Architektura wnętrz studia zaoczne Łódź

Architektura wnętrz studia zaoczne Łódź

Architektura wnętrz studia zaoczne Łódź

Studia zaoczne w Łodzi

architektura wnętrz

Odkryj architektura wnętrz w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.06.2023

Architektura wnętrz studia zaoczne Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Architektura wnętrz w Łodzi w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia z architektury wnętrz w Łodzi w trybie niestacjonarnym można podjąć na 1 uczelni. Ceny na architekturze wnętrz w Łodzi w 2023 r. zaczynają się od 11760 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku architektura wnętrz w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Architektura wnętrz to kierunek, umożliwiający poznanie technik wyposażenia przestrzeni. Dzięki studiom można poszerzyć wiedzę z zakresu projektowania wystaw i targów, czy podstaw organizacji przestrzeni. W trakcie kształcenia prowadzone są nie tylko zajęcia z architektury, ale również historii sztuki, ergonomii, czy materiałoznawstwa. 

Absolwenci kierunku często decydują się na pracę projektanta wnętrz. Studia te pozwalają również w przyszłości na pracę związaną z tworzeniem wystaw, targów i scenografii, a także z projektowaniem mebli. 
 

Uczelnie

W Łodzi architekturę wnętrz w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi. 

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz w Łodzi roku akademickim 2023/2024 to koszt ok 11760 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia zaoczne Łódź

Jakie są ceny studiów na kierunku architektura wnętrz w Łodzi?

Studia niestacjonarne w Łodzi są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów. Czesne za rok studiów na kierunku architektura wnętrz w Łodzi możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 

Gdzie studiować na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz w Łodzi

 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Sallie Giordano stwierdziła: „Nigdy nie łącz tego samego koloru ścian z tym na tkaninach. To będzie zbyt mocne. Znajdź wersję tego koloru wpadającą w odcień szarości”. Projektanci wnętrz mają swoje sekrety, które pozwalają zmieniać banał miejsc w coś wyjątkowego. A sekret tkwi w prostych szczegółach jak chociażby odpowiednie łączenie kolorystyki. Architektura wnętrz kreuje specjalistów, którzy starają się oddać duszę miejsc zamieszkiwanych przez ludzi.

Idealni kandydaci na tego typu studia architektoniczne nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Powinieneś odznaczać się predyspozycjami manualnymi i artystycznymi, które wpływają na poczucie estetyczne. Jeśli w zakresie Twoich zainteresowań znajdują się historia sztuki i architektur, a w przyszłości chciałbyś zajmować się szeroko pojętym designem, kierunek architektura wnętrz w Łodzi może być właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

3. Gdzie studiować?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak architektura wnętrz możesz realizować przede wszystkim w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. Uczelnie w Łodzi zapewniają bardzo wysoki poziom kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

 

4. Praca po studiach

Kierunek architektura wnętrz w Łodzi przygotowuje do pracy z komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych, w zakresie projektowania nowych wnętrz o wielorakim znaczeniu, aranżacji i adaptacji wnętrz o różnym charakterze i przeznaczeniu, rekonstrukcji i modernizacji wnętrz o znaczeniach historycznych, kulturowych czy stylowych, projektowania miejsca pracy, odpoczynku i rekreacji, projektowania wystaw, projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Abiturienci zatrudniani są w firmach deweloperskich, w pracowniach architektonicznych i projektowych, w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz, w prywatnych agencjach projektowych, w muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych, w studiach promocji i reklamy wizualnej, w agencjach designerskich, w studiach architektury wnętrz.

 

5. Program studiów i przedmioty

 

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, ale i przedmiotach artystycznych. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: historia sztuki, historia architektury, anatomia i biomechanika, ergonomia, materiałoznawstwo, budownictwo i konstrukcje budowlane, ekonomia, inwestycje, podstawy projektowania architektonicznego, komputerowe wspomaganie projektowe, historia wnętrz i sztuki użytkowej, geometria wykreślna, budownictwo, warsztaty komputerowe – Photoshop i wiele innych.

 

 

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia sztuki,
 • historia architektury,
 • anatomia i biomechanika,
 • materiałoznawstwo,
 • budownictwo i konstrukcje budowlane,
 • podstawy projektowania architektonicznego,
 • podstawy projektowania wystaw,
 • komputerowe wspomaganie projektowe,
 • historia wnętrz i sztuki użytkowej,
 • geometria wykreślna,
 • budownictwo,
 • inwentaryzacja
 • warsztaty komputerowe – Photoshop,
 • warsztaty komputerowe – 3ds max
 • i wiele innych.

 

Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalności takich jak: projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, projektowanie rewitalizacji wnętrz zabytkowych, projektowanie Wystaw, Targów i Scenografii, projektowanie form rzeźbiarskich. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci mają okazję zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje wiedzę humanistyczną, techniczną i kulturową. Zapoznają się z technikami komputerowymi i multimedialnymi, które są wykorzystywane w projektowaniu architektonicznym obiektów budowlanych i urbanistycznych. Wiedza projektowa, techniczna, znajomość prawa budowlanego, zagadnień ekonomicznych, procesów inwestycyjnych pomaga także wykreować najważniejsze umiejętności twórcze i zamysł kierowniczy.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Łodzi?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek architektura wnętrz w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. Tytuł licencjata umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Studia drugiego stopnia może podjąć absolwent architektury wnętrz pierwszego stopnia lub pokrewnych kierunków architektonicznych lub artystycznych.

Architektura wnętrz w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku architektura wnętrz w Łodzi?

Studia architektoniczne w ramach architektury wnętrz przygotowują studentów do pracy z komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych, w zakresie projektowania nowych wnętrz o wielorakim znaczeniu, aranżacji i adaptacji wnętrz o różnym charakterze i przeznaczeniu, rekonstrukcji i modernizacji wnętrz o znaczeniach historycznych, kulturowych czy stylowych, projektowania miejsca pracy, odpoczynku i rekreacji, projektowania wystaw, projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Abiturienci zatrudniani są w biurach projektowych, w biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, w firmach budowlano-architektonicznych, w administracji architektoniczno-budowlanej, w agencjach designerskich, w studiach architektury wnętrz, w agencjach reklamowych, w studiach promocji i reklamy wizualnej, w pracowniach architektonicznych, w przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, w firmach developerskich, w prywatnych agencjach projektowych, w pracowniach architektonicznych i projektowych, w muzeach i galeriach przy konstruowaniu przestrzeni wystawienniczych, w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz.

Absolwenci dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu mogą prowadzić biura projektowe i współpracować z biurami architektonicznymi, a także pracować w sektorze prywatnym i publicznym. Dzięki nowym technologiom i predyspozycjom artystycznym abiturienci mają okazję urządzać wnętrza w sposób estetyczny i innowacyjny, a także dbać o urbanistyczny i naturalny porządek. Zdobyte umiejętności i szeroko rozciągająca się wiedza pozwala także na współpracę z mediami społecznościowymi, wydawnictwami i placówkami badawczo-naukowymi.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Studia architektoniczne w Łodzi w ramach architektury wnętrz wzbudzają duże zainteresowanie wśród osób o predyspozycjach artystycznych, które chcą połączyć twórczy umysł z praktycznymi umiejętnościami technicznymi. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości lub decyduje kolejność zgłoszeń. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, na którą powinni zabrać teczkę z pracami z fotografii, rysunku lub kompozycji własnych. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

 

Limity miejsc

Kandydaci na poszczególne kierunki studiów obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. Liczba miejsc, na które przyjmowani są kandydaci, jest ograniczona.

 

Ile kosztują studia

Za możliwość niestacjonarnego studiowania w uczelniach publicznych oraz za studia w prywatnych szkołach wyższych należy zazwyczaj zapłacić.

 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi – 11760 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji danej szkoły wyższej. Informacje na temat tego, czy kandydat dostał się na wybrane kierunki studiów, przekazywane są mu poprzez jego prywatny profil w systemie rekrutacyjnym.

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Kandydaci na architekturę wnętrz powinni także pamiętać o tym, by wraz z dokumentami dostarczyć teczkę z ich pracami plastycznymi lub własnymi projektami, które mogą oni przesłać także za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów rekrutacyjnych najczęściej rozpoczyna się niedługo po ogłoszeniu przez daną uczelnię wyników rekrutacji i trwa on zazwyczaj zaledwie kilka dni. Dokumenty należy złożyć w formie kompletnego zestawu oraz w wyznaczonym przez szkołę wyższą terminie – spóźnienie lub doręczenie niepełnej dokumentacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Łodzi?

Studia architektoniczne w Łodzi na kierunku architektura wnętrz są bardzo popularne i przykuwają uwagę osób zainteresowanych projektowaniem różnego rodzaju. Jest to idealny kierunek dla kandydatów twórczych, posiadających zmysł estetyczny. Nim zdecydujesz o rekrutacji, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy masz predyspozycje artystyczne?
 • Czy interesujesz się historią sztuki i architektury?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, studia w Łodzi w ramach architektury wnętrz są właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, zazwyczaj obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, na którą powinni zabrać teczkę z pracami z fotografii, rysunku lub kompozycji własnych. Teczka może zawierać maksymalnie dziesięć prac. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie techniczne pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Łodzi?

Kierunek architektura wnętrz w Łodzi cieszy się niegasnącą popularnością.

Sabina, absolwentka studiów architektonicznych, stwierdziła:

Architektura wnętrz pomaga mi wyrazić swoją ekstrawagancję w miejscach, które projektuję. Specjalizowałam się w projektowaniu wnętrz obiektów publicznych, ale dobrze czuję się także w rewitalizacji. Kierunek spełniał moje oczekiwania, poza tym poznałam na nim wielu świetnych ludzi. Polecam, to niezapomniana przygoda.

Kierunki architektura i budownictwo w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)