Filologia angielska - Łódź

Filologia angielska - Łódź

Filologia angielska - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować

Filologia angielska studia Łódź | woj. łódzkie

Nikogo na świecie nie trzeba przekonywać, że język angielski jest najbardziej uniwersalną mową, obowiązującą w niemal każdym obszarze geograficznym. Próżno szukać człowieka należącego do młodego pokolenia, który nie znałby chociaż podstaw mowy Szekspira i nie potrafiłby się za jej pomocą porozumieć z innymi. Uniwersalność języka angielskiego i moda na jego naukę jest jeszcze bardziej potęgowana faktem, że niemal każdy pracodawca oczekuje od swoich pracowników komunikatywnej umiejętności władania angielskim, a ponadto punkty uzyskane z egzaminu maturalnego właśnie z tego języka są brane pod uwagę jako jedne z pierwszych podczas wyłaniania najlepszych kandydatów na dane studia.

 

Program studiów i gdzie studiować

W odpowiedzi na coraz szersze zainteresowanie dużej grupy humanistów, chcących połączyć swoją edukację, a także przyszły zawód z najbardziej popularnym językiem świata wiele polskich uczelni postanowiło wzbogacić oferowaną przez siebie ofertę o studia na kierunku Filologia angielska.

Podobnie było z Łodzią. Dzięki temu, że Filologię angielską można studiować na Uniwersytecie Łódzkim, Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych oraz Polskim Uniwersytecie Wirtualnym, wielu kandatów na studia w Łodzi będzie miało szansę na dokonanie najlepszego z możliwych wyborów w kwestii miejsca studiowania anglistyki w Łodzi. Spektrum wyboru specjalistycznego toku kształcenia będzie jeszcze większe – każda z łódzkich uczelni proponuje kandydatom kilka specjalności, w ramach których mogą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności, a co za tym idzie – już na tym etapie kształcenia studenci mogą przygotować się do wykonywanej w przyszłości pracy.

 

Dla kogo ten kierunek

Stajesz w opozycji do powszechnie utartego przekonania, że absolwenci kierunków humanistycznych nie mają przed sobą przyszłości? Ulubionym przedmiotem w szkole zawsze był angielski? Przyswajanie nowych słówek było dla ciebie przyjemnością? Chcesz związać swoją zawodową przyszłość z koniecznością posługiwania się językiem angielskim na co dzień? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi z pewnością będą strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Uniwersytet Łódzki

     Uniwersytet Łódzki

     Uniwersytet Łódzki

     Kierunek filologia angielska możesz studiować na:

     Wydział Filologiczny UŁ

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Filologia angielska w Łodzi?

     Warto wiedzieć nieco o wymaganiach obowiązujących podczas rekrutacji na studia filologiczne na kierunku Filologia angielska w Łodzi, ponieważ zainteresowanie podjęciem tych studiów jest na tyle duże, że osoby, które nie przyłożą się odpowiednio do egzaminu maturalnego, będą miały mniejsze szanse na dostanie się.

     Przedmiotami wiodącymi na większości łódzkich uczelni, oferujących możliwość podjęcia studiów na kierunku Filologia angielska, są język angielski, historia oraz język polski. Warto mieć na względzie fakt, że procedury aplikacyjne nie są niezmienne i warto na bieżąco śledzić ustalenia wybranej uczelni.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Harmonogram rekrutacji na wybrane kierunki studiów indywidualnie ustalany jest poszczególne ośrodki akademickie. Informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych uczelni. Ważne jest to, byś odpowiednio wcześnie się z nim zapoznał i w przyszłości uniknął rozczarowań. W harmonogramie rekrutacji uwzględnione są terminy rejestracji na studia, zakończenie rekrutacji, czy czas składania podstawowych dokumentów.

     Na ogół przyszli studenci na wybrane przez siebie kierunki mogą rejestrować się już na przełomie kwietnia oraz września. Ważne jest jednak przede wszystkim to, ile punktów otrzymają podczas egzaminów maturalnych, one mają bowiem decydujące znaczenie podczas kwalifikacji. Kandydaci dowiedzą się, czy znaleźli się na listach osób przyjętych mniej więcej w połowie lipca. Wtedy są ogłaszane wyniki naboru na studia.

     Uczelnie w Łodzi otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji na te kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc w lipcu. Odbywają się one zarówno sierpniu, jak i we wrześniu. Jeżeli zatem nie dostałeś się na wymarzone studia w Łodzi na kierunku filologia angielska w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ czekać będą na ciebie dodatkowe terminy rekrutacji.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć do dziekanatu w pierwszej kolejności, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Wymogi te mogą się nieznacznie różnić w zależności od uczelni. Ich trzon jest jednak bardzo podobny i wśród dostarczanych przez ciebie dokumentów obligatoryjnie powinny się znaleźć:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju podpisane umowy.

     Bardzo ważne jest, abyś dostarczane przez siebie dokumenty dostarczył terminowo. Stanowić to będzie potwierdzenie, że wciąż chcesz być studentem wybranego przez siebie kierunku. Jeżeli ten etap zostanie przez ciebie zaniedbany, najprawdopodobniej zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Odpowiednio wcześnie zapoznaj się również z informacjami o tym, jak wygląda kwestia opłat rekrutacyjnych na wybrane przez ciebie kierunki studiów. Uczelnie w Łodzi ustalają je również indywidualnie, więc wytyczne znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Opłaty rekrutacyjne w zależności od kierunku wahają się od 85 do nawet 150 zł. Część uczelni proponuje także jedną opłatę za konkretną pulę kierunków. Opłatę rekrutacyjną możesz uiścić za pośrednictwem poczty polskiej lub przy pomocy przelwu oraz płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie przelewu dostarczyć także do dziekanatu uczelni.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     By dostać się na studia dietetyczne w Łodzi, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. To bardzo popularny kierunek kształcenia, więc bardzo często dzieje się tak, że liczba osób chętnych przewyższa liczbę otwartych miejsc. Do egzaminów maturalnych powinieneś doskonale przygotować się zatem z przedmiotów ścisłych, wśród których obowiązkowo znajdą się biologia oraz chemia. Dodatkowym atutem będą przedmioty takie jak matematyka, czy nawet fizyka.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych również powinieneś zapoznać się odpowiednio wcześnie, by nic nie stanowiło dla ciebie zaskoczenia podczas procesu rekrutacji. Informacje na jego temat znajdziesz zawsze w zakładkach rekrutacyjnych na stronach internetowych ośrodków akademickich. To, czy dany kandydat zakwalifikuje się na studia, zależy bowiem od tego, czy przedmioty, które zdawał na maturze są punktowane w procedurze rekrutacyjnej. Każdy kierunek studiów wiąże się ze zdawaniem innych przedmiotów. W przeliczniku punktów kwalifikacyjnych uwzględniony jest także poziom, na jakim zdawany był dany przedmiot. Maturzyści zawsze mają do wybory dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Jeżeli jesteś pasjonatem języka angielskiego oraz szeroko rozumianej kultury anglosaskiej, możesz spokojnie pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadach przedmiotowych, które otworzą ci drzwi do studiów na tym interesującym kierunku. Pamiętaj jedynie, że twoja wiedza i kompetencje lingwistyczne powinny znacznie wykraczać poza ramy szkoły średniej. W zmaganiach biorą bowiem jedynie najlepsi uczniowie. Stawka jest jednak bardzo duża – na finalistów oraz laureatów olimpiad stopnia centralnego czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia. Znajdują się oni na nich poza kolejnością. Jeżeli marzysz zatem o studiach w Łodzi na kierunku filologia angielska, rozważ wzięcie udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

     Jak wyglądają studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi?

     Coraz poważniej zastanawiasz się nad podjęciem studiów filologicznych w Łodzi na kierunku Filologia angielska, ale nie wiesz jeszcze do końca, czego można spodziewać się po nauce na tym kierunku? Spieszę z odpowiedzią. W trakcie studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi zgłębisz nieznane ci wcześniej zagwozdki językowe, poznasz skomplikowane składnie oraz nowe metody tworzenia zdań.

     Jako że studia te to nie tylko nauka języka, zapoznasz się bardzo szczegółowo z historią krajów anglojęzycznych. Dowiesz się, jakie wydarzenia historyczne oraz te, które odegrały się na scenie politycznej na przestrzeni wieków, miały największy wpływ na obecne ukształtowanie kulturowe tych obszarów.

      

     Program studiów

     W trakcie studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi, będziesz miał okazję do zapoznania się z literaturą pisaną w języku Szekspira. Poznasz nowe spojrzenie na możliwość interpretowania klasycznych pozycji literackich oraz nauczysz się wykonywania wiernych przekładów językowych, w celu jak najlepszego oddania treści utworu.

     Zajęcia warsztatowe, które w głównej mierze będą oparte na pracy w grupie, nauczą się skutecznej współpracy z innymi, a tym samym znacznie poszerzą twoje kompetencje interpersonalne. Ponadto będziesz miał okazję do ćwiczenia wymowy angielskiej i porozumiewania się w tym języku.

     Bardziej specjalistyczna nauka będzie zależała od specjalności, na jaką zdecydujesz się podczas studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi. Translatoryka, jak sama nazwa wskazuje, uposaży cię w gruntowną wiedzę z zakresu wykonywania skomplikowanych tłumaczeń, zarówno z polskiego na angielski, jak i z angielskiego na polski.

     Jeśli bardziej interesuje cię wykształcenie w kierunku przyszłej pracy w placówkach oświatowych, odbędziesz solidne przeszkolenie z podstaw psychologii oraz pedagogiki, co pozwoli ci na kompetentne wypełnianie roli nauczyciela nauczania przedszkolnego, początkowego, jak i również na dalszych etapach edukacji.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     FILOLOGIA ANGIELSKA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

     FILOLOGIA ANGIELSKA ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

      

     filologia angielska studia w Łodzi

      

     Ile trwają studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi?

     Studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia angielska w Łodzi, podobnie jak większość innych kierunków studiów licencjackich, trwają sześć semestrów, a więc trzy lata.

     Ambitniejsi absolwenci, chcący pogłębiać zdobytą wiedzę i umiejętności, będą mogli aplikować na studia drugiego stopnia, które trwają dwa lata i zostają zwieńczone uzyskaniem tytułu magistra.

     W przypadku Filologii angielskiej warto podejść do wybranych kursów podyplomowych, aby stać się jeszcze cenniejszym pracownikiem na rynku pracy. Wówczas nauka nie skończy się na przewidzianych dla samych studiów pięciu latach.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     FILOLOGIA ANGIELSKA ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

     FILOLOGIA ANGIELSKA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia angielska w Łodzi?

     Zastanawiasz się, jakich informacji należałoby zasięgnąć przed ostateczną decyzją w sprawie podjęcia studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi? Ten akapit powinien rozwiać twoje wątpliwości.

     Najpierw powinieneś zorientować się, jakie łódzkie uczelnie oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Filologia angielska. Wybór jest dosyć spory, bo Uniwersytet Łódzki, Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych,  oraz Polski Uniwersytet Wirtualny stwarzają okazję do zdobywania wykształcenia na tym kierunku w Łodzi.

     Aż cztery z wymienionych wcześniej są uczelniami niepublicznymi – podjęcie studiów na ich wydziałach wiąże się z obowiązkiem wnoszenia systematycznych opłat semestralnych, a w procesie rekrutacji zazwyczaj liczy się kolejność zgłoszeń. Aby nabrać pewności w kwestii ustaleń rekrutacyjnych, warto zgłębić bieżące ustalenia znajdujące się na stronach internetowych łódzkich uczelni.

      

     Proces rekrutacji

     W procesie rekrutacji na Uniwersytet Łódzki odbywa się konkurs świadectw maturalnych dla kandydatów na studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia angielska. Przedmiotami wiodącymi dla tego kierunku są najczęściej język angielski oraz język polski.

     Kandydaci na studia drugiego stopnia na Filologię angielską w Łodzi powinni przygotować się do konkursu dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia. Tylko ci, którym najlepiej powiodło się podczas wcześniejszego toku nauki, będą mieli szansę na zasilenie szeregów Uniwersytetu.

     Pierwszym krokiem do stania się studentem Filologii angielskiej w Łodzi jest wypełnienie formularza aplikacyjnego, znajdującego się na stronie internetowej wybranej łódzkiej uczelni. Należy pamiętać, aby podać tam prawdziwe wyniki uzyskane na maturze. Prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.

     Po otrzymaniu odpowiedzi informującej o pozytywnym dla nas ukończeniu rekrutacji, pozostanie tylko dostarczenie komisji rekrutacyjnej ksera świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o odgórnie ustalonych wymiarach oraz wypełnionej deklaracji aplikacyjnej. Prawda, że proste?

     zasady rekrutacji na studia

      

     filologia angielska studia Łódź

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Filologia angielska w Łodzi?

     Perspektywy tworzące się przed absolwentem studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi są na tyle szerokie, że z pewnością będzie on w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie pracę, dzięki której nie uświadczy wypalenia zawodowego, a myśl o kolejnym poniedziałku nie będzie źródłem przykrych dreszczy ani stanów depresyjnych.

     Absolwent Filologii angielskiej w Łodzi będzie mógł spróbować swoich sił w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel angielskiego. Zdobyta podczas studiów szeroka wiedza lingwistyczna, a także ta z zakresu historii Wielkiej Brytanii i Ameryki zwiększy twoje szanse na zostanie ulubionym belfrem w szkole.

     Biura tłumaczeniowe nie mogłyby istnieć, gdyby nie kompetentni absolwenci Filologii angielskiej, którym niestraszne nawet najbardziej skomplikowane zlecenia translatorskie ze specjalistycznych obszarów. Jeśli będziesz gotów, aby poświęcić kilka lat na dodatkowe kształcenie i wykonanie kursu dla tłumaczy przysięgłych, znacznie zwiększysz swoje możliwości zawodowe.

     Jeśli bardzo cenisz sobie kontakt z ludźmi, a codzienna rozmowa z obcokrajowcami byłaby dla ciebie doskonałą możliwością samorozwoju, jako absolwent jednego z najbardziej popularbych kierunków studiów w Łodzi będziesz mógł spróbować swojego szczęścia w pracy dla międzynarodowych korporacji, zajmujących się nawiązywaniem i pozyskiwaniem sieci kontaktów zagranicznych.

     Wydawnictwa, redakcje czasopism oraz środki masowego przekazu będą ci wdzięczne za kompetentne tłumaczenia istniejących już treści, wykonywanie całkiem nowych przekładów oraz branie udziału w różnych konferencjach, wymagających wykonywania słownych tłumaczeń w czasie rzeczywistym.

     Obszar placówek, w których można podjąć pracę po ukończeniu studiów na kierunku Filologia angielska w Łodzi, nie ogranicza się do jednej dziedziny nauki, a wynikające z tego spektrum możliwości daje absolwentom duże pole do manewru po współczesnym rynku pracy.

      

     Studia na kierunku filologia angielska Łódź – zaoczne

     Studia w Łodzi na kierunku filologia angielska możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

     dowiedz się więcej na temat kierunku filologia angielska studia zaoczne w Łodzi

      

     Jakie są ceny studiów na kierunku filologia angielska w Łodzi?

     Studia niestacjonarne w formie wieczorowej lub zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów na kierunku filologia angielska możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

     Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi. Studia stacjonarne są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA - ceny w Łodzi

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia angielska w Łodzi?

     Wielu młodych ludzi, czujący oddech zbliżającej się matury na plecach, wciąż nie jest pewnych co do ścieżki kształcenia, którą chcieliby podążać. Dlatego opinie starszych kolegów mogłyby im bardzo pomóc.

      

     Marek, student Filologii angielskiej w Łodzi, mówi:

     „Studia filologiczne to nie tylko ciągłe zakuwanie dużej liczby słówek. To również nauka o kulturze i historii krajów anglojęzycznych. Osobiście nie wyobrażam sobie studiowania czegokolwiek innego i mogę polecić ten kierunek innym.”

     KIERUNKI FILOLOGICZNE W ŁODZI

     japonistyka
     Rozwiń

     21 Uczelni w Łodzi

     Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)