Architektura krajobrazu - Szczecin

Architektura krajobrazu - Szczecin

Architektura krajobrazu - Szczecin

Studia w Szczecinie 

na kierunku architektura krajobrazu

Odkryj kierunek architektura krajobrazu w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku architektura krajobrazu najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Chętnych do podjęcia architektury krajobrazu zwykle nie brakuje. Dlatego jeśli zależy ci na rozpoczęciu tego kierunku w najbliższym możliwym terminie, już dzisiaj rozpocznij przygotowania do zdawania egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z następujących przedmiotów: matematyki, fizyki, języka angielskiego oraz geografii.

Niektóre uczelnie decydują się na przeprowadzenie dwuetapowego procesu rekrutacji, inne natomiast decydują o przyjęciach na podstawie dostarczonych dokumentów. Szczegółowe informacje zgłębisz na stronie internetowej danej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU SZCZECIN STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU SZCZECIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU SZCZECIN STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

 

Kształtowanie terenów zielonych w sposób zgodny z zasadami ochrony środowiska, aby pełniły funkcję estetyczną, z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Studia na kierunku architektura krajobrazu powstały w celu wykształcenia grona młodych specjalistów, wszechstronnie uzdolnionych w zakresie nauk przyrodniczych oraz architektonicznych. Szczecin jest jednym z miast, w których możesz rozpocząć kształcenie na tym kierunku.

Wszechstronność w kwestii oferowanych kierunków studiów, jaką wyróżniają się poszczególne uczelnie w Szczecinie, daje przyszłym kandydatom niepowtarzalną możliwość dokonania przemyślanego wyboru, który zagwarantuje im uzyskanie interesujących kompetencji oraz uprawnień do rozpoczęcia pracy w wymarzonych sektorach. Posiadasz dobrą orientację w przestrzeni? Snujesz w myślach własną reprezentację parków krajobrazowych, ogrodów botanicznych i innych obszarów przyrodniczych, zagospodarowanych przez człowieka? Wyróżnia cię ogromna wyobraźnia, kreatywność i talent artystyczny? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej architektoniczne kierunki studiów w Szczecinie powstały dla osób takich, jak ty.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Szczecinie na kierunku architektura krajobrazu stanowią atrakcyjną propozycję, którą chciałoby wybrać szerokie grono przyszłych studentów. Czego możesz się spodziewać po siatce kształcenia, jeżeli zdecydujesz się na zgłoszenie swojej kandydatury? Architektura krajobrazu jest kierunkiem, który łączy w sobie pragmatyczne zagadnienia związane z gospodarowaniem przestrzeni przyrodniczej oraz artystyczny aspekt, związany z tworzeniem projektów w sposób kreatywny. Siatka przedmiotów, z jaką się zetkniesz, może się różnić w zależności od tego, jaką placówkę wybierzesz, jednak pewne podstawy pod kształtowanie kompetencji specjalistycznych pozostaną niezmienne. Przedmioty, które najpewniej napotkasz podczas swojej przygody z tym kierunkiem, to między innymi:

 • podstawy przedsiębiorczości
 • podstawy architektury krajobrazu
 • prace w obiektach architektury krajobrazu
 • historia architektury wnętrz i wzornictwa
 • projektowanie terenów zieleni
 • przyrodnicze podstawy kształtowania terenów miejskich

Ile trwają studia na kierunku architektura krajobrazu w Szczecinie?

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Możliwości zawodowe, jakie są gwarantowane przez studia architektoniczne, bardzo często stanowią najsilniejszą siłę motywacyjną do ich podjęcia. Jako absolwent architektury krajobrazu w Szczecinie, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w:

 • pracowniach planistycznych
 • biurach architektonicznych, zajmujących się przekładaniem wizji klientów na papier

 

Jeśli wolisz pracę terenową, zyskasz możliwość zatrudnienia się w parkach krajobrazowych i narodowych, a także w innych placówkach związanych z kształtowaniem i ochroną środowiska naturalnego. Alternatywą dla wymienionych opcji może być również praca w administracji rządowej oraz własnej działalności gospodarczej, uformowanej w najbardziej odpowiadający ci kształt.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Szczecinie

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Szczecinie?

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Szczecinie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki architektura i budownictwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

Komentarze (0)