Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Największy wybór studiów

biologicznych w Kielcach

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Biologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Dietetyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Ochrona środowiska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Odnawialne źródła energii stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Rolnictwo ekologiczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach

Chcesz zostać biologiem lub przyrodnikiem? Zgłoś się w terminie rekrutacji na studia biologiczne i przyrodnicze do Kielc. Zdaj maturę z biologii i dodatkowego przedmiotu ścisłego (wybierz go zgodnie z zaleceniami rekrutacyjnymi danego kierunku), i zgłoś swoją kandydaturę na studiach. W ramach konkursu komisja rekrutacyjna wybiera najlepszych kandydatów przedstawiających najładniejsze wyniki z matur.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach?

Studia biologiczne pomogą Wam poznać naturę człowieka i świat zwierząt - makro i mikroorganizmy, które ze sobą współgrają i budują nasz świat. Podczas nauki stale będziecie odkrywać tajemnice istnienia. Biologia opisuje prawidłowości funkcjonowania wszystkich organizmów, ale najciekawsze podczas nauki są przypadki badawcze, na które wciąż nie odnaleziono odpowiedzi.

Praca w laboratorium połączona z pracą w terenie pomoże Wam zdobyć wiedzę biologiczną i zdobyć odpowiednie narzędzia, by ją wykorzystać. Studia przyrodnicze są niezwykle potrzebne, bowiem przygotowują przyszłych ekologów, technologów do pracy na rzecz zdrowego i naturalnego rozwoju ludzi i zwierząt. 

To na studiach przyrodniczych dowiecie się co tak właściwie ludzie sami sobie zafundowali pod względem zmian klimatycznych i zagrożeń, jakie czyhają na nas ze strony przyrody - tajfuny, sztormy nie do opanowania, lawiny, powodzie - mamy na nie bezpośredni wpływ.

Jaki? Tego właśnie dowiecie się na studiach biologicznych i przyrodniczych, podczas których zdobędziecie nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, które wykorzystacie w swoim przyszłym zawodzie. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów biologicznych i przyrodniczych możecie wybrać w Kielcach.

 

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych

Gdzie możesz pracować po studiach biologicznych i przyrodniczych? W miejscach gdzie cierpliwość jest opłacana złotem, czyli w laboratoriach biologicznych. Będziecie badać różnego rodzaju mikroorganizmy, bakterie, wirusy, opracowywać nowe lekarstwa, bądź poszukiwać przyczyny zanieczyszczenia środowiska.

W zależności od obranej specjalności możecie znaleźć pracę w wybranym laboratorium - kosmetycznym, medycznym, farmakologicznym czy środowiskowym. Biolodzy są również zatrudniania w ogrodach botanicznych, parkach ZOO, czy w ogrodnictwie. Wiedza i umiejętności biologów przydają się również w rolnictwie i projektowaniu, ochronie upraw.

Jeśli zdecydujecie się na realizację specjalizacji nauczycielskiej to po studiach będziecie mogli starać się o posadę nauczyciela biologii. Biolodzy potrzebni są również w zakładach rolniczych i instytucjach badających procedurę chowu zwierząt, w rzeźniach, jak i w gospodarstwach rolnych, zajmujących się produkcją produktów odzwierzęcych.

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYETET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach możecie podjąć studia biologiczne w ramach kierunków:

  • Biologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: biologia medyczna z elementami diagnostyki i biologia ogólna lub biologia środowiskowa
  • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: biotechnologia medyczna, biotechnologia przemysłowa, chemia w biotechnologii
  • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: kształtowanie środowiska, ochrona atmosfery
  • rolnictwo ekologiczne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: podstawy biologii i agrotechniki roślin, zielarstwo

dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)