Studia fizyczne Lublin

Studia fizyczne Lublin

Studia fizyczne Lublin

Największy wybór studiów

fizycznych w Lublinie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne w Lublinie | woj. lubelskie

Współcześni fizycy wciąż zmieniają świat, odkrywają nowości, opracowują nowe materiały produkcyjne, są obecni, a ich praca jest niezbędna do rozwoju świata, nowych technologii, medycyny i farmakologii. Szczególne miejsce mają fizycy właśnie w tych dwóch ostatnich dziedzinach. To dzięki zdobyczom współczesnej fizyki, zostały opracowane nowe metody walki z nowotworami i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Dzięki fizykom jesteśmy silniejsi. Fizycy odgrywają kluczową rolę w rozwoju nauki. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu naukowców ratujących poniekąd świat, wybierz się na studia fizyczne. Lublin to jedno z niewielu miast akademickich, w których studia fizyczne opierają się na licznych eksperymentach i doświadczeniach, a nie tylko na wiedzy teoretycznej. Sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów fizycznych w Lublinie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI Z FIZYKĄ W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Lublinie

Jeśli chcesz dostać się na studia fizyczne w Lublinie przyłóż się do nauki fizyki w szkole średniej. Wynik z matury właśnie z tego przedmiotu odgrywa kluczową rolę w rekrutacji. Obok fizyki zadbaj o odpowiedni wynik z matury z matematyki, jak i języka angielskiego.

Bez jego znajomości dość trudno będzie Ci uczestniczyć w międzynarodowych projektach badawczych! Zdaj maturę najlepiej jak umiesz i złóż niezbędne dokumenty przed komisją rekrutacyjną i ciesz się studenckim czasem i możliwością nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach fizycznych

Ukończenie studiów fizycznych umożliwi Ci znalezienie pracy w laboratoriach, instytutach badawczych i na uczelni wyższej przy projektach naukowych, jak i w roli wykładowcy. Możesz się również starać o pracę w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i projektowych, a także w zakładach laboratoryjnych - u prywatnych producentów medykamentów, kosmetyków i sprzętów medycznych. To, jakiego rodzaju pracę znajdziesz, zależy od tego, w jakim kierunku się wyspecjalizujesz. Decyzję tę podejmiesz jeszcze podczas studiów.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA FIZYCZNE

Studia fizyczne w Lublinie prowadzi Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marie-Curie Skłodowskiej na kierunkach:

  • fizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • fizyka techniczna - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie

Dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)