Wybierając studia na kierunku computer science, zyskasz szansę na pogłębienie swoich umiejętności pod okiem pracowników uznanych firm z branży IT, a także na przygotowanie się do rozmaitych wyzwań, z którymi zmierzysz się na swojej przyszłej drodze zawodowej. W programie kształcenia znajdą się przede wszystkim zagadnienia dotyczące matematyki oraz informatyki. Doświadczona kadra akademicka nauczy Cię samodzielnego przeprowadzania kontroli systemów komputerowych oraz interpretowania uzyskanych danych.
Co więcej, nabędziesz znajomości baz danych, inżynierii oprogramowania, technik i narzędzi wykorzystywanych przy projektowaniu systemów komputerowych. Będziesz też miał możliwość tworzenia aplikacji internetowych, które w obecnych czasach są niezwykle cennym produktem na rynku. Jeśli więc interesujesz się naukami technicznymi i nowinkami informatycznymi, a także chciałbyś zdobyć przyszłościowy i dobrze płatny zawód, to studia na kierunku computer science mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku computer science możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie studiów na kierunku computer science będziesz mógł nauczyć się tworzyć serwisy WWW i nimi administrować, a także posługiwać się narzędziami programistycznymi w celu przygotowywania nowych aplikacji na różnego rodzaju platformy. Dowiesz się też, w jaki sposób należy projektować systemy komputerowe. Z kolei podczas rozmaitych zajęć praktycznych będziesz pracować nad rozwojem oprogramowania zarówno w postaci indywidualnych projektów, jak również realizacji zadań w ramach zespołów developerskich. Co więcej, jako że studia na tym kierunku realizowane są w całości w języku angielskim, studenci będą mieli szansę znacznie poszerzyć swoje kompetencje lingwistyczne oraz opanować specjalistyczną terminologię branżową z zakresu kierunku kształcenia, co ułatwi im rozwój kariery zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym.