Filologia angielska - Gorzów Wielkopolski

Filologia angielska - Gorzów Wielkopolski

Studia na kierunku filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    19.07.2023

    Filologia angielska - studia Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

    Czasy, kiedy poprawne operowanie językiem łacińskim było przepustką do nawiązania kontaktu z niemal każdym obywatelem świata już dawno minęły. Obecnie, kiedy łacina została wyparta przez angielszczyznę, coraz więcej osób pragnie osiągnąć poziom ekspercki w operowaniu tym najbardziej uniwersalnym językiem. Najlepszym sposobem na pozyskanie fachowej wiedzy jest oczywiście podjęcie studiów na Filologii angielskiej, a Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim stwarza taką możliwość.

    Filologia angielska - Gorzów Wielkopolski
    Studia na kierunku filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Każdego roku chęć podjęcia Filologii angielskiej skłania ogromną liczbę kandydatów do złożenia swojej aplikacji na wybranej uczelni. Dodatkową zachętą często okazują się przyszłościowe perspektywy na kształtowanie własnej kariery zawodowej, co czyni Filologię angielską jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji edukacyjnych.

     

    Filologia angielska należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 13,9 tys. kandydatów (o 836 więcej niż rok wcześniej).
     

    Czego się nauczysz na studiach

    Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim to jedyna uczelnia w tym mieście, która na tę chwilę oferuje możliwość podjęcia Filologii angielskiej. Wybierając ją na miejsce zgłębiania wiedzy i umiejętności kierunkowych zyskujesz pewność, że nauczysz się prawidłowej wymowy, pisowni i gramatyki angielskiej oraz poznasz zagadnienia historyczne i kulturowe, o których prawdopodobnie nie miałeś dotychczas pojęcia. Siatkę studiów na Filologii angielskiej tworzą między innymi następujące przedmioty:

    • język łaciński,
    • lektorat języka obcego,
    • kultura języka polskiego,
    • ochrona własności intelektualnej,
    • fonetyka,
    • wstęp do językoznawstwa,
    • historia literatury amerykańskiej.

     

    Dla kogo te studia

    Filologia angielska nie bez powodu przyciąga głównie miłośników nauk humanistycznych i społecznych, posiadających ponadprzeciętne uzdolnienia do nauki języków i doskonalenia swoich kompetencji interpersonalnych. Właśnie tacy kandydaci są docelową grupą, do której kierowany jest program edukacyjny, obowiązujący na opisywanym kierunku. Jeżeli język polski i angielski od zawsze były twoimi ulubionymi przedmiotami szkolnymi, lubisz historię, interesujesz się psychologią i socjologią, a ponadto związanie przyszłości z karierą zawodową kształtowaną przez nauki filologiczne to spełnienie twoich marzeń, bez wahania aplikuj na Filologię angielską w Gorzowie Wielkopolskim, pamiętając o szerokim gronu konkurencji!

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim

    Żeby dostać się na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Filologia angielska, musisz przede wszystkim dobrze poznać wymagania, jakie stawia przed tobą uczelnia. Tylko w ten sposób zdołasz im sprostać. Większość polskich uczelni, które posiadają w kanonie oferowanych kierunków Filologię angielską, wymaga od kandydatów zdawania matury z kilku kluczowych przedmiotów. Najczęściej są nimi: język polski, język obcy nowożytny, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Pamiętaj, że wymagania mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać zmianom na przestrzeni czasu. Bieżące ustalenia rekrutacyjne znajdziesz na stronie internetowej swojego ośrodka akademickiego.

    Jak wyglądają studia na kierunku Filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim

    Większość ośrodków akademickich stara się stworzyć studentom komfortowe warunki edukacji poprzez zaoferowanie możliwości dwojakiego podjęcia każdego z kierunków. Dlatego też Filologię angielską możesz rozpocząć w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego, w zależności od swoich własnych preferencji i planów na najbliższą przyszłość.

    Decydując się na studia w trybie dziennym, zobowiązujesz się do zagospodarowania wystarczającej ilości czasu na regularne uczestnictwo w zajęciach i wykładach, które będą się odbywać w trakcie pięciu dni roboczych w tygodniu. Dzięki regularności wynikającej z systematycznego kształcenia, unikniesz trudów związanych z koniecznością zgłębiania dużych porcji materiału w krótkim czasie.

    Studia w trybie niestacjonarnym są prawdziwym wyzwaniem – mają bowiem charakter weekendowych zjazdów, podczas których studenci stają przed obowiązkiem całodziennej nauk. Jednak niewątpliwą zaletą tego wyboru jest szansa na zapewnienie sobie wolnego tygodnia roboczego, który możesz zagospodarować na przykład na pracę. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, dobrze się zastanów. Wprawdzie nie wpłynie on w żaden sposób na twoje szanse zawodowe, jednak dzięki niemu zorganizujesz swój czas w roku akademickim w sposób najbardziej korzystny.

     

    Program studiów

    Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Filologia angielska nie uczy jedynie sprawnego operowania językiem angielskim, ale również daje wiele informacji na temat historii, kultury oraz literatury anglojęzycznych obszarów. Dlatego każdy z absolwentów tego kierunku staje się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie.

    Program studiów, obowiązujący na Filologii angielskiej, zawiera w sobie głównie przedmioty humanistyczne, jednak nie jest pozbawiony wielu dziedzin społecznych. Tym sposobem jako absolwent staniesz się kompetentnym filologiem, zdolnym do podjęcia współpracy grupowej oraz nawiązywania i utrzymywania długotrwałego kontaktu z klientem zagranicznym.

    Ile trwają studia na kierunku Filologia angielska

    Znaczna większość kierunków studiów pierwszego stopnia, które opierają swoje główne założenia na naukach humanistycznych i przedmiotach z zakresu językoznawstwa, zostaje zwieńczona zdobyciem przez każdego z absolwentów dyplomu z tytułem licencjata. Podobnie jest z Filologią angielską. Cykl edukacji na pierwszym stopniu trwa trzy lata, jednak na tym nie kończą się możliwości oferowane przez ten kierunek.

    Studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku Filologia angielska odpowiadają na potrzeby licencjonowanych filologów, chcących kontynuować kształcenie i doskonalenie swoich kompetencji. Zdobycie tytułu magistra zajmie każdemu studentowi dwa lata.

    Jaka praca po studiach na kierunku Filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim

    Nie ulega wątpliwości, że kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim powstały po to, aby umożliwić absolwentom rozwój osobisty w określonym przez siatkę studiów zakresie w celu zyskania szansy na przyszłościowe ukształtowanie swojej drogi zawodowej. Filologia angielska wyróżnia się tym, że oferuje wiele różnych specjalności, które skupiają edukację studenta na konkretnych zagadnieniach z obszaru określonej tematyki. Decydując się na zgłębianie danej specjalności, przygotowujesz się do pełnienia określonej roli zawodowej.

    Absolwenci Filologii angielskiej na specjalności nauczycielskiej bez trudu odnajdą się w pracy dla różnorakich placówek oświatowych. Nauczanie w przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych oraz prywatnych i publicznych szkołach językowych będzie doskonałą opcją, jeśli aspirujesz do miana ulubionego nauczyciela większości swoich uczniów.

    Kolejną alternatywą w kwestii zatrudnienia wynikającego ze specjalności jest translatoryka. Studia w optymalny sposób przygotują cię do podjęcia pracy we wszelkiego rodzaju placówkach, których specyfika opiera się na wykonywaniu tłumaczeń dokumentów, czy też tekstów użytkowych na potrzeby dziennikarstwa. Po wykonaniu odpowiednich kursów dokształcających, kariera tłumacza przysięgłego stanie przed tobą otworem.

    Najbardziej ambitni będą mogli założyć własną szkołę językową, biuro tłumaczeń lub agencję pośredniczącą w kontakcie z klientami zagranicznymi. Jedynym warunkiem, jaki powinieneś spełnić otwierając własną firmę, będzie oryginalny pomysł na ukształtowanie swojej przyszłości.

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim

    Uczelnia w Gorzowie Wielkopolskim, która proponuje przyszłym kandydatom możliwość podjęcia Filologii angielskiej, stawia sobie za cel wykształcenie kompetentnych specjalistów, którzy na współczesnym rynku pracy wykażą się nie tylko doskonałymi referencjami, wynikającymi z kompetencji nabytych na studiach, ale również pasją do dalszego zgłębiania zagadnień filologicznych. Jako że pewnych predyspozycji nie da się nabyć, przed aplikacją na opisywany kierunek zastanów się, czy:

    • Jesteś pasjonatem przedmiotów humanistycznych?
    • Posiadasz wyjątkowe uzdolnienia, które pozwalają ci na szybką naukę języków?
    • Interesujesz się kulturą państw anglojęzycznych?

     

    Jeżeli tak, to zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad przejściem przez wszystkie procedury kwalifikacyjne obronną ręką, pokonując nawet najlepszych konkurentów. Odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań do zdawania rozszerzonego egzaminu maturalnego z języka polskiego, angielskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie wysokiego wyniku, dlatego nie powinieneś zostawiać ewentualnych powtórek na ostatnią chwilę.

    Najwybitniejsi mogą wziąć udział w olimpiadach ogólnopolskich na przykład z wiedzy o językach, czy historii. W ten sposób nie tylko sprawdzą swoje zdolności rywalizacyjne, ale przede wszystkim zyskają szansę na pierwszeństwo w wyborze dowolnego kierunku humanistycznego.

     

    Proces rekrutacji

    Aby zgłosić chęć podjęcia Filologii angielskiej w Gorzowie Wielkopolskim i jednocześnie uzupełnić profil kandydata o wynik starcia z egzaminem dojrzałości, należy odszukać na stronie internetowej danej uczelni formularza zatytułowanego „elektroniczna rejestracja kandydatów” lub w podobny sposób. Po otrzymaniu pozytywnego werdyktu uczelni w kwestii twojego przyjęcia na studia, zadbaj o dostarczenie wszystkich dokumentów w terminie, żeby uniknąć skreślenia z listy studentów. Przygotuj:

    • fotografię do legitymacji studenckiej,
    • dowód osobisty,
    • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
    • wypełniony formularz aplikacyjny.

     

    STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

    kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

    studia w Gorzowie Wielkopolskim

     

    FILOLOGIA ANGIELSKA - ważne informacje

    filologia angielska studia

    filologia angielska studia online

    studia filologiczne w Gorzowie Wielkopolskim

    studia filologiczne w Polsce

    zasady rekrutacji na studia

    Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia angielska w Gorzowie Wielkopolskim

    Chcąc podjąć studia filologicznewarto zapoznać się ze szczegółowymi procedurami rekrutacyjnymi, aby w sposób odpowiedzialny i w pełni świadomy podejść do procesu rekrutacji. Tak samo ważne jest utwierdzenie się w przekonaniu, że dany kierunek jest tym najlepszym. Opinie studentów mogą okazać się pomocne.

    Magdalena, studentka trzeciego roku Filologii angielskiej w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

    „Rozpoczęcie kierunku filologicznego, dzięki któremu poszerzę swoje kompetencje w dziedzinie najbardziej uniwersalnego języka świata, było dla mnie spełnieniem marzeń. Kiedy zapoznałam się z ofertą edukacyjną Filologii angielskiej w Gorzowie Wielkopolskim wiedziałam, że to studia skrojone na miarę moich potrzeb.”

    Popularne kierunki filologiczne w Gorzowie Wielkopolskim

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
    • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
    • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
    • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
    • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
    • Drzwi otwarte Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski