Fizyka techniczna - Poznań

Fizyka techniczna - Poznań

Studia na kierunku fizyka techniczna w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Fizyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

19.01.2024

Fizyka techniczna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Fizyka techniczna - Poznań
Studia na kierunku fizyka techniczna w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku fizyka techniczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej PP).
 
Opis kierunku
Studenci kierunku fizyka techniczna zdobywają wiedzę i umiejętności związane z technicznym zastosowaniem fizyki, w oparciu o nauki matematyczno-przyrodnicze. Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętności związane z identyfikacją i rozwiązywaniem problemów technicznych przy zastosowaniu nanotechnologii, materiałów funkcjonalnych, technik laserowych i aparatury pomiarowej. Uczą się wykorzystywania symulacji numerycznych i obliczeń symbolicznych. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak: praktyka geodezyjna, budownictwo i konstrukcje inżynierskie, inżynieria ochrony atmosfery, planowanie przestrzenne i zarządzanie infrastrukturą komunalną czy odnawialne i konwencjonalne źródła energii dla budynków.

 

Praca po studiach
Absolwenci tego kierunku pracują w firmach projektowych, handlowych i produkcyjnych. Mają możliwość rozwoju swojej kariery zawodowej w kierunku pracy w instytucjach naukowo-badawczych i szkolnictwie wyższym. Dobrze sprawdzają się w instytucjach zajmujących się wytwarzaniem wyspecjalizowanej aparatury medycznej, pomiarowej, naukowej i diagnostycznej. Czekają na nich stanowiska również w branży informatyczno-technologicznej związanej z prognozowaniem procesów technologicznych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji na kierunek fizyka techniczna muszą zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, ko których należą: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie uczestnictwo w wybranych olimpiadach. Kandydaci na studia magisterskie będą zobowiązani do przedstawienia dyplomu ukończenia studiów wyższych o pokrewnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizyka techniczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej PP) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku fizyka techniczna, którzy mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w laboratoriach wykorzystujących nowoczesne technologie fizyczne. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik instytucji badawczo-naukowych czy jednostek badawczych. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

  • firmami konsultingowymi
  • firmami doradczymi
  • biurami projektowymi
  • przedsiębiorstwami usługowymi oraz produkcyjnymi

 

Absolwenci znajdą zatrudnienie w serwisach aparatury pomiarowej, diagnostycznej i medycznej, gdzie wykorzystają swoją wszechstronną wiedzę techniczną. Co więcej, jako absolwent będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku fizyka techniczna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka techniczna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizyka techniczna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Poznań studia i stopnia

Fizyka techniczna Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Poznań studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fizyka techniczna w Poznaniu

Fizyka techniczna w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania

Studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Dzień Otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie