NAVIGATION (IN ENGLISH)

NAVIGATION (IN ENGLISH)

Studia na kierunku navigation (in english) możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
   Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
   Forma studiów
   Czas trwania
   Politechnika Morska w Szczecinie

   Politechnika Morska w Szczecinie

   Navigation stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 4 lata • 1,5 roku
   forma: stacjonarne, niestacjonarne

   Specjalności na kierunku navigation

   NAVIGATION (IN ENGLISH) studia – kierunek studiów

   Studia na kierunku Navigation (in English) to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

   Studia na kierunku navigation (in english)
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
   Poziom studiów studia I i II stopnia
   Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

   Uczelnie

   Studia na kierunku navigation (in english) możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | navigation (in english) - uczelnie >

   Wymagania

   W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku navigation (in English) najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, chemia, geografia, informatyka, język obcy, język polski.

   *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Navigation (in English):

   • chemia,
   • fizyka i astronomia,
   • fizyka,
   • geografia,
   • matematyka,
   • informatyka,
   • język obcy,
   • język polski.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   NAVIGATION (IN ENGLISH) - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

   Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku navigation (in English)?

   Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych czy technicznych.
   W ofercie kształcenia przewidziano wiele, niezwykle ciekawych i rozwijających zajęć i warsztatów, dzięki którym dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji poszczególnych typów statków transportowych, takich, jak : masowce, kontenerowce, tankowce, gazowce, chemikaliowce, promy, samochodowce, statki pasażerskie.
   Ponadto, nauczysz się różnorodnych technik i metod stosowanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz efektywną pracą na statkach. Wszyscy studenci zdobędą specjalistyczne umiejętności i kwalifikacje oficerskie, niezbędne do pracy w żegludze morskiej.
   Jako że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu będziesz przygotowany do pracy na arenie międzynarodowej. Dodatkowo, uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych dwumiesięcznych praktyk studenckich, które zrealizujesz na statku wybranego typu.
    
   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
   • Wiedza techniczna
   • znajomość budowy i konstrukcji różnego typu statków
   • doskonała znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • umiejętności praktyczne
   • umiejętność pracy zespołowej
   • zdolności menadżerskie

   Jak wyglądają studia na kierunku navigation (in English)?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek navigation (in English) można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na pierwszą opcję będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i geograficznych.

    

   Studia na kierunku Navigation (in English) możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku navigation (in English), zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, geograficznych oraz dowiesz się więcej na temat gospodarki morskiej, branży transportowej czy relacji gospodarczych z innymi państwami. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • SHIP CONSTRUCTION AND STABILITY
   • MACHINE CONSTRUCTION AND ENGINEERING GRAPHICS
   • MATHEMATICS

    

   3. Nabywane umiejętności

   Ze względu na praktyczny wymiar studiów na powyższym kierunku, będziesz miał okazje wykształcić szereg cennych kompetencji zawodowych. W ramach licznych warsztatów. Jako student nauczysz się podstaw zarządzania w żegludze krajowej i międzynarodowej, a także na statkach handlowych.

   Ponadto zdobędziesz zdolności z zakresu pilotażu morskiego czy zarządzania ruchem statków. Dzięki temu, że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz umiejętności językowe, a tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Navigation (in English) to niezwykle interdyscyplinarne i nowoczesne studia anglojęzyczne, których program skierowany jest do wszystkich osób zafascynowanych dalekimi morskimi podróżami i chcących związać swoją przyszłość z zawodem marynarza oraz innymi, pokrewnymi dyscyplinami.

   Jako że żegluga morska i śródlądowa jest niezwykle istotnym elementem w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu oraz współpracy międzynarodowej, to prawdziwi specjaliści z tego obszaru są obecnie na wagę złota.

   Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie ten specjalistyczny kierunek, navigation (in English), który kształci profesjonalnych pracowników statków oraz jednostek powiązanych z gospodarką morską.

   Jeżeli więc masz niebanalne pasje i zainteresowania i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek i przekonaj się, że studia mogą być fascynującą przygodą.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Navigation (in English) trwają od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

   Studia drugiego stopnia na kierunku navigation (in English) będą trwały od półtora do dwóch lat, czyli trzy lub cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent tego niezwykle nowatorskiego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronne przygotowanie do pracy na statkach oraz gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych oraz zarządzania.
   Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.  Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zawodu oficera pokładowego na statkach morskich.
   Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się związanie swojej przyszłości z karierą w jednostkach administracji morskiej czy służbach armatorskich. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w branży handlowej, usługowej i produkcyjnej oraz w instytucjach klasyfikacyjnych i służbie SAR.
   Doskonała znajomość specjalistycznego i ogólnego języka angielskiego otworzy Ci także drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.
    
   Absolwent kierunku Navigation (in English) znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • Statki transportowe
   • statki pasażerskie
   • flota handlowa
   • statki badawcze
   • służby armatorskie
   • administracja morska
   • służba SAR
   • wieże wiertnicze
   • statki hydrograficzne
   • marynarz
   • oficer pokładowy
   • kariera międzynarodowa

   Zobacz inne kierunki morskie - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku NAVIGATION (IN ENGLISH)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
    • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
    • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
    • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
    • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
    • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

    Komentarze (0)