Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie szczecińskiej psychologii, powinieneś upewnić się, że jest to kierunek dla ciebie. Psychologia, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie zapewni ci możliwości wnikania w ludzki umysł, przewidywania każdej myśli i zachowania drugiego człowieka, a raczej rozwinie empatię, ułatwi zrozumienie różnych życiowych sytuacji, zaoferuje konkretne narzędzia, umożliwiające świadczenie specjalistycznej pomocy, a także uposaży w niezbędną wiedzę o budowie mózgu i układu nerwowego, a także pewnych patologii wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania tych układów, które mają wpływ na emocjonalność i zachowania. Psychologia to ciężka praca nad interdyscyplinarnymi zagadnieniami, która daje ogromną ilość satysfakcji i rozwija na różnych szczeblach funkcjonowania międzyludzkiego.
Jeśli lubisz przedmioty humanistyczne, interesują cię nauki społeczne, chciałbyś poznawać naturę człowieka zdrowego i chorego, a także sukcesywnie zgłębiać techniki udzielania fachowej pomocy, która może przyczynić się do polepszenia jakości życia klienta, a nawet odwieść go od próby popełnienia samobójstwa, to zgłoś swoją kandydaturę na psychologię w Szczecinie. Być może będzie to strzał w dziesiątkę.
Zapisy na studia
Aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia psychologii w Szczecinie, pierwszym krokiem jest odnalezienie strony internetowej wybranej uczelni. Następnie należy uzupełnić zamieszczony na stronie formularz swoimi danymi osobowymi oraz wynikami uzyskanymi na maturze, a także uiścić opłatę rekrutacyjną. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji w sprawie zakwalifikowania na studia, należy dostarczyć następujące dokumenty w odgórnie ustalonym terminie:
-
dowód osobisty,
-
fotografię do legitymacji,
-
świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
-
formularz pobrany ze strony internetowej uczelni.