NAVIGATION (IN ENGLISH) studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Navigation (in English) to niezwykle interdyscyplinarne i nowoczesne studia anglojęzyczne, których program skierowany jest do wszystkich osób zafascynowanych dalekimi morskimi podróżami i chcących związać swoją przyszłość z zawodem marynarza oraz innymi, pokrewnymi dyscyplinami.
Jako że żegluga morska i śródlądowa jest niezwykle istotnym elementem w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu oraz współpracy międzynarodowej, to prawdziwi specjaliści z tego obszaru są obecnie na wagę złota. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie ten specjalistyczny kierunek, navigation (in English), który kształci profesjonalnych pracowników statków oraz jednostek powiązanych z gospodarką morską. Jeżeli więc masz niebanalne pasje i zainteresowania i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek i przekonaj się, że studia mogą być fascynującą przygodą.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku navigation (in English)?
Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych czy technicznych. W ofercie kształcenia przewidziano wiele, niezwykle ciekawych i rozwijających zajęć i warsztatów, dzięki którym dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji poszczególnych typów statków transportowych, takich, jak : masowce, kontenerowce, tankowce, gazowce, chemikaliowce, promy, samochodowce, statki pasażerskie.
Ponadto, nauczysz się różnorodnych technik i metod stosowanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz efektywną pracą na statkach. Wszyscy studenci zdobędą specjalistyczne umiejętności i kwalifikacje oficerskie, niezbędne do pracy w żegludze morskiej. Jako że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu będziesz przygotowany do pracy na arenie międzynarodowej. Dodatkowo, uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych dwumiesięcznych praktyk studenckich, które zrealizujesz na statku wybranego typu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle nowatorskiego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronne przygotowanie do pracy na statkach oraz gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych oraz zarządzania. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zawodu oficera pokładowego na statkach morskich. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się związanie swojej przyszłości z karierą w jednostkach administracji morskiej czy służbach armatorskich.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się w branży handlowej, usługowej i produkcyjnej oraz w instytucjach klasyfikacyjnych i służbie SAR. Doskonała znajomość specjalistycznego i ogólnego języka angielskiego otworzy Ci także drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego interesującego i przyszłościowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, biologii lub fizyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAVIGATION (IN ENGLISH)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku navigation (in english)

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Morskie

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

 • Wiedza techniczna
 • znajomość budowy i konstrukcji różnego typu statków
 • doskonała znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętności praktyczne
 • umiejętność pracy zespołowej
 • zdolności menadżerskie

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NAVIGATION (IN ENGLISH) STUDIA NIESTACJONARNE

NAVIGATION (IN ENGLISH) STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NAVIGATION (IN ENGLISH) STUDIA II STOPNIA

NAVIGATION (IN ENGLISH) STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

 • Statki transportowe
 • statki pasażerskie
 • flota handlowa
 • statki badawcze
 • służby armatorskie
 • administracja morska
 • służba SAR
 • wieże wiertnicze
 • statki hydrograficzne
 • marynarz
 • oficer pokładowy
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)

Komentarze (0)