Budownictwo studia II stopnia Szczecin

Budownictwo studia II stopnia Szczecin

Budownictwo studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie 

 budownictwo

Odkryj budownictwo w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku budownictwo w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 4 do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek budownictwo w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na powyższy kierunek będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów na kierunku budownictwo. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo w Szczecinie?

Budownictwo to dziedzina działalności związana ze wznoszeniem obiektów budowlanych. Dyscyplina ta ma niezwykle długą historię, która jest bezpośrednio związana z początkami osadnictwa, kiedy to człowiek musiał w przemyślany sposób zagospodarować teren. Obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego oraz powstawania nowych obiektów mieszkalnych, użytkowych czy biurowych, zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu budownictwa nadal utrzymuje się na wysoki m poziomie. W odpowiedzi na tego typu tendencje powstał kierunek budownictwo w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia techniczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą kreatywną i masz rozwinięte zdolności manualne, to kierunek budownictwo w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 4 do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek budownictwo w Szczecinie będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk matematycznych, technicznych czy architektonicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi, między innymi:

 • matematyka
 • złożone konstrukcje betonowe
 • podstawy budownictwa tunelowego
 • złożone konstrukcje metalowe

Jako student będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalnościowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. W czasie studiów nauczysz się również projektowania i wykonawstwa różnorodnych obiektów budowlanych. Co więcej, będziesz miał dostęp do nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności z obszaru zarządzania i nadzorowania całego procesu inwestycyjnego i budowlanego.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Budownictwo w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 4 do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo trwają trzy lub cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku budownictwo w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje zawodowe, dzięki czemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w firmach budowlanych i deweloperskich. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z jednostkami nadzoru budowlanego, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę techniczną. Absolwenci często decydują się na podjęcie pracy w biurach projektowych.

Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w wytwórniach elementów i maszyn budowlanych oraz jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z branżą budowlaną i architektoniczną. Dobrym pomysłem może być także założenie własnej działalności gospodarczej, a także kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki architektura i budownictwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)