Informatyka stosowana - Warszawa

Informatyka stosowana - Warszawa

Informatyka stosowana - Warszawa

Studia w Warszawie

informatyka stosowana

Odkryj kierunek informatyka stosowana w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Informatyka stosowana studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Informatyka stosowana w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieria lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaoczne).

Studia na kierunku informatyka stosowana w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka stosowana w Warszawie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Informatyka stosowana Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie informatykę stosowaną możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Elektryczny PW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.
 

Opis kierunku

Informatyka stosowana to studia w Warszawie, które cieszą się coraz większą popularnością. Sektor IT rozwija się bowiem niezwykle prężnie i wciąż potrzebni są w nim nowi, dobrze wykwalifikowani pracownicy. W trakcie kształcenia studenci poznają różnorodne metody projektowania programów komputerowych. Uczą się też, jak działają sieci komputerowe. W programie kształcenia znalazły oprócz tego zajęcia poświęcone językom programowania czy nawet sztucznej inteligencji.

 

Specjalności

Współczesne studia z informatyki stosowanej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka stosowana w Warszawie: informatyka stosowana, inżynieria danych i multimedia, inżynieria komputerowa, inżynieria oprogramowania.

 

Praca po studiach

Informatyka stosowana to kierunek, który daje wiele możliwości zawodowego rozwoju. Absolwenci będą mogli pracować w firmach sektora IT. Czekają na nich stanowiska programistów, administratorów sieci czy developerów. Informatycy z powodzeniem znajdą zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności korzystających z najnowszych zdobyczy technologicznych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka stosowana - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INFORMATYKA STOSOWANA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Informatyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka stosowana jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Informatyczne techniki zarządzania stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyczne techniki zarządzania

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka stosowana w Warszawie?

Jeżeli studia na kierunku informatyka stosowane pojawiły się w twoich planach kształcenia wyższego, to swoje przygotowania do matury powinieneś rozpocząć już dziś. Konkurencja jest duża, a szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

Przedmioty, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, to przykładowo: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, czy informatyka. Pamiętaj także o intensywnej nauce dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka stosowana w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA STOSOWANA?

Studia informatyczne cieszą się od kilku lat nieustannym zainteresowaniem wśród studentów. Trudno się temu dziwić, skoro dziś nasze życie zostało zdominowane przez informacje przekazywane w formie cyfrowej. Czy ktoś wyobraża sobie życie bez stałego dostępu do Internetu? Przyzwyczailiśmy się do tego, że informacje z odległych zakątków świata są dla nas na wyciągnięcie ręki, że przelewy wykonujemy w kilka sekund, a nasze dane przechowywane chociażby w bankach są bezpieczne. Trzeba wyraźnie podkreślić, że to właśnie za czuwaniem nad naszym cyfrowym bezpieczeństwem kryją się właśnie informatycy.

Z racji tego, że rynek informatyczny ciągle się rozwija, to na rynku pracy wciąż potrzebni są nowi przedstawiciele tej dziedziny. Dlatego też uczelnie przygotowują propozycje takie jak studia na kierunku informatyka stosowana. Jeśli i ty chciałbyś się kształcić na tym popularnym kierunku, musisz mieć świadomość, że to profil dydaktyczny odpowiedni dla umysłów ścisłych. Matematyka powinna być jednym z twoich ulubionych przedmiotów szkolnych. Jeżeli tak jest, to studia na kierunku informatyka stosowana czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka stosowana możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka stosowana w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku informatyka znalazły się w ofercie Politechniki Warszawskiej. To jedna z najpopularniejszych uczelni technicznych w mieście stołecznym, która każdego roku może poszczycić się kształceniem inżynierów, szczególnie docenianych na rynku pracy. Jeśli wybierzesz tę uczelnię, możesz być spokojny o swoją kondycję intelektualną, ponieważ w twojej drodze edukacyjnej towarzyszyć ci będzie najlepiej przygotowana do tego kadra profesorska.

Kierunki studiów takie jak informatyka stosowana mają przede wszystkim profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że twoje pierwsze semestry dydaktyczne poświęcone będą zagadnieniom takim jak: algebra, matematyka dyskretna, czy statystyka. Naczelnym celem kształcenia na tym kierunku jest oczywiście:

 • nauka programowania w różnych językach
 • projektowanie systemów informatycznych
 • przetwarzanie baz danych przy użyciu metod sztucznej inteligencji

 

Możesz mieć pewność, że studia informatyczne w Warszawie będą dla ciebie czasem wzmożonego rozwoju intelektualnego.

Ile trwają studia na kierunku informatyka stosowana w Warszawie?

Studia na kierunku Informatyka stosowana w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Informatyka stosowana w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA STOSOWANA?

Uczelnie w Warszawie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, które zapewni im dobry start na rynku pracy. Na szczęście informatycy stanowią jedną z tych grup zawodowych, które zupełnie nie muszą się martwić o swoje zatrudnienie. Dziś właściwie każda firma, która chce się rozwijać, musi korzystać z profesjonalnych usług informatyków, którzy wiedzą jak projektować i zarządzać stroną internetową, czy jak dbać o przetwarzanie i katalogowanie informacji.

Jako absolwent studiów na kierunku informatyka stosowana będziesz mógł rozpocząć aktywną pracę na stanowiskach takich jak:

 • programista
 • inżynier wymagań
 • analityk danych
 • specjalista BigData
 • administrator serwerów oraz baz danych

 

Warto podkreślić także, że studia informatyczne pozwolą ci także na międzynarodową formę zawodowego rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku informatyka stosowana w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka stosowana w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek informatyka stosowana:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny PW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka stosowana w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka stosowana Warszawa studia i stopnia

Informatyka stosowana Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka stosowana Warszawa studia stacjonarne

Informatyka stosowana Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka stosowana w Warszawie

Kierunki informatyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Warszawie

Jakie są kierunki informatyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia