Geoinformatyka - Warszawa

Geoinformatyka - Warszawa

Studia na kierunku geoinformatyka w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Geoinformatyka stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Geoinformatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie geoinformatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Geografia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Geodezja i kartografia - studia wojskowe stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku geodezja i kartografia - studia wojskowe

15.01.2024

Geoinformatyka studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Geoinformatyka w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Geoinformatyka - Warszawa
Studia na kierunku geoinformatyka w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku geoinformatyka w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Geoinformatyka Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku geoinformatyka możesz podjąć na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Warszawskiej (Wydział Geodezji i Kartografii PW) oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT).
 

Opis kierunku

Geoinformatyka w Warszawie to studia, które pozwalają zdobyć wykształcenie wpisujące się w charakter dynamicznego technologicznego rozwoju. Studenci w trakcie nauki poznają między innymi zagadnienia związane z systemami informacji przestrzennej. Poznają szczegółowo nauki o Ziemi oraz najważniejsze zagadnienia z obszaru IT wspierające rozwój geologii czy inżynierii ochrony środowiska. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. geodezyjne podstawy w systemach informacji przestrzennej, narzędzia programistyczne w Pythonie wspierające analizę danych, przedsiębiorczość, kartowanie geologiczne z elementami gis, a także modelowanie geofizyczne.

 

Praca po studiach

Każdy student zostaje wyposażony w pakiet kwalifikacji zawodowych. Absolwenci biegle posługują się specjalistycznymi narzędziami geoinformatycznymi, wykonują analizy danych przestrzennych z wykorzystywaniem nowoczesnych metod. Znajdują zatrudnienie we wszelkich przedsiębiorstwach o profilu geoinformatycznym, geodezyjnym czy informatycznym. Zajmują stanowiska również w urzędach, pracowniach projektowych i instytucjach naukowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek geoinformatyka w Warszawie?

Nie powinno cię zdziwić, że jeśli chciałbyś rozpocząć studia takie jak geoinformatyka, to szczególną uwagę musisz poświęcić na naukę przedmiotów takich jak: informatyka, geografia, czy nawet matematyka i fizyka. To one będą stanowić także podstawę twoich studiów wyższych.

Pamiętaj, że najlepiej byłoby, gdybyś część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawał na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOINFORMATYKA?

Dziś możemy obserwować nieustanny rozwój branży informatycznej. Zdobycze tej specjalistycznej dyscypliny wykorzystujemy w naszym codziennym życiu, ponieważ dostęp do Internetu stanowi dla nas powszechność. Nikt nie wyobraża sobie już dostępu do najnowszych informacji, czy portali społecznościowych. A czym z kolei zajmuje się geoinformatyka? To interdyscyplinarna nauka, która wykorzystuje zdobycze informatyki w celu przetwarzania i analizy informacji geograficznej.

Dziś niemal każdy korzysta z GPS-u, dzięki czemu dotarcie nawet do najodleglejszych miejsc przestaje być problemem. Wciąż jednak chcemy udoskonalać tę część naszego życia, ponieważ czasami przez błędy systemowe zamiast w nowej restauracji znajdujemy się przed drzwiami basenu, a to może bywać denerwujące! Dlatego też nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy udoskonalać będą zdobycze geoinformatyczne. Dlatego jeśli jesteś osobą, która chciałby w przyszłości pracować w tej innowacyjnej branży i jednocześnie interesujesz się nowinkami technologicznymi, to studia geoinformatyczne czekają właśnie na ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku geoinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku geoinformatyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Marzą ci się studia w Warszawie, ponieważ wiesz, że to dzięki nim będziesz mieć szansę na znalezienie jak najlepszej pracy w przyszłości? Bardzo słusznie, ponieważ to właśnie to miasto znajduje się w kręgu zainteresowań wielu ambitnych absolwentów szkół średnich. Dodatkowo uczelnie w Warszawie starają się nieustannie aktualizować swoją ofertę kształcenia, tak by była ona dostosowana do wymagań rynkowych. Wśród tych propozycji znalazły się także studia na kierunku geoinformatyka – rozpoczniesz je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Musisz mieć świadomość, że kierunki studiów takie jak geoinformatyka kształcić cię będą na wielu płaszczyznach. Swoją przygodę rozpoczniesz od zgłębienia tajnik podstawowych nauk ścisłych. Zadaniem pierwszych semestrów nauki będzie uzmysłowienie, jaki jest cel studiów geoinformatycznych i poznanie podstawowych pojęć wchodzących w skład tej nauki. Kształcenie na tym kierunku pozwoli ci na zapoznanie między innymi z:

  • tworzeniem algorytmów
  • kartografią
  • nawigacją satelitarną

Uczelnie w Warszawie - kierunek geoinformatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Geodezji i Kartografii PW) stacjonarne I stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku geoinformatyka w Warszawie?

Studia na kierunku Geoinformatyka w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Geoinformatyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOINFORMATYKA?

Dziś geoinformatyka to jedna z prężniej rozwijających się dyscyplin, dlatego jeśli wybierzesz studia na tym kierunku, możesz mieć pewność, że czekać cię będzie wiele interesujących propozycji zawodowych. Już w trakcie kształcenia na studiach będziesz mieć dostęp do wielu inspirujących praktyk oraz staży. Uczelnie w Warszawie robią bowiem wszystko, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie.

Jako geoinformatyk będziesz mógł dowolnie wybierać spośród ofert pracy, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. Czeka na ciebie bowiem szeroko rozumiany sektor informatyczny – tam będziesz mógł zajmować się nawigacją satelitarną i tworzeniem wszelkich map GPS. Poza tym swoją karierę będziesz mógł rozwijać w:

  • firmach geodezyjnych
  • instytucjach kartograficznych

 

Geoinformatyka to dodatkowo jedna z tych dyscyplin naukowych, które doceniane są na całym świecie, więc twoja kariera może mieć charakter międzynarodowy.

Gdzie studiować na kierunku geoinformatyka w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Warszawskiej oraz jako specjalność Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek geoinformatyka w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Geoinformatyka w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Geoinformatyka Warszawa studia i stopnia

Geoinformatyka Warszawa studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Geoinformatyka Warszawa studia stacjonarne

Geoinformatyka w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia