Studia informatyczne są jednym z tych profili kształcenia, który cieszy się od kilkunastu już lat gorącym zainteresowaniem wśród osób, które rozpoczynają studia. Współcześnie zostaliśmy zdominowani przez cyfrowe metody przekazywania informacji, a nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu i natychmiastowego dostępu do najnowszych newsów. Na rynku potrzebni są zatem nieustannie specjaliści, którzy wiedzą jak w sposób bezpieczny i nowoczesny wszystkie ie informacje przekazywać.
Informatyka jako dziedzina zajmuje się bowiem przekazywaniem informacji przy pomocy najnowszych metod technologicznych. Z kolei studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, których zainteresowania oscylują wokół przedmiotów ścisłych. Sama fascynacja komputerami może nie wystarczyć podczas wszystkich semestrów intelektualnego rozwoju. Jeżeli interesują cię zatem nowinki technologiczne, pasjonuje cię potęga Internetu i nie boisz skomplikowanych łamigłówek matematycznych, to kształcenie na tym profilu czeka właśnie na ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku informatyka i zystemy informacyjne w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o rozpoczęciu nauki przeanalizuj dobrze, co skrywają kierunki studiów takie jak informatyka i systemy informacyjne. Doskonałe rozeznanie sprawi, że unikniesz rozczarowań podczas pierwszych semestrów kształcenia, które są wyjątkowo intensywne intelektualnie.
Przedmioty, z którymi zetkniesz się, przeglądając program dydaktyczny, mają profil ścisły. Znajdziesz w nim przykładowo:
-
matematykę dyskretną
-
algebrę liniową z geometrią
-
analizę matematyczną
-
teorię mnogości
Tak intensywna nauka da ci solidne podstawy matematyczne, dzięki którym będziesz mógł w pełni zrozumieć wszelkie aspekty związane ze skomplikowaniem tworzeniem baz danych, programowaniem, czy przekazywaniem informacji.