Analityk GIS - studia podyplomowe w Łodzi

Analityk GIS - studia podyplomowe w Łodzi

Analityk GIS - studia podyplomowe w Łodzi
Dodaj do ulubionych

Analityk GIS - studia podyplomowe w Łodzi

Studia na kierunku analityk GIS to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Analityk GIS to studia podyplomowe w Łodzi, w ramach których uczestnicy poznają zagadnienia związane z Systemem Informacji Geograficznej. Studenci uczą się także na temat zasad przeprowadzania wizualizacji i analizy danych przestrzennych.

Studia dzięki rozbudowanej siatce zajęć kształcą absolwentów, którzy mają kwalifikacje i wiedzę w obszarze programowania oraz tworzenia map GIS. Odnajdą się w pracy na stanowisku analityka GIS.

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek analityk gis - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Łodzi na kierunku analityk GIS skierowane są do absolwentów dowolnych kierunków uczelni wyższych, doktorantów czy pracowników firm, w których korzysta się z informacji przestrzennych.

Kandydatem może być także osoba pracująca w administracji samorządowej i państwowej na wszystkich szczeblach. To również oferta kształcenia skierowana do osób czy firm korzystających z Systemów Informacji Geograficznej.

Kandydatów przyjmuje się bez przeprowadzania egzaminu wstępnego na podstawie oceny uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK GIS?

Studia na kierunku analityk GIS wykorzystują innowacyjny program kształcenia, w którym uwzględniono aktualne treści związane z Systemem Informacji Geograficznej. Uwzględniono w nim około 200 godzin, z czego 50 z nich to wykłady oraz 150 ćwiczenia komputerowe.

W siatce dydaktycznej znajdują się m.in. zajęcia z zakresu podstaw GIS, metod cyfrowych w teledetekcji czy zaawansowanych analiz przestrzennych. Przedmioty realizowane są w systemie zaocznym – co dwa tygodnie organizowane są zjazdy w budynku dydaktycznym uczelni.

Uczestnicy mają do dyspozycji nowoczesne zaplecze dydaktyczne i sale komputerowe z niezbędnym oprogramowaniem. Zajęcia prowadzi kadra wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz praktyków zawodowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityk GIS, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Uczestnicy studiów na kierunku analityk GIS w trakcie kształcenia zapoznają się z możliwościami zastosowania oprogramowania ArcGIS z odpowiednimi rozszerzeniami. Uczą się projektowania w języku Python czy geoprocessingu z zastosowaniem Model Buildera.

Potrafią tworzyć własne projekty oraz analizy z zastosowaniem GIS. Wykonują analizy i projekty GiS. Samodzielnie tworzą wizualizacje i analizy danych przestrzennych, mapy GIS. Korzystają z metod służących formułowaniu zapytań z zastosowaniem różnych atrybutów obiektów czy relacji przestrzennych. Wykorzystują też do analiz GIS funkcje wektorowe, rastrowe czy geostatycznego.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK GIS?

Studia na kierunku analityk GIS, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYK GIS

Absolwenci po tym kierunku, są przygotowani do pracy w otoczeniu ArcGIS Pro z odpowiednimi rozszerzeniami. Odnajdą się w zawodzie analityka GIS w administracji samorządowej oraz państwowej na każdym szczeblu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analityk GIS

  • analityk GIS,
  • administracja państwowa i samorządowa na każdym szczeblu,
  • wydział planowania przestrzennego i urbanistyki.

Studia na kierunku analityk GIS, obejmują wyjątkowy, autorski i nowoczesny program dydaktyczny, który uwzględnia aktualne zagadnienia z zakresu GIS. Dzięki temu uczestnicy zyskują kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia działalności zawodowej zgodnej ze swoim wykształceniem. To więc świetna propozycja dla osób, które pragną w przyszłości pracować w środowisku GIS. Od kandydatów nie wymaga się znajomości podstaw GIS, ale konieczna jest umiejętność posługiwania się komputerem oraz innymi programami biurowymi. Przez cały proces dydaktyczny studentów przeprowadzi wykwalifikowana kadra dydaktyczna.

Komentarze (0)