Central European and Balkan studies

Central European and Balkan studies

Central European and Balkan studies - kierunek studiów

Co tak naprawdę wiemy o kontynencie, którego jesteśmy częścią? Europa składa się z 46 państw, których polityka i gospodarka kształtująca się na przestrzeni wieków wzajemnie na siebie wpływały. Liczne konflikty zbrojne powodowały rozpady, a także powstawanie nowych państw i regionów geograficznych. Zaskakująca różnorodność kulturowa i polityczna panująca w każdym miejscu świata może powodować niemały zawrót głowy. Kraje oddzielone jedynie umowną granicą rządzą się całkowicie różnymi prawami. Jesteś przekonany, że znajomość historii świata, kultur poszczególnych państw i języków tam obowiązujących są kluczowe w perspektywie zdobycia zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach? Chciałbyś poszerzyć grono znajomych, a co często za tym idzie, cennych kontaktów biznesowych mogących zaprocentować w przyszłości? Z łatwością przychodzi ci przyswajanie historii, a znajomi nazywają poliglotą? Nie wiesz, na jaki odłam filologii się zdecydować? Studia na kierunku Central European and Balkan studies mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!   
 
Czego nauczysz się jako student na kierunku Central European and Balkan studies? Mogłoby się wydawać, że wszystkie studia filologiczne to jedynie nudne wkuwanie niezbyt potrzebnej w życiu zawodowym teorii. Na tym kierunku oczywiście również nie ominiesz wykładów teoretycznych, jednak będą one bazą pod praktykę, którą także przyswoisz. Posiądziesz rozległą wiedzę historyczną obejmującą swoim zasięgiem wszystkie państwa Europy, poznasz ich literaturę, politykę i gospodarkę. Dowiesz się, w którym miejscu świata znane ci gesty mogą zostać odebrane jako zaproszenie do bójki. Bez problemu porozumiesz się z przedstawicielami dowolnego państwa Europy podczas spotkań biznesowych, czy prywatnych. Przygotuj się na solidną naukę języka angielskiego - studia na tym kierunku są w całości po angielsku. Jako, że studia zostały uzupełnione o moduły przedmiotów z zakresu komunikacji międzykulturowej w turystyce, bez obaw wybierzesz się na wymarzone wakacje w dowolne miejsce Europy.
 
Gdzie zdobędziesz zatrudnienie po studiach na kierunku Central European and Balkan studies? We wszystkich instytucjach kulturowych, dla których twoja wiedza z zakresu literatury, kultury, polityki i gospodarki uropejskiej okaże się cenna. Zatrudnisz się w muzeach i domach kultury. Jeśli myśl o dzieleniu się zdobytą wiedzą z innymi jest ci najbliższa, będziesz mógł pójść ściężką edukacji zostając nauczycielem. Z otwartymi ramionami przyjmą cię radiowcy chcący wzbogacić swoją audycję o rzetelną wiedzę historyczną. Twoje umiejętności zdobyte na studiach będą nieocenione w pracy w międzynarodowych korporacjach zajmujących się handlem i turystyką Europy. Biura podróży, linie lotnicze, hotele, biura informacji turystycznej również szeroko się przed tobą otworzą. 

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W toku rekrutacji na studia na kierunku Central European and Balkan studies na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: język polski, język obcy, historia, geografia. Ponadto w toku rekrutacji kandydat musi wykazać się dokumentem potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Central European and Balkan studies

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • komunikacji językowej z obywatelami Europy
  • literatury państw europejskich
  • historii, polityki i gospodarki Europy
  • prowadzenia działań biznesowych 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Central European and Balkan studies

Absolwent kierunku Central European and Balkan studies znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • biurach podróży
  • liniach lotniczych
  • biurach tłumaczeń
  • hotelach
  • międzynarodowych korporacjach
  • branży związanej z handlem na obszarze Europy

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CENTRAL EUROPEAN AND BALKAN STUDIES

Komentarze (0)