Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia polska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia polska jest ocena na dyplomie.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filmoznawstwo i kultura mediów brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filmoznawstwo i kultura mediów jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wiedza o teatrze brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Bałkanistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Bałkanistyka jest ranking ocen na dyplomach ukończenia studiów I stopnia.
Rekrutacja na studia w języku angielskim opisana tutaj.
Studia bohemistyczne w Instytucie Filologii Słowiańskiej to nie tylko nauka języka czeskiego i poznanie czeskiej literatury. To także zgłębianie kultury i historii Czech, interesujące spotkania z wybitnymi uczonymi i artystami, szansa uczestnictwa w Kołach naukowych i idziału w konferencjach studenckich oraz możliwość stypendiów i staży zagranicznych. Absolwenci poznańskiej bohemistyki z łatwością znajdują zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i turystycznych, firmach a nawet placówkach dyplomatycznych. Uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku pracy sprzyjają specjalizacje wzbogacające program studiów oraz praktyki zawodowe.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia czeska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia: filologia czeska jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów licencjackich.
Studia serbistyczne w Instytucie Filologii Słowiańskiej to nie tylko nauka języka serbskiego i poznanie serbskiej literatury. To także zgłębianie kultury i historii Serbii, interesujące spotkania z wybitnymi uczonymi i artystami, szansa uczestnictwa w Kołach naukowych i idziału w konferencjach studenckich oraz możliwość stypendiów i staży zagranicznych. Absolwenci poznańskiej serbistyki z łatwością znajdują zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i turystycznych, firmach a nawet placówkach dyplomatycznych. Uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku pracy sprzyjają specjalizacje wzbogacające program studiów oraz praktyki zawodowe.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia serbska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia serbska jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów licencjackich.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia klasyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia klasyczna jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów dla absolwentów studiów I stopnia tego samego lub pokrewnego kierunku ze znajomością języka łacińskiego na poziomie umożliwiającym lekturę tekstów oryginalnych ze słownikiem.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Studia śródziemnomorskie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Studia śródziemnomorskie jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Polonistyczno-filozoficzne studia nauczycielskie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia polska jako obca mogą uczestniczyć kandydaci niebędący obywatelami polskimi lub posiadających obywatelstwo polskie, lecz zamieszkujących stale poza Polską. Rekrutacja odbywa się na podstawie złożenia wymaganych dokumentów do wypełnienia limitu miejsc.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Media interaktywne i widowiska jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Polacy i Niemcy w Europie jest ranking ocen na dyplomach ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie co najmniej b1.
Kierunek prowadzony w języku angielskim. Unikatowy kierunekoferujący studentom nie tylko naukę dwóch języków bałkańskich, lecz także zapoznanie się z literaturą, historią i kulturą Półwyspu Bałkańskiego. Absolwenci poznańskiej bałkanistyki z łatwością znajdują zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i turystycznych, firmach a nawet placówkach dyplomatycznych. Uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku pracy sprzyjają specjalizacje wzbogacające program studiów oraz praktyki zawodowe.
Studia I stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Central european and balkan studies jest złożenie wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.
Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Literatura powszechna jest ranking ocen na dyplomach ukończenia studiów pierwszego stopnia.
INTRODUCTION
Our Institute offers a unique graduate programme in Mediterranean Studies (first launched in the academic year of 2014/2015) intended for both foreign and Polish students. All courses are taught in English.
WHO SHOULD APPLY AND WHY?
The applicant should hold an undergraduate degree (B.A. or equivalent) in arts, philology or social sciences, with a very good command of English. Modelled on world-class degree programs, Mediterranean Studies offers a unique combination of interdisciplinary theory and practice as well as provides opportunities for gaining hands-on experience in culture tourism.
Mediterranean Studies is intended for all those willing to extend their knowledge about cultural identity of contemporary Europe and its heritage rooted in ancient Greco-Roman tradition. A better understanding of Europe will help students extend their acquired skills to multiple culture-related specialisms, such as media, tourism, international relations, and increase their employment prospects. Mediterranean Studies is the key to Europe! After completing the degree programme, graduate students will be ready to undertake research and enter PhD studies in culture science, classical philology or other subjects in humanities.
Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
MIĘDZYDZIEDZINOWE STUDIA INDYWIDUALNE wpisują się w koncepcję liberal education, opierającą się na przekraczaniu wąskich granic specjalności oraz na pełnym rozumieniu języka i celów badawczych różnych dyscyplin naukowych.
Studenci uczący się w systemie MIĘDZYDZIEDZINOWE STUDIA INDYWIDUALNE przyjmowani są na uczelnię w toku oddzielnej rekrutacji – jest to bowiem oferta skierowana do nieco węższego grona osób – szczególnie ciekawych świata, o zainteresowaniach wykraczających daleko poza program nauczania jednego kierunku uniwersyteckiego. Rozmowa kompetencyjna odbywa się na początku lipca. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na Portalu Kandydata UAM – https://rekrutacja.amu.edu.pl/Strona/Kierunki/Lista/Lista. Ci, którzy zwycięsko przejdą przez rozmowę kompetencyjną, otrzymują naukowego opiekuna – tutora. Wraz z nim opracowują szczegółowy plan studiów, dobierając zgodnie ze swoimi zainteresowaniami przedmioty z różnych kierunków. To wspólne wytyczenie naukowej ścieżki sprzyja odbudowaniu zagubionej nieco w systemie masowego kształcenia delikatnej więzi pomiędzy „mistrzem” i „uczniem”. Daje też studentowi możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego i umiejętności szerokiego patrzenia oraz przełamywania myślowych konwenansów i stereotypów.
Przedstawiona kandydatom oferta jest godna pozazdroszczenia, mogą bowiem łączyć przedmioty ze wszystkich kierunków wchodzących w skład MISHiS-u. Tworząc swój indywidualny plan nauki, studenci są jednocześnie słuchaczami dziewięciu wydziałów współtworzących program i mają tym samym prawo uczestniczyć we wszystkich prowadzonych na nich zajęciach. W roku akademickim 2016/2017 oferta obejmowała 62 kierunki i specjalności. Bieżąca lista kierunków i specjalności jest dostępna na stronie MISHiS – http://mishis.amu.edu.pl/organizacja-studiow/wydzialy-i-kierunki-mishis/. W ramach studiów w Programie MISHiS można uzyskać więcej niż jeden tytuł licencjata oraz magistra. Studenci MISHiS mają prawo do uczęszczania i uzyskiwania zaliczeń na wszystkich zajęciach prowadzonych na kierunkach i specjalnościach funkcjonujących w ramach Programu.
Studia bułgarystyczne w Instytucie Filologii Słowiańskiej to nie tylko nauka języka bułgarskiego i poznanie bułgarskiej literatury. To także zgłębianie kultury i historii Bułgarii, interesujące spotkania z wybitnymi uczonymi i artystami, szansa uczestnictwa w Kołach naukowych i idziału w konferencjach studenckich oraz możliwość stypendiów i staży zagranicznych. Absolwenci poznańskiej bułgarystyki z łatwością znajdują zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i turystycznych, firmach a nawet placówkach dyplomatycznych. Uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku pracy sprzyjają specjalizacje wzbogacające program studiów oraz praktyki zawodowe.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filolgia: specjalność bułgarska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia: filologia bułgarska jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów I stopnia.
Studia kroatystyczne w Instytucie Filologii Słowiańskiej to nie tylko nauka języka chorwackiego i poznanie chorwackiej literatury. To także zgłębianie kultury i historii Chorwacji, interesujące spotkania z wybitnymi uczonymi i artystami, szansa uczestnictwa w Kołach naukowych i idziału w konferencjach studenckich oraz możliwość stypendiów i staży zagranicznych. Absolwenci poznańskiej bohemistyki z łatwością znajdują zatrudnienie w instytucjach kulturalnych i turystycznych, firmach a nawet placówkach dyplomatycznych. Uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku pracy sprzyjają specjalizacje wzbogacające program studiów oraz praktyki zawodowe.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Filologia: filologia chorwacka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia: filologia chorwacka jest ranking ocen na dyplomie ukończenia studiów licencjackich.
Polecam slawistykę nastawioną na Bałkany. Ciekawa przygoda, przyjazna atmosfera w Instytucie.
Wiele ciekawych zajęć rozwijających moje zainteresowania
Bardzo przyjazny Wydział
Polecam wydział i kierunki studiów. Ukończyłem dawno,ale dziś ewoluuje. Siostra studiuje. Warto!
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: