Administracja studia zaoczne Rzeszów

Administracja studia zaoczne Rzeszów

Studia na kierunku administracja w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

18.04.2024

Administracja - studia niestacjonarne (zaoczne) Rzeszów | woj. podkarpackie

Administracja w Rzeszowie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 16 różnych specjalności. Studia z administracji w trybie niestacjonarnym można podjąć na 2 uczelniach. Ceny na administracji w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 3800 zł za pierwszy rok studiów.

Administracja studia zaoczne Rzeszów
Studia na kierunku administracja w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku administracja w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 26 września 2024 r. | Administracja Rzeszów - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników administracji jest dość duże – co roku wielu kandydatów na studia podejmuje decyzję o wyborze tego kierunku. Studenci zdobywają m.in. wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, czy rachunkowości. Absolwent kierunku dobrze zna zasady funkcjonowania instytucji administracji publicznej na szczeblu samorządowym, centralnym i międzynarodowym. 

Ukończenie studiów daje gwarancję pracy nie tylko w jednostkach administracji publicznej. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie również w prywatnych przedsiębiorstwach – np. firmach doradztwa podatkowego, bankach, czy zakładach ubezpieczeniowych. 

 

Uczelnie
W Rzeszowie administrację w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: WSPIA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, Collegium Humanum - Szkole Menadżerskiej (filia w Rzeszowie).

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku administracja w Rzeszowie w 2024 roku wahają się od 3800 zł do 5000 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - administracja w Rzeszowie.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku administracja w Rzeszowie

Wymagania na administrację w trybie niestacjonarnym są z reguły nieco niższe, niż w przypadku aplikacji na stacjonarny tryb kształcenia. Niektóre uczelnie decydują się na przyjmowanie kandydatów zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, inne natomiast przeprowadzają tradycyjny konkurs świadectw, w którym wyłaniani są najlepsi.

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Pamiętaj, że warunkiem koniecznym, uprawniającym cię do wzięcia udziału w internetowej rejestracji kandydatów, jest posiadanie świadectwa maturalnego oraz zaświadczenia o ukończeniu szkoły średniej.

Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Rzeszowie

Administrację można nazwać klasyczną propozycją edukacyjną dla świeżo upieczonych maturzystów, chcących zdobywać wyższe wykształcenie. Kierunek ten jest oferowany przez wiele polskich uczelni, a wiele z nich proponuje studentom możliwość kształcenia niestacjonarnego i pogodzenia w ten sposób innych czasochłonnych obowiązków ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności kierunkowych.

Powiedzieć, że dzięki administracji zdobywasz przyszłościowe kompetencje, które z pewnością będą docenione przez pracodawców na całym świecie, to jak nic nie powiedzieć. Znaczenie słowa „administracja” jest związane z szeroko rozumianym zarządzaniem i organizacją, czyli głównymi zadaniami każdego specjalisty obracającego się w tej branży.

 

Dla kogo są studia na kierunku administracja

Chociaż studia na kierunku administracja wydają się wszechstronne przez swoją interdyscyplinarność, to jedynie część aplikantów posiada takie kompetencje, zainteresowania i predyspozycje, które są adekwatne do charakteru tego kierunku. Wybranie kształcenia zgodnie z samym sobą jest szczególnie ważne w dłuższej perspektywie, bowiem pozwala uniknąć przedwczesnego wypalenia zawodowego i zwiększa szanse na czerpanie satysfakcji z nauki na studiach. Zatem jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na administrację w Rzeszowie?

Każdy z kandydatów powinien mieć wszechstronne zainteresowania, oscylujące wokół nauk prawniczych, społecznych, humanistycznych, ekonomicznych oraz politycznych. Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne okażą się cenne dla każdego, kto będzie wiązał swoją przyszłość z pracą na dowolnym stanowisku, związanym z administracją. Dodatkowym atutem z pewnością okaże się umiejętność efektywnego organizowania swoim czasem, obejmowanie stanowiska lidera oraz systematyczność i obowiązkowość. Jeśli posiadasz wszystkie te cechy, to prawdopodobnie administracja w Rzeszowie okaże się strzałem w dziesiątkę!

Administracja jest niewątpliwie jednym z chętniej wybieranych kierunków studiów. Wielu kandydatów wybiera niestacjonarny tryb kształcenia z różnych powodów – niektórzy posiadają takie zobowiązania życiowe, na których realizację potrzebują dużo czasu w tygodniu roboczym, inni chcieliby równolegle ze studiowaniem podjąć pełnoetatową pracę, jeszcze inni natomiast wolą przeznaczyć na kształcenie kilka weekendów. Tryb niestacjonarny zobowiązuje studentów do uczęszczania w wielogodzinnych, często całodziennych zjazdach co dwa lub trzy tygodnie, w zależności od harmonogramu ustalanego przez daną uczelnię oraz rozkładu świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Szczegółowy plan nauki na studiach administracyjnych różni się od wybranej uczelni, która umożliwia studentom podjęcie tego kierunku, jednak pewien zarys odnoszący się do organizacji zajęć i wykładów oraz siatki edukacyjnej jest niezależny od miejsca podjęcia studiów. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie nauki na rzeszowskiej administracji, uzyskasz pewność, że twoje kompetencje będą szerokie i dobrze ugruntowane, a odnosić się będą między innymi do nauk ekonomicznych, społecznych, humanistycznych, ekonomicznych, matematycznych, a nawet gospodarczych.

 

Czego nauczysz się na studiach

Studia na kierunku administracja nie bez powodu noszą zaszczytne miano interdyscyplinarnych – gwarantują bowiem szeroki zakres wiedzy i umiejętności, dzięki którym każdy z absolwentów będzie miał szansę na znalezienie najodpowiedniejszej dla siebie pracy na arenie międzynarodowej.

Jeżeli zdecydujesz się podjąć opisywany kierunek studiów, zagwarantujesz sobie uzyskanie szerokich i dobrze ugruntowanych kompetencji, dotyczących organizowania zaplecza prawnego i instytucjonalnego na rzecz międzynarodowych przedsiębiorstw, poznasz tajniki wykonywania analiz finansowych, a także wzbogacisz swoje umiejętności interpersonalne. Przedmiotami, z jakimi najpewniej spotkasz się podczas edukacji, będą między innymi:

 • makroekonomia,
 • mikroekonomia,
 • prawo administracyjne,
 • historia administracji,
 • postępowanie administracyjne,
 • konstytucyjny system organów państwowych,
 • prawo gospodarcze,
 • statystyka z demografią.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku administracja w Rzeszowie

Niektóre uczelnie w Rzeszowie pozwalają studentom na dokonanie wyboru trybu przyszłego kształcenia. Coraz większy odsetek świeżo upieczonych maturzystów dąży do jak najszybszego usamodzielnienia, dlatego decyduje się na rozpoczęcie kształcenia w ramach trybu niestacjonarnego.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które z jakichś powodów wolałyby kształcić się na weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa-trzy tygodnie, powinieneś przygotować odpowiednie zaplecze finansowe, aby być w stanie opłacić każdy semestr lub rok nauki.

Informacje na temat kosztów podjęcia administracji znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Zgłębiając regulamin studiów dowiesz się również o aktualnie obowiązujących promocjach i możliwości rozłożenia opłat na kilka dogodnych rat.

 

Gdzie studiować na kierunku administracja w Rzeszowie

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja (zaoczne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek administracja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Społecznych UR) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Rzeszowie

Studia na kierunku administracja w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Wszystkie istniejące kierunki studiów można w łatwy sposób podzielić na dwie grupy – jednolite magisterskie oraz takie, których przebieg podzielony jest na dwa komplementarne etapy, a ukończenie pierwszego z nich gwarantuje uzyskanie wystarczających kompetencji do zdobycia wyższego wykształcenia oraz możliwości podjęcia pracy zawodowej.

Administracja należy do tej drugiej, zdecydowanie bardziej licznej grupy. Studia pierwszego stopnia potrwają trzy lata, a zwieńczy je uzyskanie tytułu licencjata, natomiast kształcenie na drugim stopniu studiów będzie trwało dwa lata i zaowocuje uzyskaniem przez absolwentów tytułu magistra, dzięki któremu prawdopodobnie będą mieli jeszcze bardziej przyszłościowe szanse na ukształtowanie swojej drogi zawodowej.

Administracja w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Administracja w Rzeszowie

Nic nie świadczy o pragmatyczności danego kierunku w tak dużym stopniu, jak gwarantowane przez jego ukończenie możliwości zawodowe. Administracja generuje ich wiele, co pozwala na dopasowanie najlepszej opcji do własnych upodobań. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat szans zawodowych, jakie stworzy ukończenie administracji w Rzeszowie?

Jako absolwent tego ciekawego kierunku bez trudu zdobędziesz pracę w sądownictwie, urzędach skarbowych, kancelariach prawniczych, międzynarodowych placówkach związanych z administracją rządową i samorządową, instytucjach gospodarki budżetowej.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś pomyślał o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, która pozwoli ci na realizacje własnych celów w sposób niezależny od szefostwa. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych, jakie możesz rozważyć po ukończeniu administracji w Rzeszowie, jest niezwykle szeroki, dlatego każdy z absolwentów z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Administracja w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie na kierunku Administracja wymagają od kandydatów solidnego przygotowania do procesu aplikacji ze względu na dużą liczbę chętnych do podjęcia zarówno studiów stacjonarnych, jak i zaocznych. Poza przygotowaniem merytorycznym, ważne jest osiągnięcie pełnej pewności, że administracja jest właśnie tym kierunkiem, który chcielibyśmy studiować. Jeśli jesteś przed aplikacją na te studia, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań.

 • Lubisz nauki ekonomiczne, a w kręgu twoich zainteresowań znajduje się światowa gospodarka?
 • Nauki społeczne i humanistyczne to dla ciebie bułka z masłem, a ponadto nie masz problemu z matematyką?
 • Chcesz połączyć swoją przyszłość z ciekawym kierunkiem, który gwarantuje dobre zatrudnienie?

Jeżeli w twoich myślach pojawiło się trzykrotne „tak”, to administracja w Rzeszowie najprawdopodobniej okaże się strzałem w dziesiątkę!

 

Zapisy na studia

Aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia dowolnego kierunku studiów, należy wziąć udział w internetowej rejestracji. W tym celu odwiedź stronę wybranej uczelni i podążaj za zamieszczonymi tam wskazówkami, które w intuicyjny sposób umożliwią ci aplikowanie na wymarzony kierunek studiów. Jeżeli twoje nazwisko znajdzie się na liście przyjętych na studia, zadbaj o terminowe dostarczenie następujących dokumentów, gdyż prawdopodobnie właśnie one odegrają pierwsze skrzypce podczas finalizacji całej procedury kwalifikacyjnej. Będziesz potrzebował:

 • fotografii do legitymacji,
 • kserokopii świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • dowodu osobistego,
 • formularza pobranego ze strony internetowej wybranej uczelni.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku administracja w Rzeszowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Administracja w Rzeszowie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Administracja w Rzeszowie

Niewątpliwie administracyjne kierunki studiów w Rzeszowie cieszą się niezachwianą opinią opinią znacznej większości studentów, co dodatkowo motywuje kandydatów do rozpoczęcia wybranego kierunku. Zastanawiasz się, jakie opinie ma rzeszowska administracja?

Milena, studentka pierwszego roku administracji w Rzeszowie, mówi:

„Odkąd pamiętam interesowała mnie ekonomia, prawo, gospodarka i polityka. Jako że nie chciałam zrezygnować z nauki żadnej z wymienionych dziedzin, zdecydowałam się na tak wszechstronny i uniwersalny kierunek, jakim jest administracja. Każdego dnia doskonale swoje kompetencję i zyskuję pewność, że w przyszłości będę dobrym pracownikiem współczesnego rynku pracy”.

komentarze (1)

Kala odpowiedz

Ciągłe jeżdżenie na uczelnię bywa męczące, dlatego ja ostatecznie zdecydowałam się na studia online oferowane na stornie WSKZ. Musiałam pilnie zrobić magisterkę do awansu w pracy, wybrałam administrację i nie żałuję. Dostęp do nauki z każdego miejsca jest niewątpliwy plusem.