Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
12.12.2024
Fizyka techniczna studia Lublin | woj. lubelskie
Studia na kierunku Fizyka techniczna w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).
Studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie
Rok akademicki
2025/2026
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie rozpocznie się 17 kwietnia 2025 r. i potrwa do 19 września 2025 r. | Fizyka techniczna Lublin - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia w Lublinie na kierunku fizyka techniczna możesz podjąćna 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS).
Opis kierunku
Podczas studiów na kierunku fizyka techniczna uczestnicy zajęć zdobywają interdyscyplinarną wiedzę z obszaru współczesnej fizyki, matematyki oraz informatyki, podpartą praktycznymi umiejętnościami inżynierskimi. Studenci zapoznają się z nowoczesną aparaturą badawczą, analityczną i diagnostyczną. Ponadto, uczą się wykorzystywania programów, m.in. MathCAD, LabView i AutoCAD. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: algebra z geometrią, elektronika i elektrotechnika czy finanse i rachunkowość dla inżynierów. Od IV semestru program kształcenia będzie realizowany w ramach trzech specjalności: fizyka medyczna, nowoczesne materiały i techniki pomiarowe, bądź fizyka komputerowa.
Praca po studiach
Ukończenie studiów na kierunku fizyka techniczna umożliwia wszechstronny rozwój zawodowy, w niemal każdej gałęzi przemysłu. Znajdują zatrudnienie na stanowiskach testerów, konstruktorów i programistów. Pracują także w biurach patentowych i firmach przemysłu kosmicznego. Doskonale odnajdą się również w placówkach oświatowych i centrach nauki, a także w instytucjach kontroli i nadzoru nauki. Ponadto, absolwenci często decydują się również na podjęcie zatrudnienia o charakterze naukowym w różnorodnych instytutach badawczych.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Lublinie?
W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizyka techniczna najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
fizyka,
fizyka i astronomia,
matematyka,
chemia,
język obcy.
Wszystkie techniczne kierunki studiów w Lublinie, a więc również fizyka techniczna, są oparte na dziedzinach ścisłych, takich jak między innymi matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia oraz język obcy.
Zatem w celu sprostania odgórnym wymaganiom rekrutacyjnym, jakie są narzucane przez każdą z uczelni, należy właściwie przygotować się do egzaminu maturalnego z wymienionych przedmiotów, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Aktualne informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej uczelni. Warto je zgłębić, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?
Nie istnieje jeden uniwersalny kierunek studiów, podobnie jak nie sposób znaleźć osobę na tyle wszechstronną, że zdołałaby sprostać wymaganiom narzucanym przez dosłownie każdą dziedzinę kształcenia. Z tego względu niezwykle istotne jest, aby wybrać takie studia w Lublinie, które pokryją się w znacznym stopniu z posiadanymi zainteresowaniami, planami na przyszłość i predyspozycjami. Jeżeli marzysz o podjęciu fizyki technicznej, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka następujących pytań:
Twoim konikiem od zawsze były przedmioty ścisłe, a nauka fizyki sprawiała dużą przyjemność?
Pragniesz sukcesywnie poszerzać kompetencje, które okażą się pragmatyczne z punktu widzenia międzynarodowych pracodawców?
Nauki techniczne i nowoczesne wynalazki z tego obszaru nie są ci obce?
Połączenie najbliższej przyszłości z niezwykle przyszłościową i prestiżową dziedziną kształcenia byłoby spełnieniem twoich marzeń?
Jeżeli tak, to studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak zanim rozpoczniesz szacowanie swoich szans na rozpoczęcie kształcenia, postaraj się szczegółowo zapoznać z regulaminem ustalonym przez wybraną przez ciebie placówkę edukacyjną. W ten sposób będziesz w stanie przygotować się na każdą ewentualność.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku fizyka techniczna możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (inżynierskie)
Studia II stopnia
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Niektóre uczelnie w Lublinie postanowiły wprowadzić do kanonu oferowanych kierunków studia techniczne. Dlatego też fizykę techniczną możesz podjąć między innymi na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej tamże. Jako student tego rozwijającego kierunku, będziesz miał okazję zapoznać się z:
elektromagnetyzmem
mechaniką
optyką
mechaniką kwantową
zaawansowanymi metodami analizy danych
Studenci fizyki technicznej zyskują również wszechstronne przeszkolenie, dzięki któremu poszerzają swoje kompetencje, odnoszące się do logicznego myślenia i analitycznego rozwiązywania skomplikowanych problemów.
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie?
Studia na kierunku Fizyka techniczna w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
Fizyka techniczna w Lublinie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3,5 roku
inżynier
studia II stopnia
1,5 roku
magister
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?
Perspektywy zawodowe, gwarantowane przez wszystkie studia inżynierskie są na tyle przyszłościowe. Że kandydatów do ich podjęcia nigdy nie brakuje – niemal każdego roku uczelnie, które zdecydowały się na poszerzenie kanonu oferowanych kierunków o te korzystające z dorobku naukowego dziedzin ścisłych, doświadczają prawdziwego oblężenia. Nic w tym dziwnego, bowiem każdy z absolwentów marzy o takim wykształceniu, które znajdzie odzwierciedlenie na współczesnym rynku pracy. Absolwenci fizyki technicznej w Lublinie znajdują zatrudnienie w:
jednostkach rozwojowo-badawczych,
laboratoriach naukowych,
branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, związanej bezpośrednio z przemysłem maszynowym,
korporacjach, które opierają swoją pracę na dowolnym aspekcie fizyki technicznej.
Niezależnie od ostatecznie dokonanego wyboru, jako absolwent fizyki technicznej otrzymasz gwarancję przyszłościowego, stabilnego i dobrze płatnego zatrudnienia.
Gdzie studiować na kierunku fizyka techniczna w Lublinie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka techniczna w Lublinie
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
ul. Jagiellońska 13-15,,
85-067 Bydgoszczhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAwhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpgCollegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
ul. Jutrzenki 135,
02-231 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJn_R5k680GUcRNL78acaoTLQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/44c65-efeaf-uth-warszawa.jpgUczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
ul. Żwirki i Wigury 61,
02-091 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJebAQRrbMHkcRho7XHGZ4T-chttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5e7f-wum-studia-warszawa.jpgWarszawski Uniwersytet Medyczny
ul. Jagiellońska 57/59, ,
03-301 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJNVvu5gXMHkcRTJ10pNhX-7chttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f649-akademia-kozminskiego.jpgAkademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Al. Racławickie 14,,
20-950 Lublinhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw4m_Y2FXIkcRNDLifnk2T-whttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/f2f10-kul-studia-lublin.jpgKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II