Akademia technologii sieciowych - studia podyplomowe w Łodzi

Akademia technologii sieciowych - studia podyplomowe w Łodzi

Akademia technologii sieciowych - studia podyplomowe w Łodzi
Dodaj do ulubionych

Akademia technologii sieciowych - studia podyplomowe w Łodzi

Studia na kierunku technologii sieciowych to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej. 

Akademia technologii sieciowych to studia podyplomowe w Łodzi, które pozwalają zdobyć umiejętności związane z zabezpieczaniem sieci na poziomie urządzeń, protokołów i aplikacji sieciowych. W trakcie kształcenia studenci mają możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami, jak m.in. instalowanie czy konfigurowanie urządzeń sieciowych w średniej wielkości sieciach LAN, WLAN i WAN.

Studia mają na celu wykształcenie absolwentów, którzy odnajdą się w pracy na takich stanowiskach, jak informatyk, pracownik działu informatycznego czy administrator sieci. Podczas kształcenia uczą się nie tylko aspektów teoretycznych związanych z tym obszarem, ale też ćwiczą zdobyte umiejętności w praktyce.

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek akademia technologii sieciowych - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku akademia technologii sieciowych w Łodzi

Studia w Łodzi na kierunku akademia technologii sieciowych wymagają w procesie rekrutacji przedstawienia dyplomu ukończenia studiów dowolnego stopnia. Kandydatem na te studia mogą być więc dowolne osoby, które mają tytuł licencjata lub magistra i to bez względu na kierunek ukończonych studiów.

Należy jednak pamiętać, że studia niestacjonarne wiążą się z koniecznością uiszczenia stałych, określonych z góry przed Uczelnię opłat semestralnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA TECHNOLOGII SIECIOWYCH?

Studia na kierunku akademia technologii sieciowych mają rozbudowany program kształcenia, który skupia się wokół tematyki instalowania i konfigurowania urządzeń sieciowych w sieciach LAN, WLAN czy WAN z zastosowaniem przełączników i routerów.

Podczas nauki studenci mają także możliwość zgłębiania tajników planowania i projektowania sieci lokalnych WAN czy implementowania zasad routingu w sieciach LAN i WAN konfiguracji protokołów routingu.

Aplikując na studia na kierunku akademia technologii sieciowych, studenci mają możliwość rozwijania swojej wiedzy informatycznej.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku akademia technologii sieciowych możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Celem studiów na kierunku akademia technologii sieciowych, jest przekazanie studentom kompetencji, które pozwalają zabezpieczać sieci na poziomie urządzeń, protokołów i aplikacji sieciowych.

Na jednej ze specjalizacji, jaką jest Cisco DDNA Exploration uzyskuje się informacje z zakresu zagadnień związanych z rodzajami transmisji sygnałów w nośnikach, zasad działania przełączników sieciowych, a także funkcjonowania routerów lub urządzeń wyższych warstw modelu ISO/OSI.

Program studiów uczy podstawowych zagadnień związanych z tą tematyką. Pozwala też studentom poszerzyć swoją wiedzę i rozwijać codzienne problemy, jakie pojawiają się w trakcie pracy z systemami informatycznymi.Poza tym absolwenci mają wiedzę na temat tworzenia aplikacji internetowych, pracy nad projektami informatycznymi.

 

Ile trwają studia na kierunku akademia technologii sieciowych

Studia na kierunku akademia technologii sieciowych trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku akademia technologii sieciowych

Absolwenci akademii technologii sieciowych mogą podjąć pracę na stanowisku, które wymaga znajomości zasad programowania i konfiguracji urządzeń sieciowych. Bez problemu odnajdą się też w środowisku metod projektowania sieci komputerowych i zasad zarządzania bezpieczeństwem tych sieci.

Osoby, jakie ukończyły akademię technologii sieciowych, mają pożądane kompetencje w takich zawodach, jak np. projektant sieci komputerowych, administrator lokalnych sieci oraz tych o rozległym układzie.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku akademia technologii sieciowych

  • programista systemów informatycznych,
  • integrator rozproszonych systemów komputerowych,
  • instytucje edukacyjne,
  • nowoczesne firmy,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem stron internetowych,
  • firmy produkujące systemy informatyczne,
  • urzędy technologiczne,
  • administrator sieci.

Studia podyplomowe na kierunku akademia technologii sieciowych to bardzo przyszłościowa ścieżka kształcenia. Absolwenci bez problemu znajdą więc zatrudnienie w swojej branży zawodowej.

Komentarze (0)