Central European and Balkan studies

Central European and Balkan studies

Central European and Balkan studies - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Co tak naprawdę wiemy o kontynencie, którego jesteśmy częścią? Europa składa się z 46 państw, których polityka i gospodarka kształtująca się na przestrzeni wieków wzajemnie na siebie wpływały. Liczne konflikty zbrojne powodowały rozpady, a także powstawanie nowych państw i regionów geograficznych. Zaskakująca różnorodność kulturowa i polityczna panująca w każdym miejscu świata może powodować niemały zawrót głowy. Kraje oddzielone jedynie umowną granicą rządzą się całkowicie różnymi prawami. Jesteś przekonany, że znajomość historii świata, kultur poszczególnych państw i języków tam obowiązujących są kluczowe w perspektywie zdobycia zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach? Chciałbyś poszerzyć grono znajomych, a co często za tym idzie, cennych kontaktów biznesowych mogących zaprocentować w przyszłości? Z łatwością przychodzi ci przyswajanie historii, a znajomi nazywają poliglotą? Nie wiesz, na jaki odłam filologii się zdecydować? Studia na kierunku Central European and Balkan studies mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!   
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się jako student na kierunku Central European and Balkan studies? Mogłoby się wydawać, że wszystkie studia filologiczne to jedynie nudne wkuwanie niezbyt potrzebnej w życiu zawodowym teorii. Na tym kierunku oczywiście również nie ominiesz wykładów teoretycznych, jednak będą one bazą pod praktykę, którą także przyswoisz. Posiądziesz rozległą wiedzę historyczną obejmującą swoim zasięgiem wszystkie państwa Europy, poznasz ich literaturę, politykę i gospodarkę. Dowiesz się, w którym miejscu świata znane ci gesty mogą zostać odebrane jako zaproszenie do bójki. Bez problemu porozumiesz się z przedstawicielami dowolnego państwa Europy podczas spotkań biznesowych, czy prywatnych. Przygotuj się na solidną naukę języka angielskiego - studia na tym kierunku są w całości po angielsku. Jako, że studia zostały uzupełnione o moduły przedmiotów z zakresu komunikacji międzykulturowej w turystyce, bez obaw wybierzesz się na wymarzone wakacje w dowolne miejsce Europy.
 
Praca po studiach
Gdzie zdobędziesz zatrudnienie po studiach na kierunku Central European and Balkan studies? We wszystkich instytucjach kulturowych, dla których twoja wiedza z zakresu literatury, kultury, polityki i gospodarki uropejskiej okaże się cenna. Zatrudnisz się w muzeach i domach kultury. Jeśli myśl o dzieleniu się zdobytą wiedzą z innymi jest ci najbliższa, będziesz mógł pójść ściężką edukacji zostając nauczycielem. Z otwartymi ramionami przyjmą cię radiowcy chcący wzbogacić swoją audycję o rzetelną wiedzę historyczną. Twoje umiejętności zdobyte na studiach będą nieocenione w pracy w międzynarodowych korporacjach zajmujących się handlem i turystyką Europy. Biura podróży, linie lotnicze, hotele, biura informacji turystycznej również szeroko się przed tobą otworzą. 

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W toku rekrutacji na studia na kierunku Central European and Balkan studies na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: język polski, język obcy, historia, geografia. Ponadto w toku rekrutacji kandydat musi wykazać się dokumentem potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Central European and Balkan studies

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • komunikacji językowej z obywatelami Europy
 • literatury państw europejskich
 • historii, polityki i gospodarki Europy
 • prowadzenia działań biznesowych 

Jak wyglądają studia na kierunku Central European and Balkan studies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek Central European and Balkan studies można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami filologicznymi i kulturoznawczymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku Central European and Balkan studies będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 • English for Teaching and Academic Purposes – basic
 • Contemporary Foreign Language
 • European Ancient Literature - selected problems

Studenci, którzy aplikują na ten interesujacy kierunek poznają także kulturę, historię i obyczaje wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Półwyspu Bałkańskiego.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku Central European and Balkan studies wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz swoje zdolności językowe i osiągniesz poziom zaawansowany z języka angielskiego, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Ponadto, studenci dowiedzą się w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literackie. Co więcej, zdobędziesz kompetencje z obszaru komunikacji i negocjacji biznesowej oraz nauczysz się zarządzania różnorodnymi aspektami turystyki kulturowej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku Central European and Balkan studies będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Central European and Balkan studies

Absolwent kierunku Central European and Balkan studies znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • biurach podróży
 • liniach lotniczych
 • biurach tłumaczeń
 • hotelach
 • międzynarodowych korporacjach
 • branży związanej z handlem na obszarze Europy

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

Komentarze (0)