia I i II stopnia, stacjonarne, dla poszukujących interdyscyplinarnych możliwości kształcenia, to połączenie różnych kierunków zebranych w indywidualnym programie kształcenia, jaki realizuje student

dowiedz się więcej>

 

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Studia biologiczne w Łodzi prowadzi również Politechnika na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, gdzie nauk skupia się na technologii żywności i gospodarce, Politechnika Łódzka oferuje studia:

 • Biogospodarka – studia inżynierskie, I stopnia
 • Biotechnologii – studia inżynierskie, I stopnia, II stopnia i III, stacjonarne i niestacjonarne
 • Biotechnologia środowiska – studia inżynierskie I stopnia
 • Technologia Żywności i Żywienie Człowieka – studia inżynierskie, I stopnia, II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • Technologia Kosmetyków – studia II stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej>

 

Łódź może się pochwalić szeroką ofertą uczelni prywatnych, które prowadzą studia biologiczne, głównie zajmują się one kosmetologią i dietetyką. Polecamy przyjrzeć się ofertom Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Społecznej Akademii Nauk czy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, która prowadzi kierunek ochrony środowiska.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)