Fizyka techniczna - Kraków

Fizyka techniczna - Kraków

Fizyka techniczna - Kraków

Studia w Krakowie

fizyka techniczna

Odkryj kierunek fizyka techniczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Fizyka techniczna - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku fizyka techniczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizyka techniczna w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Fizyka techniczna Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie fizykę techniczną możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH) oraz Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK).
 

Opis kierunku

Studia przygotowują do rozumienia oraz rozwiązywania poszczególnych problemów z zakresu fizyki i techniki. Przedmioty, jakie mogą pojawić się w programie zajęć, to np.: analiza matematyczna, programowanie, fizyka ogólna, elektronika, czy elektrotechnika. Dla absolwentów kierunku wykorzystywanie nowoczesnej aparatury pomiarowej, technicznych systemów diagnostycznych, czy technik komputerowych nie powinno stanowić żadnego problemu.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Pomimo stale zmieniającego się rynku, absolwenci nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Osoby, które ukończyły kierunek, mogą zatrudnić się np. w laboratoriach badawczych i przemysłowych, placówkach akredytacyjnych i atestacyjnych sprzętu diagnostyczno-pomiarowego.

czytaj dalej wszystko o Fizyka techniczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FIZYKA TECHNICZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Fizyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Fizyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Krakowie?

Aby dostać się na techniczne kierunki studiów w Krakowie, powinieneś uzyskać odpowiednio wysoki wynik maturalny z następujących przedmiotów: matematyki, chemii, fizyki, fizyki i anstronomii oraz informatyki.

Jeżeli chcesz odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia kształcenia zaocznego na Fizyce technicznej w Krakowie, zapoznaj się z ustaleniami, prezentowanymi na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizyka techniczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?

 

Fizyka i dokonania wybitnych badaczy tej dziedziny przejawiają się w niemal wszystkich technicznych aspektach nauki. Studia na kierunku Fizyka techniczna znajdują interdyscyplinarne połączenie pomiędzy przyszłościowymi zagadnieniami ścisłymi oraz fizyką jako osobnym elementem kształcenia, na który podczas edukacji wywierany jest największy nacisk.

Niektóre uczelnie w Krakowie starają się zadbać o komfort zdobywania wiedzy przez studentów, dlatego postanowiły zaoferować im możliwość kształcenia na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Podejmując Fizykę techniczną zapewniasz sobie możliwość zachowania ciągłości zdobywania kompetencji na jednej uczelni. Rozpoczynając studia zaczniesz od pierwszego stopnia, a następnie możesz poszerzać posiadane umiejętności i wiedzę na studiach drugiego stopnia.

Studia inżynierskie wymagają posiadania szerokiej wiedzy i talentu do zgłębiania nauk ścisłych, z matematyką i fizyką na czele. W związku z tym, że przedmioty te są przez wielu uznawane za jedne z najtrudniejszych, Fizyka techniczna z pewnością nie jest odpowiednią propozycją kształcenia dla każdego. Spróbuj sobie wyobrazić kandydata na opisywany kierunek, który ma problemy ze zrozumieniem skomplikowanych problemów logicznych, nauka matematyki przychodzi mu z trudnością, a w obszarze jego zainteresowań nie znajduje się fizyka. Jeżeli jesteś zaprzeczeniem osoby o takiej sylwetce, to być może twoja aplikacja na Fizykę techniczną w Krakowie jest w pełni uzasadniona, a kierunek ten pozwoli ci na realizację najważniejszych dla ciebie celów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fizyka medyczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Fizyka techniczna to niezwykle atrakcyjna propozycja edukacyjna dla wszystkich maturzystów, zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznym aspektem otaczających zjawisk fizycznych. Studiując ten kierunek, nabędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu wszystkich nauk ścisłych, ze szczególnym naciskiem położonym na fizykę oraz matematykę, poznasz również skomplikowane zagadnienia z zakresu:

  • elektroniki
  • teorii obwodów i sygnałów
  • fizyki jądrowej
  • ochrony radiologicznej

 

Fizyka techniczna uposaża studentów w praktyczne umiejętności, odnoszące się do wykonywania badań naukowych z dziedzin ścisłych, stawiania i rozwiązywania problemów kwantowych, a także przeprowadzania pomiarów charakterystyk wybranych układów elektronicznych. Wszystko po to, abyś miał jak największe szanse na odniesienie sukcesu na zawodowej arenie międzynarodowej.

Ile trwają studia na kierunku fizyka techniczna w Krakowie?

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Fizyka techniczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?

Według przeprowadzonych badań, niemal 90% absolwentów Fizyki technicznej znajduje zatrudnienie w ciągu pół roku od momentu ukończenia studiów. Ponad połowa absolwentów może liczyć na zdobycie przyszłościowego zatrudnienia w ciągu miesiąca po zdobyciu tytułu inżyniera lub magistra. A gdzie?

  • w prywatnych i publicznych firmach sektora nowoczesnych technologii
  • w szeroko rozumianym sektorze informatycznym
  • w bankowości oraz innych sektorach, związanych z modelowaniem procesów i wykonywaniem ilościowej i jakościowej analizy danych

Gdzie studiować na kierunku fizyka techniczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka techniczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek fizyka techniczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Fizyka techniczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Kraków studia i stopnia

Fizyka techniczna Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Kraków studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fizyka techniczna w Krakowie

Kierunki fizyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia