Kosmetologia studia zaoczne Wrocław

Kosmetologia studia zaoczne Wrocław

Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

19.06.2023

Kosmetologia studia niestacjonarne (zaoczne) Wrocław | woj. dolnośląskie

Kosmetologia we Wrocławiu w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 4 różne specjalności. Studia z kosmetologii w trybie niestacjonarnym można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na kosmetologii we Wrocławiu w 2023 r. zaczynają się od 6350 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia studia zaoczne Wrocław
Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Popyt na kosmetologów jest duży – współcześnie ludzie coraz częściej korzystają z usług gabinetów kosmetycznych, czy odnowy biologicznej. Studia przygotowują przyszłych absolwentów m.in. do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas kształcenia można zdobyć wiedzę z zakresu m.in. dermatologii, czy chemii. Osoby, które ukończyły ten kierunek, nie powinny mieć również problemu ze znajomością składników, używanych do produkcji kosmetyków. 

Wykształcenie w tej dziedzinie pomaga zdobyć pracę m.in. w gabinetach odnowy biologicznej lub klinikach medycyny estetycznej. Osoby, które ukończyły kosmetologię, są również przygotowane do pracy w firmach, produkujących kosmetyki i laboratoriach badawczych. 
 

Uczelnie

We Wrocławiu kosmetologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.
 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia we Wrocławiu w roku akademickim 2023/2024 wahają się od 6350 zł do 7920 zł za pierwszy rok studiów.

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Sophia Loren stwierdziła: „Nic nie czyni kobiety piękniejszą niż jej wiara w to, że jest piękna”. Specjaliści w zakresie kosmetologii pomagają ludziom uwierzyć w ich piękno i razem z nimi dążą do poprawy niedoskonałości, które zawadzają w codziennym życiu. Eksperci zajmujący się medycyną estetyczną, dermatologią czy kosmetologią w XXI wieku są jednymi z najczęściej poszukiwanych, ponieważ branża Beauty rozwija się na tyle dynamicznie, że rynek pracy nieustannie potrzebuje pracowników w tym zakresie.

Idealni kandydaci na studia medyczne na kierunku kosmetologia nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Ważne, aby w zakresie Twoich zainteresowań mieściły się treści z branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej. Jeśli odznaczasz się wysokim poczuciem estetyki i masz zdolności manualne, kierunek kosmetologia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak kosmetologia możesz realizować przede wszystkim w Akademii Wychowania Fizycznego, w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej, w Wyższej Szkole Fizjoterapii. Uczelnie we Wrocławiu oferują bardzo wiele możliwości kształcenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej na studiach medycznych.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza na biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: podstawy makijażu, wymagania prawne w obszarze kosmetyków, biologia i genetyka, pierwsza pomoc przedmedyczna, diagnostyka laboratoryjna w kosmetologii, dermatologia, estetyka, chemia kosmetyczna, zioła w kosmetologii, fizykoterapia, masaż, dermatologia estetyczna, receptura kosmetyczna i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Studia medyczne we Wrocławiu na kierunku kosmetologia przygotowują studentów do pracy w gabinetach kosmetycznych, w salonach piękności, w ośrodkach promocji zdrowia (kluby fitness), w stacjach telewizyjnych, w agencjach mody (pokaz mody), w agencjach reklamowych (sesje fotograficzne, plany zdjęciowe), w firmach kosmetycznych (produkcja i dystrybucja kosmetyków), w sektorach usług związanych z odnową biologiczną, w czasopismach zajmujących się modą i urodą. Absolwenci są także gotowi do założenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci zajmują się wykonywaniem zabiegów kosmetycznych zgodnie ze sztuką i w wysokim standardzie, wykonywaniem zabiegów profilaktycznych i pielęgnacyjnych, które zapobiegają starzeniu się skóry, zabiegów odnoszących się do oczyszczania, nawilżania, ujędrniania skóry, wykonywaniem zabiegów wspomagających leczenie dermatologiczne czy chirurgiczne, doradztwem w zakresie pielęgnacji ciała, stosowania specjalistycznych kosmetyków i preparatów z uwzględnieniem ich składu i właściwości.

Kierunek kosmetologia we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza na biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: 

 • podstawy makijażu,
 • wymagania prawne w obszarze kosmetyków,
 • biologia i genetyka,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna,
 • diagnostyka laboratoryjna w kosmetologii,
 • fizykoterapia w kosmetologii i odnowie biologicznej,
 • chemia kosmetyczna,
 • zioła w kosmetologii,
 • dermatologia estetyczna,
 • receptura kosmetyczna,
 • chemia organiczna i nieorganiczna,
 • higiena i prewencja zakażeń
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: wizaż i stylizacje, podologia. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zyskują gruntowne wykształcenie w zakresie kosmetologii i ogólne kształcenie medyczne. Wiedza i umiejętności pozwalają wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i rewitalizacji skóry, zabiegi upiększania i korygowania niedoskonałości skóry, zabiegi opóźniające procesy starzenia, zabiegi modelowania ciała, zabiegi kosmetologii leczniczej. Studenci będą potrafili dobrać odpowiednie kosmetyki, przeprowadzać zalecane i dopuszczalne zabiegi kosmetyczne, posługiwać się nowoczesną aparaturą kosmetyczną do wykonywania zabiegów modelowaniu ciała. Rozwijają także zdolności organizacyjne i kierownicze.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od wybranej uczelni kierunek kosmetologia we Wrocławiu w trybie niestacjonarnym możesz realizować na pierwszym stopniu lub w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. 

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Warto zaznaczyć, że studia drugiego stopnia może podjąć absolwent kosmetologii pierwszego stopnia lub pokrewnych kierunków medycznych.

Kosmetologia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Kierunek kosmetologia we Wrocławiu umożliwia pracę m.in. w gabinetach kosmetycznych, w salonach piękności, w ośrodkach promocji zdrowia (kluby fitness), w stacjach telewizyjnych, w agencjach mody (pokaz mody), w agencjach reklamowych (sesje fotograficzne, plany zdjęciowe), w firmach kosmetycznych (produkcja i dystrybucja kosmetyków), w sektorach usług związanych z odnową biologiczną, w czasopismach zajmujących się modą i urodą.

Absolwenci zajmują się wykonywaniem zabiegów kosmetycznych zgodnie ze sztuką i w wysokim standardzie, wykonywaniem zabiegów profilaktycznych i pielęgnacyjnych, które zapobiegają starzeniu się skóry, zabiegów odnoszących się do oczyszczania, nawilżania, ujędrniania skóry, wykonywaniem zabiegów wspomagających leczenie dermatologiczne czy chirurgiczne, doradztwem w zakresie pielęgnacji ciała, stosowania specjalistycznych kosmetyków i preparatów z uwzględnieniem ich składu i właściwości.

Absolwenci zatrudniani są w sektorze spa i wellness oraz odnowy biologicznej, w klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii w sektorze pielęgnacji ciała, w gabinetach kosmetologicznych, w Medical spa, w firmach kosmetycznych jako trenerzy/szkoleniowcy w zakresie kompleksowej pielęgnacji stóp, w firmach farmaceutycznych i  kosmetycznych, które specjalizują się w produkcji specjalistycznych preparatów do kompleksowej pielęgnacji stóp, w klinikach dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii, w gabinetach podologicznych, w salonach kreowania wizerunku, w perfumeriach jako wizażyści, jako szkoleniowcy/instruktorzy makijażu w firmach kosmetycznych, w salonach piękności mieszczących się w hotelach, w ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych, w szkołach kosmetycznych, w laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych, w firmach kosmetycznych, w działach kosmetycznych aptek, w salonach kosmetycznych, w przedsiębiorstwach, które zajmują się dystrybucją kosmetyków.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia są idealne dla osób odznaczających się wysokim poczuciem estetyzmu i interesujących się branżą Beauty. Kandydatów jest wielu na studia stacjonarne i niestacjonarne. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, decyduje kolejność zgłoszeń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a o przyjęciu kandydatów decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, w ramach którego tworzone są listy rankingowe.

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Studenci niestacjonarni publicznych szkół wyższych najczęściej za naukę muszą płacić. Płatne są również studia, które oferuje większość prywatnych uczelni.

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 6350 zł
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - 7920 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie samodzielnie decydują o tym, w jakim terminie opublikują one wyniki postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji w systemach internetowej rekrutacji.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne najczęściej składa się osobiście, dostarczając kompletny zestaw do siedziby wskazanej przez wybraną szkołę wyższą. Osoby, które nie mogą doręczyć dokumentacji samodzielnie, mogą zrobić to za pośrednictwem pełnomocnika (po wcześniejszym upoważnieniu go). Niektóre uczelnie umożliwiają kandydatom również przesłanie wymaganych plików formą elektroniczną.

Przed podjęciem nauki należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w danej uczelni – formalności związane ze złożeniem dokumentów rekrutacyjnych mogą różnić się w zależności od decyzji podjętej przez szkołę.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można składać zaraz po opublikowaniu przez daną uczelnię wyników rekrutacji. Etap ten najczęściej trwa zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować niezbędną dokumentację. Dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Fizjoterapii) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Studia medyczne na kierunku kosmetologia są jednymi z najpopularniejszych. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wśród kandydatów żywo zajmujących się branżą Beauty. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy masz poczucie estetyki?
 • Czy w przyszłości chcesz pomagać ludziom w osiąganiu ich ideałów piękna?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek kosmetologia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku kierunku kosmetologia i innych pokrewnych studiów medycznych potrzebne jest zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy, które potwierdzi Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia medyczne w zakresie kosmetologii są jednymi z najpopularniejszych w całej Polsce.

Patrycja, studentka trzeciego roku studiów licencjackich, wyznała:

Branża Beauty to moje przeznaczenie. Interesuję się kosmetykami, bardzo lubię robić makijaże, ale pragnę także doprowadzać ludzi do piękna, którego oczekują. Odnajduję się w tym, co robię, a to przecież najważniejsze. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś takiego dla siebie.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Mieście wrocławiu

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Pozostałe uczelnie w mieście Wrocławiu na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)