NAVIGATION (IN ENGLISH)

NAVIGATION (IN ENGLISH)

Studia na kierunku navigation (in english) możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Typ uczelni
      Więcej filtrów
      Poziom studiów
      Forma studiów
      Czas trwania
      Politechnika Morska w Szczecinie

      Politechnika Morska w Szczecinie

      Navigation stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 4 lata • 1,5 roku
      forma: stacjonarne, niestacjonarne

      Specjalności na kierunku navigation

      NAVIGATION (IN ENGLISH) studia – kierunek studiów

      Studia na kierunku Navigation (in English) to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

      Studia na kierunku navigation (in english)
      Rok akademicki 2024/2025
      Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
      Poziom studiów studia I i II stopnia
      Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

      Uczelnie

      Studia na kierunku navigation (in english) możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | navigation (in english) - uczelnie >

      Wymagania

      W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku navigation (in English) najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, chemia, geografia, informatyka, język obcy, język polski.

      *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

      JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

      Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Navigation (in English):

      • chemia,
      • fizyka i astronomia,
      • fizyka,
      • geografia,
      • matematyka,
      • informatyka,
      • język obcy,
      • język polski.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

      NAVIGATION (IN ENGLISH) - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

      Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku navigation (in English)?

      Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych czy technicznych.
      W ofercie kształcenia przewidziano wiele, niezwykle ciekawych i rozwijających zajęć i warsztatów, dzięki którym dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji poszczególnych typów statków transportowych, takich, jak : masowce, kontenerowce, tankowce, gazowce, chemikaliowce, promy, samochodowce, statki pasażerskie.
      Ponadto, nauczysz się różnorodnych technik i metod stosowanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz efektywną pracą na statkach. Wszyscy studenci zdobędą specjalistyczne umiejętności i kwalifikacje oficerskie, niezbędne do pracy w żegludze morskiej.
      Jako że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu będziesz przygotowany do pracy na arenie międzynarodowej. Dodatkowo, uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych dwumiesięcznych praktyk studenckich, które zrealizujesz na statku wybranego typu.
       
      Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
      • Wiedza techniczna
      • znajomość budowy i konstrukcji różnego typu statków
      • doskonała znajomość języka angielskiego
      • znajomość specjalistycznej terminologii
      • umiejętności praktyczne
      • umiejętność pracy zespołowej
      • zdolności menadżerskie

      Jak wyglądają studia na kierunku navigation (in English)?

       

      1. Typ i tryb studiów

      Kierunek navigation (in English) można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na pierwszą opcję będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

      Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i geograficznych.

       

      Studia na kierunku Navigation (in English) możemy podzielić na:

      1. Poziom:

       

      2. Forma:

       

      Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

      Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

      Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

       

      2. Program studiów i przedmioty

      Jako student kierunku navigation (in English), zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, geograficznych oraz dowiesz się więcej na temat gospodarki morskiej, branży transportowej czy relacji gospodarczych z innymi państwami. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

      • SHIP CONSTRUCTION AND STABILITY
      • MACHINE CONSTRUCTION AND ENGINEERING GRAPHICS
      • MATHEMATICS

       

      3. Nabywane umiejętności

      Ze względu na praktyczny wymiar studiów na powyższym kierunku, będziesz miał okazje wykształcić szereg cennych kompetencji zawodowych. W ramach licznych warsztatów. Jako student nauczysz się podstaw zarządzania w żegludze krajowej i międzynarodowej, a także na statkach handlowych.

      Ponadto zdobędziesz zdolności z zakresu pilotażu morskiego czy zarządzania ruchem statków. Dzięki temu, że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz umiejętności językowe, a tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

       

      4. Dla kogo ten kierunek

      Navigation (in English) to niezwykle interdyscyplinarne i nowoczesne studia anglojęzyczne, których program skierowany jest do wszystkich osób zafascynowanych dalekimi morskimi podróżami i chcących związać swoją przyszłość z zawodem marynarza oraz innymi, pokrewnymi dyscyplinami.

      Jako że żegluga morska i śródlądowa jest niezwykle istotnym elementem w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu oraz współpracy międzynarodowej, to prawdziwi specjaliści z tego obszaru są obecnie na wagę złota.

      Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie ten specjalistyczny kierunek, navigation (in English), który kształci profesjonalnych pracowników statków oraz jednostek powiązanych z gospodarką morską.

      Jeżeli więc masz niebanalne pasje i zainteresowania i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek i przekonaj się, że studia mogą być fascynującą przygodą.

      Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

      Studia na kierunku Navigation (in English) trwają od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

      Studia drugiego stopnia na kierunku navigation (in English) będą trwały od półtora do dwóch lat, czyli trzy lub cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

      JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAVIGATION (IN ENGLISH)?

      Jaka praca po tym kierunku?

      Jako absolwent tego niezwykle nowatorskiego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronne przygotowanie do pracy na statkach oraz gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych oraz zarządzania.
      Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.  Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zawodu oficera pokładowego na statkach morskich.
      Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się związanie swojej przyszłości z karierą w jednostkach administracji morskiej czy służbach armatorskich. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w branży handlowej, usługowej i produkcyjnej oraz w instytucjach klasyfikacyjnych i służbie SAR.
      Doskonała znajomość specjalistycznego i ogólnego języka angielskiego otworzy Ci także drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.
       
      Absolwent kierunku Navigation (in English) znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
      • Statki transportowe
      • statki pasażerskie
      • flota handlowa
      • statki badawcze
      • służby armatorskie
      • administracja morska
      • służba SAR
      • wieże wiertnicze
      • statki hydrograficzne
      • marynarz
      • oficer pokładowy
      • kariera międzynarodowa

      Zobacz inne kierunki morskie - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
        Poziom studiów

        Miasta, które oferują studia na kierunku NAVIGATION (IN ENGLISH)

        Teraz najważniejsze

        matura 2024

        zmiany na maturze 2024

        arkusze maturalne

        wyniki matur 2023

        rekrutacja na studia

        studia

        kierunki studiów

        studia podyplomowe

         

        Ciekawe

         


        gdzie studiować

         

         

        Nadchodzące wydarzenia

        • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
        • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
        • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
        • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
        • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
        • Ogólnopolski Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska

        Komentarze (0)